PDA

View Full Version : یه بازی خوب با یه ایده خوب شروع می شه.

kochol
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 21:33 عصر
اگرچه بازی ها امروزه از نظر گرافیکی هی بهتر و بهتر می شوند ولی نکته اصلی در بازی ها گاهی اوغات فراموش می شه(جذابیت بازی)

ما بازی هایی را می بینیم با گرافیک نفس گیر، صحنه های هیجان انگیز و دنیای سه بعدی که چشم های شما رو خیره می کنه اما بازی کردن با انها شما رو عصبانی می کنه و عصابتونو خرد می کنه. بعضی وقتها هم روش بازی معلوم نیست یا راحت نیست برای کنترل.

نظرتون راجع به بازی کردن Pac-Man قدیمی چیه؟ با وجود این همه بازی های جذاب دور و برتون. Pac-Man و ورژن های جدیدتر از Mario Brothers بر روی Nintendo هنوز پیش بچه ها محبوب هستند.

من اینجا نمی خوام به شما بگم که همه چیز را فراموش کنید و برگردید به بازی های ساده. در عوض به یاد داشته باشید که یک بازی خوب همیشه با یک ایده خوب شروع می شه و بعضی وقتها همین کافیه.

یکی از بازی هایی که تا حالا بیشترین تکثیر را از روش انجام داده اند Tetris بوده که تنها توسط یه مرد ساخته شده، یک برنامه نویس روسی.بعد از این همه سال این بازی هنوز جذاب باقی مونده و اگر بشود ما هم یک Tetris برای خودمون می سازیم برای ورود به دنیای برنامه نویسی بازی.

شاید شما بگید که این بار یک میلیونم است که این بازی ساخته می شه، من هم قبول دارم اما اگر بگویید که بازی های خوب شما فقط می تواند بازی به سادگی Tetris باشد اونوقت من با شما مخالفم. بزرگتر ها شاید Another World را بخاطر داشته باشن، اون بازی گرافیک و صدای خوبی برای اون زمان داشت، با یه عالمه کاراکترهای زیبای انیمیشنی و صحنه های عالی و داستان بازی هم دقیقا کاراکتر ها را معرفی می کرد و شخصیت انها را نشان می داد بله این بازی را یه برنامه نویس فرانسوی به تنهایی ساخته است.

امروزه ما خیلی سایتها را می بینیم با بازی های که از طرف برنامه نویسان تازه کار بازی ساخته شده اند، بعضی از آنها واقعا خوب هستند با گرافیک و صدای سطح بالا و اکثر انها خیلی جذاب برای بازی کردن هستند، شاید انها توسط کسانی طراحی شده که عاشق ساختن و بازی کردن بازی های رایانه ای هستند و نمی خواهند درامدی از این راه داشته باشند.

Anti_Evil
شنبه 28 خرداد 1384, 18:25 عصر
تنها با عنوان پستت موافقم :)

kochol
یک شنبه 29 خرداد 1384, 19:30 عصر
سلام

مطالب درون این تاپیک هم فقط دو چیز را قصد دارد بگوید.

1. یه بازی با یه ایده خوب شروع می شه که شما باهاش موافقین.

2. تکی هم میشه یه بازی ساخت. :)

بابک زواری
یک شنبه 29 خرداد 1384, 23:24 عصر
یک نگاه به بازی Luxor بنداز
خیلی ساده کم حجم ولی یک فکر خیلی جالب پشتش هست

kochol
شنبه 01 مرداد 1384, 02:22 صبح
سلام
ببخشید ولی این بازی که می گید را من نمی شناسم.
می شه یه توضیحی راجع به ان بدهید.

Shaya
دوشنبه 03 مرداد 1384, 10:26 صبح
سلام،
من با آنچه که گفتید موافقم. بازی Another World را یادم هست و ساعت‌ها و ساعت‌ها با آن بازی کردم. من برنامه نویس هستم و اگر قصد ساخت یک بازی ساده را دارید، من آماده همکاری هستم. شاید بازی River Raid‌ را به یاد بیاورید. می‌توان آن را به صورت سه بعدی ساخت. قدیمی‌ها که خیلی لذت خواهند برد.

با تشکر

kochol
سه شنبه 04 مرداد 1384, 16:04 عصر
سلام
شاید کیف بازی river ride به دو بعدی بودن آن است. به نظر من که 3 بعدی آن نمی تونه زیاد جالب باشه.
من با یه فکر نو بیشتر موافقم.

kochol
شنبه 08 مرداد 1384, 17:42 عصر
به نظر من باز حداقل اگر نتونستیم یه ایده جدید بدیم باید از چند ایده قبلی استفاده کنیم و این بهتر ایت