PDA

View Full Version : انتخاب جهت حرکت در فرم

m.firozia
دوشنبه 07 تیر 1389, 14:34 عصر
سلام به همگي
من يک فرم درست کردم ، مي خوام جهات جهات کي برد در آن همانند table کار کند يعني اگر در table جهت راست مي دهم به فيلد سمت راست مي رود در فرم هم همينطور باشد .
فکر کنم نمونه رو ببينيد بيشتر متوجه بشيد چي ميگم

m.firozia
دوشنبه 14 تیر 1389, 06:45 صبح
کسی نمی تونه کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

jack007
دوشنبه 14 تیر 1389, 08:13 صبح
سلام.
من تو یکی از برنامه هام مشکل رو اینطوری حل کردم در properties فرم defaultview رو به datashet تغییر دادم ، فقط شکل ظاهری فرم مقدار کمی تغییر می کنه البته شاید اساتید کدی رو بتونن برا تون بنویسند./

alirezabahrami
دوشنبه 14 تیر 1389, 08:26 صبح
سلام به همگي
من يک فرم درست کردم ، مي خوام جهات جهات کي برد در آن همانند table کار کند يعني اگر در table جهت راست مي دهم به فيلد سمت راست مي رود در فرم هم همينطور باشد .
فکر کنم نمونه رو ببينيد بيشتر متوجه بشيد چي ميگم
سلام
شماره هاي tab index فيلدها در نمونه شما از سمت چپ به راست بصورت 0 ، 1 ، 2 ، 3 ، 4 است ؛ آنها را بصورت 4 ، 3 ، 2 ،1 ،0 تغيير بده !
موفق باشيد

m.firozia
یک شنبه 27 تیر 1389, 09:44 صبح
سلام
شماره هاي tab index فيلدها در نمونه شما از سمت چپ به راست بصورت 0 ، 1 ، 2 ، 3 ، 4 است ؛ آنها را بصورت 4 ، 3 ، 2 ،1 ،0 تغيير بده !
موفق باشيد

سلام
اینجوری جهت های راست و چپ درست کار می کنند اما بالا و پایین و Enter نه ، من میخوام جهت پایین فیلد زیری رو نشون بده و بالعکس و همچنین Enter منو به فیلد بعدی ببره نه قبلی
اما در کل از راهنمایتون ممنونم ، حداقل یکی از مشکلات حل شد :تشویق:

alirezabahrami
یک شنبه 27 تیر 1389, 11:08 صبح
سلام
اینجوری جهت های راست و چپ درست کار می کنند اما بالا و پایین و Enter نه ، من میخوام جهت پایین فیلد زیری رو نشون بده و بالعکس و همچنین Enter منو به فیلد بعدی ببره نه قبلی
اما در کل از راهنمایتون ممنونم ، حداقل یکی از مشکلات حل شد :تشویق:
سلام
براي اينكار بايد در رخداد Form_KeyDown كد زير را وارد كنيد:

If KeyCode = 40 Then
DoCmd.GoToRecord , , acNext
End If
If KeyCode = 38 Then
DoCmd.GoToRecord , , acPrevious
End If

ضمناً متوجه منظور شما از اينكه اشاره كرده ايد Enter منو به فیلد بعدی ببره نه قبلی نشدم ؛ چون در نمونه فوق اين عمل انجام ميشود . اگر منظورت اينست كه با زدن كليد Enter به ركورد پائين حركت كنيد كد زير را جايگزين قطعه كد خط اول كن:

If KeyCode = 40 Or KeyCode = 13 Then

موفق باشيد

m.firozia
شنبه 02 مرداد 1389, 08:52 صبح
ممنون مشکل من حل شد