PDA

View Full Version : مشکل در کانکت شدن به بانک اکسس

delphi_63102
چهارشنبه 25 خرداد 1384, 21:27 عصر
باسلام
من در دلفی یک کانکشن به فایل اکسس ایجاد میکنم زمانی که فایل اکسس من فاقد پسورد است مشکلی نیست
اما زمانی که فایل دارای پسورد میباشد دائما پیغام خطا میدهد و کانکت نمیشود
رشته کانکشن من به شکل زیر می باشد
'Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Password=123456; Data Source=G:\Test\db1.mdb;Persist Security Info=False'

DataMaster
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 07:05 صبح
شما باید پسورد رو هم در کانکشن برای برقراری ارتباط قرار بدید
و یا یکی از دلایل میتونه این باشه که بانک به صورت Exculsive باز شده که اجازه دسترسی دیگه داده نمیشه

پنج شنبه 26 خرداد 1384, 14:10 عصر
در فرم connectionstring در برگه آخر پسور رو ست کن . اگه بازم مشکلت حل نشد بگو

:موفق:

delphi_63102
جمعه 27 خرداد 1384, 07:45 صبح
این کار رو هم انجام دادم ولی بازم خطای بالا رو میگیرد
اگه شما این روش رو تست نموده اید و جواب گرفتید میشه سورس یک برنامه کوچک رو برای من بفرستید.
واقعا گیرم
ممنونم

میتی دات نت
یک شنبه 29 خرداد 1384, 09:26 صبح
به نام خدا

به نظرم شما office 2003 را نصب کرده باشید . . ایراد از اون باشه . چون
من قبلا همچین مشکلی با access 2000 نداشتم ولی حالا با access 2003 دارم . البته منظورم اینه که فایلتون را با access 2003 ساخته باشید .

:گیج:

چون دستورات همان دستورات است .

<span dir=ltr>Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Password=meiti;Da ta Source=D:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\db2.mdb;Mode=Share Deny Read|Share Deny Write;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Compact Without Replica Repair=True&lt;/span>

delphi_63102
یک شنبه 29 خرداد 1384, 13:38 عصر
میتی جان الان شما با دستوراتی که نوشته اید میتونید کانکت بشین
البته من اکسس 2003 نصب کردم و جواب نگرفتم و دوباره اکسس ایکس پی نصب کردم بازم جواب نگرفتم

میتی دات نت
دوشنبه 30 خرداد 1384, 06:57 صبح
به نام خدا :flower:

میتی جان الان شما با دستوراتی که نوشته اید میتونید کانکت بشین

نه من هم نمی تونم ولی قبلا در access 2000 همچین مشکلی نبود . من دیروز تمام قسمت های access 2003 رو گشتم ، توی منوی tools ---> security یه گزینهایی وجود داره که فکر کنم در موقع ساختن بانک جزو پارامترهای بانک حساب میشه . من دیگه زیاد فرصت نکردم شاید شما بتونید بفهمید . ما رو هم در جریان بگذارید .
:sunglass:

Ali_Hashemi
سه شنبه 31 خرداد 1384, 14:10 عصر
سلام میتی

خوب - من هم این مشکل رو داشتم قبلا ولی هیچ ربطی به ورژن اکسس نداره .
حالا به شما میگم که چیکار کنی

ببین این رشته connection string شما صحیح نیست !
شما اون رشته رو با این عوض کن درست میشه :

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=G&#58;\Test\db1.mdb;Persist Security Info=False;Jet OLEDB&#58;Database Password=123456

البته این نکته رو به شما بگم که این روش که شما مسیر بانک اطلاعاتی رو به صورت ثبت در این رشته قرار بدی کار درستی نیست. چون با تغییر مسیر بانک شما برنامه دیگه نمیتونه اونو پیدا کنه. بهتره از این روشی که به شما میگم استفاده کنی :

1- یک رشته ثبت تعریف کن تو فرم اصلی مثلا- یا هر جای دیگه که ado هات اونجان:

const Conection_string='Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 ;Data Source=%s;Persist Security Info=False;Jet OLEDB&#58;Database Password=123456';

بعدش در ابتدای اجرای برنامه قبل از اینکه بخوای بانک ها رو باز کنی این کد رو بنویس :

ADOConnection1.ConnectionString&#58;=Format&#40;Conection_ string,&#91;ExtractFilePath&#40;Application.ExeName&#41;+'Data \Database.mdb'&#93;&#41;;

حالا میتونی بانک اطلاعاتی رو با این رشته ساخته شده مورد استفاده قرار بدی.
خوب - حالا فایل بانک اطلاعاتی رو تو یک فولدر به نام Data توی همون شاخه ای که فایل اجرایی شما قرار داره
کپی بکن. هروقت که برنامه اجرا بشه ، مسیر بانک اطلاعاتی رو به درستی تشخیص میده و وابستگی اون به مسیر از بین میره .

