PDA

View Full Version : فرق Ticket , Cookie?

green_pm
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:55 عصر
سلام
فرق ticket و cookie چیه؟چرا بهتره که موقع login ،به جای اینکه نام کاربری و پسورد را در cookie ذخیره کنیم به جای اون باید اول یه Ticket درست کنیم و سپس اونو داخل یه cookie بریزیم؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 08 تیر 1389, 21:01 عصر
فرق خاصی نداره اما برای اینکه از سیستم تصدیق هویت خود ASP.NET استفاده کنی، باید از FormsAuthenticationTicket استفاده کنی چون کلاس FormsIdentity در سازنده ی خودش شی ای از نوع اون کلاس رو می پذیره.

موفق باشید.

s_mokhtari
سه شنبه 08 تیر 1389, 22:39 عصر
فرق خاصی نداره اما برای اینکه از سیستم تصدیق هویت خود ASP.NET استفاده کنی، باید از FormsAuthenticationTicket استفاده کنی چون کلاس FormsIdentity در سازنده ی خودش شی ای از نوع اون کلاس رو می پذیره.

موفق باشیدو
با سلام
ميشه بيشتر توضيح بديد من متوجه منظورتون نشدم
با تشكر:ناراحت::ناراحت:

Behrouz_Rad
سه شنبه 08 تیر 1389, 22:47 عصر
متاسفانه نمی دونم در مورد چی باید بیشتر توضیح بدم.

s_mokhtari
چهارشنبه 09 تیر 1389, 10:14 صبح
متاسفانه نمی دونم در مورد چی باید بیشتر توضیح بدم.
با سلام:خجالت::خجالت:
من آخه توي كوكي ميام يوزنيم و پسورد كاربران را ذخيره ميكنم ولي توي اين تيكت نميشه ظاهرا فقط ميشه يوزنيم رو ذخيره كرد حدسم درست يا نه و اين كلاس identity چي هست
با تشكر:متفکر::متفکر:

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 09 تیر 1389, 11:24 صبح
من آخه توي كوكي ميام يوزنيم و پسورد كاربران را ذخيره ميكنم ولي توي اين تيكت نميشه ظاهرا فقط ميشه يوزنيم رو ذخيره كرد حدسم درست يا نه و اين كلاس identity چي هست

در مورد Form Authentication جستجو کنید. برای شروع:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff647070.aspx

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 11:48 صبح
پارامتر userData سازنده ی کلاس FormsAuthenticationTicket به منظور نگهداری داده های دلخواه از جمله نقش کاربر استفاده میشه.

ارسال هر درخواست کاربر موجب ایجاد یک Context برای اون میشه. این Context اطلاعاتی پیرامون کاربر رو نگهداری می کنه. برای ایجاد این Context از کلاس GenericPrincipal استفاده میشه که در پارامتر اول سازنده ی خودش نیاز به شی ای از نوع کلاس FormsIdentity داره. FormsIdentity به هویت کاربر در حالتی که از FormsAuthentication استفاده کنی اشاره می کنه.

موفق باشید.