PDA

View Full Version : فیلتر کردن کریستال ریپورت

javad_r_85
سه شنبه 08 تیر 1389, 18:50 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی .من یک برنامه دارم که می خوام از اون با کریستال ریپورت گزارش بگیرم و می خوام گزارشم را فیلتر کنم به این صورت که یه text box قرار دادم برای اینکه کاربر مقدار ستونی که می خواهم گزارشم براساس آن باشد را در آن وارد کند مثلا id=5 .حالا نمی دونم چطور این را به گزارشم ارسال کنم البته از طریق ویزارد می تونم این کار را از طریق RecordSelectionFormula انجام دهم ولی از طریق کد نمی تونم .لطفا مرا راهنمایی کنید.

حجتی نیا
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:13 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی .من یک برنامه دارم که می خوام از اون با کریستال ریپورت گزارش بگیرم و می خوام گزارشم را فیلتر کنم به این صورت که یه text box قرار دادم برای اینکه کاربر مقدار ستونی که می خواهم گزارشم براساس آن باشد را در آن وارد کند مثلا id=5 .حالا نمی دونم چطور این را به گزارشم ارسال کنم البته از طریق ویزارد می تونم این کار را از طریق RecordSelectionFormula انجام دهم ولی از طریق کد نمی تونم .لطفا مرا راهنمایی کنید.
یه دیتاست تو برنامه بزارین و جدولی که میخواین از اون گزارش بگیرین رو به اون اضافه کنین. داخل کریستال و در بخش database Field اون دیتاست رو انتخاب و ستونهایی که میخواین در کریستال داشته باشین رو بکشین توی فرم کریستال. حالا فقط کافیه زمانی که ستون موردنظر رو از تکس باکس گرفتین،جستجو رو انجام بدین و بعدش نتایج رو داخل همون دیتاست بریزین و فرم کریستال رو فراخوانی کنین