PDA

View Full Version : مشورت: ادغام چند عکس با عکس های گالری

fa_karoon
دوشنبه 07 تیر 1389, 21:50 عصر
سلام دوستان نمی دونم مطرح کردن این موضوع اینجا درسته یا نه به هر حال امید دارم که کمکم کنید
من یه جدول دارم تو دیتا بیس ام که برای نگهداری آدرس عکس های صفحه گالری ام استفاده می شود که چهار فیلد ID, Path, Virtual Path, Kind دارد حال من در حدود سه چهار عکس دیگر در سایتم دارم که باز می خواهم مشخصات آنها ذخیره شوند اما این عکس ها مربوط به صفحه گالری نمی باشند و غیر از فیلدهای ID, Path, Virtual Path نیاز به یک فیلد Char هم دارد که توضیحی درباره آن عکس در آن ذخیره شود و فیلد Kind را دیگر نیاز ندارم
اکنون نمی دانم برای این سه چهار عکس یک جدول جدا درست کنم یا اینکه در همین جدولی که دارم مشخصات این سه چهار عکس را ذخیره کنم و در فیلد Kind به جای آنکه نوع را بنویسم توضیح مربوط به آن عکس را وارد کنم.
در ضمن نمایش عکس ها براساس فیلد Kind صورت می گیرد دو نوع تصویر دارم که کاربر روی هر گزینه که کلیک کرد تصاویر آن نوع را می بیند

aminghaderi
دوشنبه 07 تیر 1389, 22:09 عصر
پایگاه داده یعنی مرتب بودن اطلاعات؟!
شما اگر 7 تا 8 تا عکس دارید می تونید داخل همون تیبل ذخیره کنید.
یک یا دو فیلد خالی با تراکم 7 یا 8 تا رکورد هیچ فشاری به پایگا نمی یاره؟!
ولی یادتون باشه مقدار فیلد هایی که فقط برای عکس های جدید استفاده میکنید از نوع فیلد هایی با طول متقیر باشه که در صورت خالی بودن حجم اضافی ذخیره نکنه؟!
و یه سوال هم برای من پیش امد ؟!
شما چرا برای 7 تا 8 تا عکس تیبل ساختید؟؟؟
اگر قراره عکس ها پویا باشند ، خوب مشکلی نیست؟! ولی اگر عکس ها ثابت هستند ، به نظر من ادرس رو در قسمت دیزاین صفحه بنویسید ، خیلی ساییتون بهینه تر و سریع تر می شه.
درضمن این سوال شما مربوط به بخش پایگاه داده می شه؟! نه ASP.NET
موفق باشید.

fa_karoon
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:17 عصر
و یه سوال هم برای من پیش امد ؟!
شما چرا برای 7 تا 8 تا عکس تیبل ساختید؟؟؟
اگر قراره عکس ها پویا باشند ، خوب مشکلی نیست؟! ولی اگر عکس ها ثابت هستند ، به نظر من ادرس رو در قسمت دیزاین صفحه بنویسید ، خیلی ساییتون بهینه تر و سریع تر می شه.

اول ممنون از پاسختون اما انگار منظورم رو بد بیان کردم این جدول من متعلق به عکس های گالری هست که زیاد هستند حالا سه چهار تا عکس دارم که عکس مدرک هایی که مدیر سایت تا حالا دریافت کرده(ارشد و دکتری ...) و می خواد قابل ویرایش باشند و یه Tooltip هم داشته باشند که توضیحی درباره تصویر اون مدرک باشه حالا موندم این سه چهار عکس رو که یه فیلد هم برای متن Tooltip شون نیاز دارم کجا ذخیره کنم

در ضمن عذر می خوام که اینجا سوالم رو پرسیدم سایت باید تا چند روز دیگه آپلود بشه این دم آخر با همچین مشکلات بی مزه ای مواجه شده ام

aminghaderi
سه شنبه 08 تیر 1389, 23:24 عصر
سایت باید تا چند روز دیگه آپلود بشه این دم آخر با همچین مشکلات بی مزه ای مواجه شده ام
خیلی جالبه همه همین رو می گن؟! از جمله کار اول خودم (یادش بخیر) ؟!:لبخند:
بهتره 2 تا جدول داشته باشید.
برای داشتن Tool Tip بروی کنترل های Html من 2 راه پشنهاد می کنم.
اولین که خیلی هم راحته استفاده از پروپرتی Title="" و دومی استفاده از JQuery که این یکی خیلی شیکتره ولی یه کمی زحمت داره؟!
البته با جاوا اسکریپت هم می شه که باز اون زحمتش بیشتره؟! (دقیق یادم نیست با جاوا چطوری بود) .
اگر کنترلهایی که استفاده می کنی مربوط به Asp.Net می شوند که از خود ToolTip داخلی المنت ها استفاده کنید.

موفق باشید.