PDA

View Full Version : سوال: افزایش کارایی سایت

sama552
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:00 عصر
باسلام
من سایتی رو طراحی کردم که در یک زمان واحد تعداد زیادی کاربر با آن کار می کنند واین بار زیادی رو به سرور اعمال می کندواین امکان وجود دارد که سرور suspend بشه
می خواستم بدونم چه راهکارایی برای این کار وجود داره
مثلا یه سایتی مثل سازمان سنجش چه روشی رو استفاده کرده که باوجود اینکه اینهمه کاربر در یک زمان با سایت کار می کنند به مشکل برنمیخورند
لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند منو راهنمایی کنند

daffy_duck376
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:13 عصر
باید تا اونجا که میتونی از حجم اتصال به پایگاه داده کم کنی . catch روش خوبی برای این کار هست . البته بستگی داره به کارت بیاد یا نه.ارگانهایی مثل سازمان سنجش برای خودشون سرور دارن و از سرور خارجی استفاده نمی کنن.

sama552
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:22 عصر
باید تا اونجا که میتونی از حجم اتصال به پایگاه داده کم کنی . catch روش خوبی برای این کار هست . البته بستگی داره به کارت بیاد یا نه.ارگانهایی مثل سازمان سنجش برای خودشون سرور دارن و از سرور خارجی استفاده نمی کنن.

مرسی اگرمن سرور اختصاصی بگیرم دیگه مشکلی برام پیش نمی یاد؟
دیگه چه راه حل هایی وجود داره؟آیا catch روی سرور ذخیره میشه؟ من میخوام یه طوری بتونم اطلاعات رو در یک فایل روی کلاینت ذخیره کنم آیا امکانش وجود داره؟

daffy_duck376
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:28 عصر
نه دیگه اگه سرورت اخصاصی باشه سرور ماله خودته دیگه و خودت خودتو suspend نمی کنی که. ولی برای داشتن سرور اختصاصی که میفرمائید و تعداد کاربران بلای خودتون باید یه خط اینترنت بسیار پر سرعت در حد تعداد کاربراتون بگیرید که این کار هزینه بسیار بالایی داره.دانشگاه ما بریا سیستم انتخاب واحد خودش با تعداد نهایتا 500 نفر آن لاین یه خط 20 مگابایت در ثانیه گرفته. حالا شما حساب تعداد کاربراتو بکن. در مورد سوال دوم شما اینکه اطلاعات رو تا حجم 4 کیلو بایت میتونید توی کوکی و روی سیستم کاربر ذخیره کنید

daffy_duck376
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:30 عصر
دورد سوال بعدی شما باید گفت که catch روی سرور ذخیره میشه. اگه شما موضوع سایتتو بگی شاید بیشتر بشه کمک کرد

sama552
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:38 عصر
نه دیگه اگه سرورت اخصاصی باشه سرور ماله خودته دیگه و خودت خودتو suspend نمی کنی که. ولی برای داشتن سرور اختصاصی که میفرمائید و تعداد کاربران بلای خودتون باید یه خط اینترنت بسیار پر سرعت در حد تعداد کاربراتون بگیرید که این کار هزینه بسیار بالایی داره.دانشگاه ما بریا سیستم انتخاب واحد خودش با تعداد نهایتا 500 نفر آن لاین یه خط 20 مگابایت در ثانیه گرفته. حالا شما حساب تعداد کاربراتو بکن. در مورد سوال دوم شما اینکه اطلاعات رو تا حجم 4 کیلو بایت میتونید توی کوکی و روی سیستم کاربر ذخیره کنید
یعنی به غیر از کوکی راهی برای ایجاد فایل سمت کلاینت وجود نداره چون بعضی از مرورگرها کوکی رو می بندند؟

sama552
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:47 عصر
دورد سوال بعدی شما باید گفت که catch روی سرور ذخیره میشه. اگه شما موضوع سایتتو بگی شاید بیشتر بشه کمک کرد

موضوع سایتم یک سیستم یادگیری وآموزش آنلاین است

daffy_duck376
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:53 عصر
موضوع سایتم یک سیستم یادگیری وآموزش آنلاین است
اگه media و یا فایلهی پر حجم نداشته باشی روش که کاربرا مجبور باشن دائما اونها رو دانلود کنن اینقدر ها که میگی سایتت سنگین نیست ! شما فقط برای اینکه سرعت صفحات پایین نیاد سعی کن صفحات رو سبک طراحی کنی و دیتابیست رو بهینه کنی. همین. البته گرفتن یه هاست پدر مادر دار فراموش نشه !

sama552
یک شنبه 06 تیر 1389, 13:02 عصر
اگه media و یا فایلهی پر حجم نداشته باشی روش که کاربرا مجبور باشن دائما اونها رو دانلود کنن اینقدر ها که میگی سایتت سنگین نیست ! شما فقط برای اینکه سرعت صفحات پایین نیاد سعی من صفحات رو سبک طراحی کنی و دیتابیست رو بهینه کنی. همین. البته گرفتن یه هاست پدر مادر دار فراموش نشه !
یعنی دیگه لازم نیست سرور اختصاصی بگیرم؟ نهmedia و فایل پرحجم ندارم

daffy_duck376
یک شنبه 06 تیر 1389, 13:04 عصر
نه خیالت راحت باشه.شما فقط یه هاست خوب بگیر و کارهایی که گفتم رو انجام بده . نگرای زیادی وجوجود نداره.

sama552
یک شنبه 06 تیر 1389, 13:17 عصر
نه خیالت راحت باشه.شما فقط یه هاست خوب بگیر و کارهایی که گفتم رو انجام بده . نگرای زیادی وجوجود نداره.
مرسی از راهنماییتون