PDA

View Full Version : فاصله گذاری استاندارد در دلفی و پاسکال

SAASTN
یک شنبه 06 تیر 1389, 19:43 عصر
سلام
متاسفانه بسیاری از کدهایی که توسط کاربرا ارسال میشه یا در جاهای دیگه باهاشون برخورد می کنیم بسیار کثیف هستند و در اونها قوائد کدنویسی رعایت نشده.
من شخصا برای رسیدن به یک سری از اصول تنها به سورسهای خود دلفی مراجعه کردم و یک سری از مسائل رو بصورت تجربی پیدا کردم. می خواستم ببینم از دوستان کسی مستندی داره که توش روش های استاندار فاصله گذاری تشریح شده باشه. خودم که با جستجو چیزی پیدا نکردم.
البته یک سری صحبتهایی در باره اصول و قواعد کد نویسی در گفتگوی فنی شماره یک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=224704) انجام شده که توش درباره نامگذاری و refactoring صحبت شده، اما در مورد فاصله گذاری خیر.

Felony
یک شنبه 06 تیر 1389, 20:25 عصر
بهتر بود این موضوع رو در تاپیک " بحث در مورد گفت و گو شماره فنی 1 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=224746)" میگفتید تا آقای عسگری در بین راه به اون هم اشاره کنن .

SAASTN
یک شنبه 06 تیر 1389, 22:05 عصر
به فکرم رسید، اما خوب این مسئله یجوریه که توی زبونایه مختلف متفاوته و تو هر زبون باید در مورد خودش بحث بشه. مثلا من کدای دلفی زیادی دیدم که برای indent بین بلاک ها از چهار space استفاده می کنند که مربوط به c# هست.
درضمن به نظر میرسه که اون گفتگو دیگه تموم شده و دوستان در حال آماده شدن برای گفتگوی بعدی هستند.

vcldeveloper
دوشنبه 07 تیر 1389, 00:59 صبح
Delphi Language Coding Standards Document (http://www.cs.ut.ee/%7Ejellen/delphi/cs.html#Introduction)

مهران رسا
دوشنبه 07 تیر 1389, 01:14 صبح
آیا شما هم از Format Source دلفی استفاده میکنید ؟ (Ctrl+D) . من عادت عجیبی بهش پیدا کردم . اون هم فقط به خاطر اینکه اسم متغیر ها رو به حالت اورجینال برگردونه (تبدیل حروف بزرگ و کوچک با توجه به تعریفی از متغیر که قبلاً صورت گرفته) . البته در برخی موراد برای تنظیم کردن فاصله استاندارد بین := و متغیر ها هم کاربرد داره . اما بلاک هارو اونطوری که به دل بشینه مرتب نمیکنه .آیا راهی هست که برای هر بلاک(Try , For , if) بطور جداگانه تنظیمات فاصله گذاری مختلفی ست کنیم ؟

SAASTN
دوشنبه 07 تیر 1389, 11:15 صبح
آیا شما هم از Format Source دلفی استفاده میکنید ؟ (Ctrl+D) . من عادت عجیبی بهش پیدا کردم . اون هم فقط به خاطر اینکه اسم متغیر ها رو به حالت اورجینال برگردونه (تبدیل حروف بزرگ و کوچک با توجه به تعریفی از متغیر که قبلاً صورت گرفته) . البته در برخی موراد برای تنظیم کردن فاصله استاندارد بین := و متغیر ها هم کاربرد داره . اما بلاک هارو اونطوری که به دل بشینه مرتب نمیکنه .آیا راهی هست که برای هر بلاک(Try , For , if) بطور جداگانه تنظیمات فاصله گذاری مختلفی ست کنیم ؟
من که از ابزاری استفاده نمی کنم، خودم رو به رعایت این مسائلی که فرمودید عادت دادم.

alinikaein
دوشنبه 07 تیر 1389, 23:48 عصر

قسمت تنظيمات، مي‌توني تك تك اين موارد را تنظيم كني، حتي اين كه فاصله بذاره يا نذاره، چند خط فاصله بذاره و...
الآن روي سيستم دلفي 2010 نصب ندارم مسير دقيق بگم، ولي به راحتي مي‌شه پيداش كرد.

يا علي... موفق باشي...

Modifier
شنبه 30 مرداد 1389, 12:18 عصر
من از Tab استفاده میکنم تا حالا هم مشکلی نداشتم ولی توی لینکی که ناب کشاورز داده بود نوشته بود که استفاده نکنیم چون ذخیره نمیشه..

منظورش چیه ؟!!!

من که تا حالا مشکلی نداشتم جه تو سی شارپ و چه دلفی !

...

ممنون
یاعلی.