PDA

View Full Version : حرفه ای: زمان تغییر environment variable را چگونه بفهمیم.

mohammad meta
یک شنبه 06 تیر 1389, 21:32 عصر
سلام بچه ها
یک سوال . من داخل برنامه یک environment variable تعریف کردم.
حالا می خوام هر وقت این متغیر تغییر کرد یک چیزی مثل event در داخل برنامه raise بشه.
نمی خوام در داخل یک thread دیگه این مقدار همش چک کنم.حالا کسی api خاصی یا یه چیزی مثل این را میشناسه .
بزارید مسئله را براتون بگم .میخوام از داخل یک exe وقتی دکمه خاصی زده شد یک مقدار از داخل exe دیگه refresh بشه.
حالا می خواستم با environment variable ها این کار را انجام دهم.
اگه راه دیگه ای وجود دارد لطفا راهنمایی کنید.
خیلی ممنون.

mohammad meta
دوشنبه 07 تیر 1389, 09:22 صبح
آقا کسی بلد نیست راهنمایی کنه ؟

saeedalg
دوشنبه 07 تیر 1389, 10:20 صبح
environment variable رو بررسي كني كه بين دو تا exe ارسال پيام كني؟؟ خوب چرا تو فايل نمينويسي يا تو رجيستري بعد Poll كني يا درستش كه استفاده از Remotinge، اما ميتوني تو يه فايل بنويسي بعد تو برنامه دومتم يه thread بذاري (مثلا يه timer ) تا هر از گاهي سركشي كنه به فايل (يا رجيستري)‌و اطلاعات رو بخونه.
اما اگه environment variable‌برات مهمه eventكه نميتوني بگيري (شايد بشه Hook كرد و يه كارايي كرد) اما فكرشو نكن مطمئنا ارزشش رو نداره.

mohammad meta
دوشنبه 07 تیر 1389, 10:31 صبح
environment variable رو بررسي كني كه بين دو تا exe ارسال پيام كني؟؟ خوب چرا تو فايل نمينويسي يا تو رجيستري بعد Poll كني يا درستش كه استفاده از Remotinge، اما ميتوني تو يه فايل بنويسي بعد تو برنامه دومتم يه thread بذاري (مثلا يه timer ) تا هر از گاهي سركشي كنه به فايل (يا رجيستري)‌و اطلاعات رو بخونه.
اما اگه environment variable‌برات مهمه eventكه نميتوني بگيري (شايد بشه Hook كرد و يه كارايي كرد) اما فكرشو نكن مطمئنا ارزشش رو نداره.
با تَشکر از جوابتون
در صورت سوال نوشته بودم که نمی خواهم در یک thread این مقدار هر چند ثانیه چک شود .
حالا اگه راه حلی پیدا نکردم همین کار را می کنم
حالا اگر کسی راه حل دیگه ای در نظر داره بگه ممنون می شم.

mohammad meta
دوشنبه 07 تیر 1389, 10:41 صبح
دوست عزیر saeeddalg
remoting چجوری کار می کنه همون message passing است . می خوام بدونم در remoting هم باید یک thread گوش به زنگ باشد که کسی به آن message ای فرستاده یا نه ؟؟
یا به محض در یافت پیام خبر می ده که یه پیام فرستاده شده ؟؟؟؟

saeedalg
چهارشنبه 09 تیر 1389, 09:34 صبح
آره remoting توسعه يافته RPC است براي همين راحت ميتوني از اون استفاده كني،‌ با چند تا موضوع تو ريموتينگ درگير هستي
1. Client
2. Server
3 . يه شي remotable‌ كه ارسال هات با استفاده از اونه.
اول سرور رو بالا مياري بعد client رو، Client به پورت و شي اي كه سرور بالا آورده دسترسي پيدا ميكنه،‌ بعد Client به سرور پيغام يا شي يا ... ميفرسته.
اينجا (http://www.codeproject.com/KB/IP/Net_Remoting.aspx)يه نمونه خيلي ساده و خوب از remoting هست كه دقيقا ارسال پيامه.

saeedalg
چهارشنبه 09 تیر 1389, 09:36 صبح
يه نكته ديگه هم كه وجود داره اينه كه هيچ كدوم از اينا كه خيال ميكنيد event هستن درواقع event‌نيستن حتي button click هم event نيست همه اينها تو يه بخشي ميرن تو msmq بعد پردازش ميشن.