PDA

View Full Version : استفاده از تابع Dsum با دوشرط در کوئری

ali190
یک شنبه 06 تیر 1389, 23:29 عصر
باسلام
در نمونه زیر که خدمتتون قرار دادم میخوام از تابع dsum با دو شرط در یک کوئری استفاده کنم در شکل زیر خواسته ام رو توضیح دادم:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=51905&stc=1&d=1277666812

میخوام از این تابع dsum در expr4 کوئری Table3 Query استفاده کنم

amirzazadeh
دوشنبه 07 تیر 1389, 11:24 صبح
باسلام
در نمونه زیر که خدمتتون قرار دادم میخوام از تابع dsum با دو شرط در یک کوئری استفاده کنم در شکل زیر خواسته ام رو توضیح دادم:

سلام
لطفا كوئري كراس تب فايل ضميمه رو اجرا كنيد.
...................
موفق باشيد

ali190
دوشنبه 07 تیر 1389, 18:17 عصر
سلام
جناب amirzazadeh عزیز ممنون از وقتی که گذاشتید ولی متاسفانه خواسته ام برآورده نشد
من میخوام با استفاده از تابع Dsum با دوشرطی که خدمتتون عرض کردم این ÷روسه محاسباتی برای هر رکورد با توجه به اسم رکورد (فیلد a) و تاریخ اون رکورد (فیلدb) از جدول table1 محاسبه گردد.
آیا امکان استفاده از تابع Dsum در چنین شرایطی امکانپذیر است؟
ممنون

ali190
سه شنبه 08 تیر 1389, 17:21 عصر
باسلام
من شروط تابع dsum در کوئری رو اینطور نوشتم :

Expr1: DSum("karkard";"table1";"tajhiz=[a]" And "[date]>[b]")
ولی متاسفانه جواب نمیده
میشه کمکم کنید
ممنون

sajjad_kochekian
سه شنبه 08 تیر 1389, 22:13 عصر
یک بار جدا جدا شرط ها را امتاحن کن ببین شرط ها مشکل ندارند

alirezabahrami
چهارشنبه 09 تیر 1389, 09:08 صبح
باسلام
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=51905&stc=1&d=1277666812

سلام
از تركيب select و sum در كوئري استفاده كن !
بصورت زير:

Expr1: (Select sum(karkard) from table1 Where [table1.tajhiz] = [a] And [table1.date] >= [b])

موفق باشيد

alirezabahrami
چهارشنبه 09 تیر 1389, 09:17 صبح
سلام
بصورت زير:

Expr1: (Select sum(karkard) from table1 Where [table1.tajhiz] = [a] And [table1.date] >= [b])

موفق باشيد
با سلام مجدد
نمونه اصلاح شده خودت را از ضميمه دانلود كن!
موفق باشيد

meisam2118
پنج شنبه 31 تیر 1389, 18:18 عصر
Expr1: DSum("karkard";"table1";"tajhiz=[a]" And "[date]>[b]") کوتنشن هایی که قرمز شده را بردار و به جای دو نقطه مساوی بزار مشکل بر طرف می شه

ali190
پنج شنبه 31 تیر 1389, 19:17 عصر
سلام
دوست عزیز امتحان کردم نشد
میشه نمونه رو اصلاح کنید و قرار بدید
ممنون و متشکر

abas1388
دوشنبه 04 مرداد 1389, 07:56 صبح
سلام
بصورت زير:

موفق باشيد
سلام
نحوه استفاده از اين كد در يك تكست باكس براي بدست آوردن جمع يك فيلد در يك جدول چگونه است . در نمونه ضميمه از اين كد استفاده كردم ولي جواب نداد .
با تشكر

abas1388
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 08:55 صبح
سلام
نحوه استفاده از اين كد در يك تكست باكس براي بدست آوردن جمع يك فيلد در يك جدول چگونه است . در نمونه ضميمه از اين كد استفاده كردم ولي جواب نداد .
با تشكر
سلام
از دوستان با تجربه تمنا دارم در خصوص جواب سؤال فوق بنده را راهنمائي فرمايند.
همين سؤال را در تاپيك زير هم مطرح كرده ام و در آنجا هم كسي جواب نداده
با تشكر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=237468

ali190
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 09:56 صبح
با سلام
در control source تکست باکس6 فرم کد زیر رو جهت جمع مبالغ هر id قرار بده

