PDA

View Full Version : سوال: کسی می تونه در مورد آپلودکردن سایت کمکم کنه؟

meysamdalipour
یک شنبه 06 تیر 1389, 18:12 عصر
با سلام
من سایتی دارم که متشکل از دو بانک است . یک بانک که همان جداول مربوط به برنامه درون آن هست . ئ دیگری بانکی است به نام ASPNETDB.mdf. بانک دومی همان طوری که میدانید برای ذخیره یوزر نیم و پسورد و پروفایل است که خود asp به صورت autentication می سازه و مزایای زیادی داره و من نمی خوام از خیر این بگذرم .
اگه پروژه تکبانک باشه و یوزر نیم و پسورد رو از طریق همان یک بانک بگیرم رو بلد هستم آپلود کنم .

اما مشکل اینجاست که وقتی دو تا بانک میشه رو چطور آپلود کنم . یعنی گیرم رو بانک ASPNETDB.mdf است .
اگه کسی می تونه راهنمایی کنه ممنون میشم . من روی این کار تقریبا 5 ماهه که گیرم .

raziee
یک شنبه 06 تیر 1389, 18:31 عصر
با سلام
من سایتی دارم که متشکل از دو بانک است . یک بانک که همان جداول مربوط به برنامه درون آن هست . ئ دیگری بانکی است به نام ASPNETDB.mdf. بانک دومی همان طوری که میدانید برای ذخیره یوزر نیم و پسورد و پروفایل است که خود asp به صورت autentication می سازه و مزایای زیادی داره و من نمی خوام از خیر این بگذرم .
اگه پروژه تکبانک باشه و یوزر نیم و پسورد رو از طریق همان یک بانک بگیرم رو بلد هستم آپلود کنم .

اما مشکل اینجاست که وقتی دو تا بانک میشه رو چطور آپلود کنم . یعنی گیرم رو بانک ASPNETDB.mdf است .
اگه کسی می تونه راهنمایی کنه ممنون میشم . من روی این کار تقریبا 5 ماهه که گیرم .

در مورد aspnet_regsql جستجو کن.
اونوقت میتونی دوتا بانکت رو یکی کنی.

---
اما اگه حتما میخوای دوتا بانک داشته باشی راستش متجوه نشده مشکلت چیه؟
تو تعریف دوتا کانکشن متفاوت مشکل داری؟

meysamdalipour
یک شنبه 06 تیر 1389, 18:45 عصر
شما تو سایتتون چه طوری یوزر نیم و پسورد می ذارین ؟ یه راه اینه که تو بانکتون یه جدل ایجاد کنید و یوزر نیم پسورد رو بگیره . یه راه دیگه اینه که می تونید از Create userr wizard استفاده کنید که بعد از تکمیل آن یوزر نیم و پسورد و سایر رو درون بانکی به نام ASPNETDB.MDF ایجاد می کنه . حال فرض کنید که یه بانک دیگه تو برنامه تون ساختید که چیزهای دیگه رو میگیره .
خوب اگه بخواید اینو آپلود کنید چطور این کار رو می کنید ؟

raziee
دوشنبه 07 تیر 1389, 11:10 صبح
شما تو سایتتون چه طوری یوزر نیم و پسورد می ذارین ؟ یه راه اینه که تو بانکتون یه جدل ایجاد کنید و یوزر نیم پسورد رو بگیره . یه راه دیگه اینه که می تونید از Create userr wizard استفاده کنید که بعد از تکمیل آن یوزر نیم و پسورد و سایر رو درون بانکی به نام ASPNETDB.MDF ایجاد می کنه . حال فرض کنید که یه بانک دیگه تو برنامه تون ساختید که چیزهای دیگه رو میگیره .
خوب اگه بخواید اینو آپلود کنید چطور این کار رو می کنید ؟

اول اینکه شما در مورد اون aspnet_regsql که گفتم جستجو نکردید وگرنه جواب سوالتون رو میگرفتید.
دوست من برای استفاده از ممبرشیپ دات نت حتما نباید دیتابیسی با نام ASPNETDB.MDF وجود داشته باشه.(این دیتابیس به عنوان پیش فرض ساخته میشه)
شما میتونید رو دیتابیس خودتون اون جداول رو پیاده سازی کنید(با aspnet_regsql).
--------------------------------
حالا بگذریم.
اگه میخواید 2 تا دیتابیس داشته باشی(که نمیدونم چرا هزینه های اضافه هاست رو میخواهید بدید)
دوتا کانکشن استرینگ جدا تعریف میکنید.
یکی برای کار با ممبرشیپ و یکی برای کار با دیتابیس خودتون.
تا اینجاش که مشکلی نیست.
مشکل از اینجا شروع میشه که این دوتا دیتابیس باید با هم ارتباط داشته باشند.(UserID از جدول aspnet_Users به UserID در جدولی مثلا با نام Post.
که در این صورت شما باید یک یوزر مالک برای هر دوتا دیتابیس داشته باشی.
------------------------------

همه ی این چیزایی که من گفتم رو برریز دور اول برو یکم در مورد ممبرشیپ دات نت تحقیق کن.
چون معلومه که چیز زیادی ازش نمیدونی.

mohsen.nsb44
دوشنبه 07 تیر 1389, 12:06 عصر
با سلام

دوست عزيز سايت من هم دو تا ديتابيس داشت البته هاستي كه من اجاره كردم اجازه اپلود چندين ديتابيس رو بهم مي داد و دو تا كانكشن استرينگ براش نوشتم سايتمم بدون هيچ مشكلي كار ميكنه. شما بايد هر دو ديتابيس خود رو اپلود كنيد دو تا هم كانكشن استرينگ واسش بسازيد مثل زير

<connectionStrings>

<remove name="LocalSqlServer"/>
<add name="LocalSqlServer" connectionString="Data Source=ip;Initial Catalog=dbname;User ID=username;Password=pass;" providerName="System.Data.SqlClient"/>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=ip;Initial Catalog=dbname;User ID=userr;Password=pass;" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>