PDA

View Full Version : آموزش: کار با عکس در database

msadgd
یک شنبه 06 تیر 1389, 14:36 عصر
با سلام خدمت دوستان
سوالی که دارم رو در بارش سرچ کردم ولی اونایی نبود که میخواستم و مشکلم حل نشد.
من توی بانکم یک جدول دارم که یکی از فیلدهاش عکس هست و من توی اون فیلد مسیر عکس رو ذخیره می کنم.
حالا موقع لود اطلاعات جدولم که در یک دیتاست ذخیره میکنم و می خونم می خوام همونطوری که اطلاعاتم توی تکست باکس ها نشون داده میشه عکس مربوط به اون رکورد هم توی یک کادری پیکچر باکسی چیزی نشون داده بشه.
البته یه سوال سخت تر هم دارم که نشون دادن عکس هر رکورد توی مقادیر کمبوباکس هست (مثلا عکس هرنفر جلو اسم و فامیلش توی یک سطرکومبوباکس)

ممنون میشم راهنمایی کنید
پیروز و سلامت باشید

nasim bahari
یک شنبه 06 تیر 1389, 16:22 عصر
سلام دوست گلم...............

در مورد سوال اول : اگر مسیر را به جای خود عکس ذخیره می کنی. می تونی آدرس ذخیره شده رو توی یک text box و یا یک label بریزی و سپس یک pic box نیاز داری و کد........

Picbox.ImageLocation=TextBox.text

در مورد سوال دومت، عزیزم..............

با combo استاندارد vb کاری از پیش نمی بری. بهتر از List Box کامپوننت های DotNetBar و یا Telerik استفاده بکنی.

msadgd
یک شنبه 06 تیر 1389, 16:31 عصر
ممنون دوست عزیز
مشکلم در مورد سوال اول حل شد اما درمورد اون کامپوننت ها و مواردی که برای سوال دوم گفتی میشه بیشتر توضیح بدی؟ در مورد اونها اصلا اطلاعی ندارم و اینکه چطور میشه از اونها اتفاده کرد؟

ممنون

nasim bahari
یک شنبه 06 تیر 1389, 17:02 عصر
ممنون دوست عزیز
مشکلم در مورد سوال اول حل شد اما درمورد اون کامپوننت ها و مواردی که برای سوال دوم گفتی میشه بیشتر توضیح بدی؟ در مورد اونها اصلا اطلاعی ندارم و اینکه چطور میشه از اونها اتفاده کرد؟

ممنون

آدرس mail رو بده تا هم کامپوننت رو و هم نحوه استفاده شو رو برات بفرستم....................

بهاری باش گلم..................

msadgd
یک شنبه 06 تیر 1389, 20:24 عصر
آدرس mail رو بده تا هم کامپوننت رو و هم نحوه استفاده شو رو برات بفرستم....................

بهاری باش گلم..................

آدرس ایمیل : deilami_2006@yahoo.com

ممنون از کمکتون

msadgd
سه شنبه 08 تیر 1389, 08:53 صبح
ممنون از کامپوننت هایی که فرستادید. اونها رو add کردم
حالا فکر می کنید درباره سوالم چطور می تونم از این کامپوننت ها استفاده کنم؟

msadgd
شنبه 12 تیر 1389, 10:44 صبح
دوستان نظری ندارند؟

Shahram_Shobeiri
شنبه 12 تیر 1389, 15:23 عصر
کمبو باکس با قابلیت نمایش تصویر

msadgd
شنبه 12 تیر 1389, 16:13 عصر
شهرام جان میشه یه مثال با دیتا بیس بزنی که مثلا نام و فامیل و شماره و عکس رو بخونه و تو کمبو بریزه؟
ممنونم

msadgd
یک شنبه 13 تیر 1389, 08:57 صبح
آقا شهرام من با VB 2005 کار می کنم.
برای من خطهای

Dim m As New ImageCombo
Dim m1 As New ComboBoxImageItem("1", 1, "0")
Dim m2 As New ComboBoxImageItem("2", 2, "1")

خطا میگیره یعنی ImageCombo , ComboBoxImageItem , myImageList را ندارم. زیرش خط میکشه وقتیم که Imports Talex.Controls.ImageCombo رو اون بالا مینویسم زیرش خط سبز میکشه