موفق باشی :sunglass: :mrgreen:

میتی دات نت
چهارشنبه 01 تیر 1384, 08:23 صبح
به نام خدا

ضمن تشکر از نقطه نظرات حضرتعالی این دستوراتی که من بالا نوشتم یه مثال فرضی بود که داشتیم امتحان می کردیم .

در ضمن مشکل اصلی ما وقتی است که بانک اطلاعات ما دارای password باشد . حالا اگر شما با دستور فوق دسترسی دارید نمی دانم . ما که شدید گیریم .

اگه میشه بازهم توضیح بفرمایید.

میتی دات نت
چهارشنبه 01 تیر 1384, 08:48 صبح
به نام خدا

فرمایشات شما کاملا درست بود . ایراد کار وقتیه که بخواهی در زمان Design و از فرم AdoConnection استفاده کنی ولی وقتی به صورت کد نویسی و از runtim باشد مشکل رفع میشود .

از کمک شما متشکرم
در ضمن طبق توضیحاتی که در بالا فرمودید : بابا ما دیگه اینقدرها هم که می گن بی سواد نیستیم داداش :موفق:

Ali_Hashemi
چهارشنبه 01 تیر 1384, 09:16 صبح
سلام میتی

فرمایشات شما کاملا درست بود . ایراد کار وقتیه که بخواهی در زمان Design و از فرم AdoConnection استفاده کنی ولی وقتی به صورت کد نویسی و از runtim باشد مشکل رفع میشود .

اولا که من همچین فرمایشی نکردم که در زمان Design ایراد داره . بلکه وقتی دیدم که حتی با اینکه راهنمایی شدی توسط دوستان ولی باز هم نتونستی مشکلت رو حل کنی من هم این روش رو گفتم.

یه کم اگه دقت داشتی میفهمیدی که چیکار کنی :

1- هنگام طراحی - به برگه آخر پنجره ِDara Link Properties برو - مطمئنا تا اینجاشو بلدی.
2- حالا دو تا تنظیم برای پسورد میبینی : یکی همونه که تو از اون استفاده کردی یعنی : "PassWord"
3- دومی هم اونیه که درسته و شما به اون دقت نکردی یعنی : Jet OLEDB:Database Password
4- شما باید این گزینه رو ست میکردی. دقیقا هم درست جواب میده :موفق:

در ضمن طبق توضیحاتی که در بالا فرمودید : بابا ما دیگه اینقدرها هم که می گن بی سواد نیستیم داداش

من هیچوقت به کسی بی احترامی نمیکنم- اینو بدون - من فقط قصدم کمک بود به شما و کسان دیگه ای که ممکنه این مشکل براشون پیش بیاد- در ضمن خیلی چیزا هست که از بیسواد بودن خیلی بد تره . :موفق:

جالب اینکه من خودم تاحالا با بانک access کار نکرده بودم تو برنامه هام - خودم همین مشکل رو داشتم و الان 3 روزه که این راه حل رو یاد گرفتم - اونم با یه جستجو تو همین سایت خیلی سریع به نتیجه رسیدم.

در ضمن هیچکس نمیتونه بگه که در زمینه برنامه نویسی آخرشه.

به هرحال امیدوارم همیشه موفق باشی :mrgreen:

میتی دات نت
چهارشنبه 01 تیر 1384, 11:23 صبح
به نام خدا

-
حالا دو تا تنظیم برای پسورد میبینی : یکی همونه که تو از اون استفاده کردی یعنی : "PassWord"
3- دومی هم اونیه که درسته و شما به اون دقت نکردی یعنی : Jet OLEDB:Database Password

من جدا حتی اینکار رو هم کردم ولی جواب نمی داد . به هر حال از شما تشکر می کنم .

خیلی چیزا هست که از بیسواد بودن خیلی بد تره .

مثلا چی ؟

در ضمن وقتی گفتم ما اینقدرها هم بیسواد نیستیم منظورم یه مزاح دوستانه با یک دوست بود . :oops:

Ali_Hashemi
چهارشنبه 01 تیر 1384, 16:06 عصر
سلام میتی

من جدا حتی اینکار رو هم کردم ولی جواب نمی داد . به هر حال از شما تشکر می کنم .
خیلی عجیبه ها ! لطفا اگر فرصت کردی تو همین تاپیک متنی رو که برای هرکدوم ار این دو مورد - رو سیستم شما تولید میشه بنویس. (گفتی که هر دوتاشو امتحان کردی دیگه ) . میخوام بدونم که مشکل از کجا بوده :گیج:
(متن connection string )

نقل قول:
خیلی چیزا هست که از بیسواد بودن خیلی بد تره .

مثلا چی ؟

حالا ! دیگه دیگه !

در ضمن وقتی گفتم ما اینقدرها هم بیسواد نیستیم منظورم یه مزاح دوستانه با یک دوست بود . خجالت زده

اگر من تند رفتم و زود قضاوت کرم ، واقعا معذرت میخوام :sorry: :sorry: :sorry: