PDA

View Full Version : Finder ، کامپوننتی جهت جستجو در هارد دیسک

AliReza Vafakhah
چهارشنبه 09 تیر 1389, 06:54 صبح
سلام دوستان

چند روز پیش یک کامپوننت جستجو در هارد نوشتم و گفتم که بد نیست تو سایت قرار دادم تا دوستان هم در بهبود کد کامپوننت کمک کنند.

کامپوننت با در یافت مسیر مورد نظر و فایل (یا فایل ها) شروع به جستجو می کند.
تابع اصلی که کار جستجو را انجام می دهد را به 4 صورت Overload کرده ام تا سرعت اجرای جستجو بالا باشد.(عدم استفاده شرط های زیاد در توابع overload شده)

کامپوننت با دریافت یک کنترل TLabel قادر است تا مسیری که مشغول به جستجو در آن است را نمایش دهد.

و همچنین کامپوننت با دریافت یک کنترل TListBox عناصر جستجو شده را در آن به نمایش می گذارد (در حین جستجو).

و ...

در دلفی 7 و دلفی 2010 تست شده .

دوستان لطفا نظر خودشان را در رابطه با کامپوننت عرض کنند

با تشکر

Felony
چهارشنبه 09 تیر 1389, 07:22 صبح
سلام ،

من سورس رو هنوز نگاه نکردم ولی تو نگاه اول این ها به ذهنم رسید :

* به روز نشدن Directory Scan Count در زمان جست و جو
* به روز نشدن Items Scan Count در زمان جست و جو
* به روز نشدن Directorys Found در زمان جست و جو
* به روز نشدن File Found در زمان جست و جو
* به روز نشدن Scan Time در زمان جست و جو

* به طول انجامیدن محاسبه آیتم های ذکر شده ( بعد از اتمام جست و جو تو یه درایو مثل ویندوز حدود 8 ثانیه طول میکشه تا فیلد های بالا را محاسبه کنه و نمایش بده )

برای بالاتر رفتن سرعت جست و جو هم میتونید از DLL برنامه Evreything استفاده کنید که سرعت فوق العاده ای در جست و جو داره ، براتون ضمیمه کردم .

AliReza Vafakhah
چهارشنبه 09 تیر 1389, 08:11 صبح
سلام ،

من سورس رو هنوز نگاه نکردم ولی تو نگاه اول این ها به ذهنم رسید :

* به روز نشدن Directory Scan Count در زمان جست و جو
* به روز نشدن Items Scan Count در زمان جست و جو
* به روز نشدن Directorys Found در زمان جست و جو
* به روز نشدن File Found در زمان جست و جو
* به روز نشدن Scan Time در زمان جست و جو

* به طول انجامیدن محاسبه آیتم های ذکر شده ( بعد از اتمام جست و جو تو یه درایو مثل ویندوز حدود 8 ثانیه طول میکشه تا فیلد های بالا را محاسبه کنه و نمایش بده )

برای بالاتر رفتن سرعت جست و جو هم میتونید از DLL برنامه Evreything استفاده کنید که سرعت فوق العاده ای در جست و جو داره ، براتون ضمیمه کردم .

تشکر آقای تاجیک

در صورتی به روز شدن عناصری که ذکر کردید قبلا تاپیک زدم ، اگر بتوان از فیلد های کلاس کامپوننت در Thread که جستجو را انجام میده استفاده کرد مشکل حل میشه ، اما من نتوانستم .