PDA

View Full Version : combobox

mmk1234
دوشنبه 07 تیر 1389, 01:42 صبح
سلام:لبخندساده:
من یه Combobox توی فرم دارم که میخوام به ستونی از یک جدول در بانکم وصل بشه و اطلاعات اون رو نشون بده ولی فقط وقتی کاربر بر روی فلش کلیک کنه اونها رو ببینه یعنی در ابتدا چیزی تو combo نمایش داده نشه و کاربر بتونه مقدار مورد نظرش رو اضافه کنه و اگر خواست فلش رو بزنه ببینه چه اطلاعاتی به صورت عمومی در بانک ذخیره شده . اگه با کد توضیح بدهید خیلی بهتره.
ممنونم.

csharpdoost
دوشنبه 07 تیر 1389, 05:40 صبح
سلام
در قسمت properties مربوط به combobox ، میتونی گزینه datasource را به هر بانکی که می خوای وصل کنی.

sds1920
دوشنبه 07 تیر 1389, 09:01 صبح
خاصیت SelectedIndex کمبوباکس رو برابر با -1 قرار بده ببین می شه.

حجتی نیا
دوشنبه 07 تیر 1389, 09:25 صبح
سلام:لبخندساده:
من یه Combobox توی فرم دارم که میخوام به ستونی از یک جدول در بانکم وصل بشه و اطلاعات اون رو نشون بده ولی فقط وقتی کاربر بر روی فلش کلیک کنه اونها رو ببینه یعنی در ابتدا چیزی تو combo نمایش داده نشه و کاربر بتونه مقدار مورد نظرش رو اضافه کنه و اگر خواست فلش رو بزنه ببینه چه اطلاعاتی به صورت عمومی در بانک ذخیره شده . اگه با کد توضیح بدهید خیلی بهتره.
ممنونم.
شما ابتدا تو propertice کمبو flatstyle رو flat کن تا بتونی هم تو کمبو بنویسی و هم از یه لیست انتخاب کنی. بعد تو رویداد dropdown اون تمظیمات مربوط به دیتاسورس و datamember کمبو رو تنظیم کن که با اینکار هروقت کمبو باز شد اطلاعات دیتابیس رو نشون میده و اگه بخوای بعد بسته شدن اون اطلاعات دیتابیس رو دیگه نشون نده تو رویداد dropdownclose اون تنطیمات مربوط به دیتاسورس و datamember کمبو رو به حالت اولش برگردون

mmk1234
دوشنبه 07 تیر 1389, 15:21 عصر
شما ابتدا تو propertice کمبو flatstyle رو flat کن تا بتونی هم تو کمبو بنویسی و هم از یه لیست انتخاب کنی. بعد تو رویداد dropdown اون تمظیمات مربوط به دیتاسورس و datamember کمبو رو تنظیم کن که با اینکار هروقت کمبو باز شد اطلاعات دیتابیس رو نشون میده و اگه بخوای بعد بسته شدن اون اطلاعات دیتابیس رو دیگه نشون نده تو رویداد dropdownclose اون تنطیمات مربوط به دیتاسورس و datamember کمبو رو به حالت اولش برگردون
ممنون از پاسخی که دادید.
لطف میکنید با کد توضیح دهید ، من با تنظیماتی که گفتید آشنایی ندارم.

mmk1234
دوشنبه 07 تیر 1389, 18:31 عصر
خواهشا کمک کنید وقتی تا ارائه ی پرو ژم نمونده:ناراحت:

mbsmbsmbs
دوشنبه 07 تیر 1389, 19:06 عصر
قسمت اتصال به بانک اطلاعاتی

static OleDbConnection con = new OleDbConnection("provider= microsoft.jet.oledb.4.0; data source=" + Application.StartupPath + "\\MyDataBase.mdb");
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand("", con);
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("", con);
DataSet ds = new DataSet();

قسمت مربوط به نمایش یک فیلد از جدول بانک در کامبو

da.SelectCommand.CommandText = "Select * from Pict";
ds.Clear();
da.Fill(ds, "t1");
comboBox1.DataSource = ds;
comboBox1.DisplayMember = "t1.NameP";
comboBox1.SelectedIndex = -1;

mbsmbsmbs
دوشنبه 07 تیر 1389, 19:15 عصر
MyDataBase.mdb نام بانک
Pict نام جدول
NameP نام فیلد

mmk1234
دوشنبه 07 تیر 1389, 22:01 عصر
کدایی که شما گذاشتید دقیقا همون کاریه که می خوام ، ممنون
ولی چرا وقتی اجراش می کنم و Combobox رو باز می کنم دیگه برنامه از هیچ راهی بسته نمیشه و باید با alt+control+del از برنامه خارج بشم؟
خواهشا سریع کمک کنید وقتم خیلی کمه:ناراحت: