PDA

View Full Version : سوال: مشكل در اجراي دستور UPDATE

mohammadsaleh
یک شنبه 06 تیر 1389, 08:56 صبح
با سلام خدمت همه دوستان عزيز و تبريك به مناسبت ميلاد حضرت علي عليه السلام و روز پدر.

در نمونه پيوست قصد دارم بعد تمام ركوردهاي جدول يك را كه كد آنها صفر مي باشد از يك تا تعداد كل ركوردهاي مورد نظر كه در اينجا 5 مي باشد به صورت متوالي شماره گذاري نمايم.
البته من از حلقه FOR استفاده كرده ام و اشكال كار در اينجاست كه براي هر ركورد حلقه تكرار مي شود تا به عدد 5 برسد بنابرين بجاي دادن يك شماره و اضافه شدن آن در ركودهاي بعدي آخرين عدد حلقه به عنوان نتيجه عمليات به جدول افزوده مي باشد . يقينا كار حلقه درست است و اشكال در كار من است .

از دوستان گرامي خواهشمندم اينجانب را راهنمايي كنند. البته تصور خودم بر اين است كه بايد وضعيت ركوردها را در حلقه دخالت بدهم ولي چون در اين زبان ضعيف هستم از شما كمك خواستم.

من علمني حرفا فقد صيرني عبدا . امام علي عليه السلام

alirezabahrami
دوشنبه 07 تیر 1389, 19:11 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزيز و تبريك به مناسبت ميلاد حضرت علي عليه السلام و روز پدر.

در نمونه پيوست قصد دارم بعد تمام ركوردهاي جدول يك را كه كد آنها صفر مي باشد از يك تا تعداد كل ركوردهاي مورد نظر كه در اينجا 5 مي باشد به صورت متوالي شماره گذاري نمايم.
البته من از حلقه FOR استفاده كرده ام و اشكال كار در اينجاست كه براي هر ركورد حلقه تكرار مي شود تا به عدد 5 برسد بنابرين بجاي دادن يك شماره و اضافه شدن آن در ركودهاي بعدي آخرين عدد حلقه به عنوان نتيجه عمليات به جدول افزوده مي باشد . يقينا كار حلقه درست است و اشكال در كار من است .

از دوستان گرامي خواهشمندم اينجانب را راهنمايي كنند. البته تصور خودم بر اين است كه بايد وضعيت ركوردها را در حلقه دخالت بدهم ولي چون در اين زبان ضعيف هستم از شما كمك خواستم.

من علمني حرفا فقد صيرني عبدا . امام علي عليه السلام
سلام جناب آقای محمد صالح!
از کد زیر استفاده کن!

Dim z As String
Dim dbs As Database
Set dbs = CurrentDb
Dim Rst As Recordset, sql As String
sql = "SELECT * FROM table1 WHERE [kod] = " & 0 & ""
Set Rst = dbs.OpenRecordset(sql, dbOpenDynaset)
Rst.MoveFirst
Rst.Edit
Rst.Fields("id").Value = 1
Rst.Update
If Rst.EOF = False Then
For i = 1 To Rst.RecordCount - 1
z = Rst.Fields("id").Value
Rst.MoveNext
Rst.Edit
Rst.Fields("id").Value = z + 1
Rst.Update
Next
End If

ضمناً کد فوق در نمونه شما اعمال شد.
موفق باشید

mohammadsaleh
سه شنبه 08 تیر 1389, 08:48 صبح
جناب آقاي بهرامي سلام - از محبتي كه فرموديد بي نهايت سپاسگزارم.