DSum("[mablagh]";"table2";"[id]=Forms![form1]![id]")
اگر باز هم مشکل داشتی بگو تا اصلاحش کنم.
موفق باشی

abas1388
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 13:05 عصر
با سلام
در control source تکست باکس6 فرم کد زیر رو جهت جمع مبالغ هر id قرار بده

DSum("[mablagh]";"table2";"[id]=Forms![form1]![id]")
اگر باز هم مشکل داشتی بگو تا اصلاحش کنم.
موفق باشی
سلام
با استفاده از dsum مشكلي ندارم و ميخواهم با استفاده ار كد اسكيوال پيشنهادي جناب بهرامي اينكار انجام شود .
با تشكر

abas1388
شنبه 16 مرداد 1389, 15:51 عصر
سلام
با تشكر
سلام
ظاهراً جواب اين سؤال خيلي سخته كه هيچ يك از دوستان نتونستند به آن جواب بدهند . اينطور نيست ؟!

amirzazadeh
یک شنبه 17 مرداد 1389, 08:45 صبح
سلام
ظاهراً جواب اين سؤال خيلي سخته كه هيچ يك از دوستان نتونستند به آن جواب بدهند . اينطور نيست ؟!
سلام
شما نميتونين نتيجه يك كوئري رو به control source يك تكست باكس نسبت بديد (اكسس اين قابليت رو نداره و اونرو شناسايي نميكنه)ولي به راحتي ميتونين نتيجه رو در كوئري محاسبه و بعد اونرو به تكست باكس نسبت بديد.
..........................
موفق باشيد

abas1388
یک شنبه 17 مرداد 1389, 11:02 صبح
سلام
شما نميتونين نتيجه يك كوئري رو به control source يك تكست باكس نسبت بديد (اكسس اين قابليت رو نداره و اونرو شناسايي نميكنه)ولي به راحتي ميتونين نتيجه رو در كوئري محاسبه و بعد اونرو به تكست باكس نسبت بديد.
موفق باشيد
سلام جناب amirzazadeh
اگر در نمونه ارائه شده بنده ، كد آقاي ali190( با استفاده از روش Dsum )را در control source تكست باكس بنويسيم نتيجه به درستي نمايش داده ميشود در حالي كه نتيجه كوئري رو به control sourceتكست باكس نسبت نميدهيم . بنده صرفاً ميخواهم بجاي Dsum از Select sum ( كد پيشنهادي آقاي بهرامي ) در control source تكست باكس استفاده كنم .
اگر هم كد فوق در control source تكست باكس جواب نميدهد آيا ميتوان آن را در رخداد click يك كمند باتن بصورت كد اسكيوال نوشت و با run كردن آن ، نتيجه در تكست باكس به نمايش در بيايد ؟
با تشكر

جعفر88
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:21 عصر
باسلام
سلام -اگه خواسته تون رو درست فهميده باشم به نظرم دو جدول رو بايستي با يك ارتباط يك به چند رابطه ايي كنين (حالا نمي دونم اطلاعات جدول 3 بدون تكراره يا نه -فيلد يكتا داره يا نه)
بعد بقيه داستان رو كه شما خودتون بهتر از من مي دونين .

amirzazadeh
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:42 عصر
سلام جناب amirzazadeh
اگر در نمونه ارائه شده بنده ، كد آقاي ali190( با استفاده از روش Dsum )را در control source تكست باكس بنويسيم نتيجه به درستي نمايش داده ميشود در حالي كه نتيجه كوئري رو به control sourceتكست باكس نسبت نميدهيم . بنده صرفاً ميخواهم بجاي Dsum از Select sum ( كد پيشنهادي آقاي بهرامي ) در control source تكست باكس استفاده كنم .
اگر هم كد فوق در control source تكست باكس جواب نميدهد آيا ميتوان آن را در رخداد click يك كمند باتن بصورت كد اسكيوال نوشت و با run كردن آن ، نتيجه در تكست باكس به نمايش در بيايد ؟
با تشكر
سلام
به غير از ركوردست راه ديگه اي به نظرم نميرسه.نمونه حاضر براين اساس آماده شده.
موفق باشيد