PDA

View Full Version : سوال: وصل کردن دلفی به اکسس

taraneh_afshar10
چهارشنبه 09 تیر 1389, 08:21 صبح
داخل دیتا ماژول خود چه قرار دهیم و چطور به دیتابیس اکسس وصل شویم ؟

نیاز به چه داریم ///

ََAdoconection
َAdotable
و....

و کارکرد آنها

.............
من مبتدی هستم طوری توضیح دهید تا بفهمم

Felony
چهارشنبه 09 تیر 1389, 08:59 صبح
به وسیله کامپوننت های ADOTable یا ADOQuery میتونید به اکسس متصل بشید ، ADOTable یک رابط در اختیارتون میزاره و اگر مبتدی هستید براتون راحت تره ، ADOQuery هم علاوه بر رابط امکان استفاده از دستورات T_SQL رو براتون فراهم میکنه .

این لینک هم شاید به دردتتون خورد : http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=383556

taraneh_afshar10
چهارشنبه 09 تیر 1389, 19:18 عصر
به وسیله کامپوننت های ADOTable یا ADOQuery میتونید به اکسس متصل بشید ، ADOTable یک رابط در اختیارتون میزاره و اگر مبتدی هستید براتون راحت تره ، ADOQuery هم علاوه بر رابط امکان استفاده از دستورات T_SQL رو براتون فراهم میکنه .

این لینک هم شاید به دردتتون خورد : http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=383556

..............
ببخشید دوست عزیز یعنی به Adoconection دیگر نیاز نیست
فقط همین ADOTable یا ADOQuery داخل دیتاماژول بگذاری دیگه حله ....

Felony
چهارشنبه 09 تیر 1389, 19:44 عصر
میتونید از ADOConnection هم استفاده کنید ، اصولا استفاده از ADOConnection برای مقداردهی مسیر بانک در زمان اجرا هست ( زمانی که آدرس یا نام بانک شما ثابت نیست ) .

کافیه یک کنترل ADOTable روی فرم قرار بدید و خصیصه ConnectionString این کنترل رو مقدار دهی کنید و بعد هم از خصیصه Table Names نام جدول مورد نظرتون تو بانک رو انتخاب کنید .

taraneh_afshar10
چهارشنبه 09 تیر 1389, 20:45 عصر
میتونید از ADOConnection هم استفاده کنید ، اصولا استفاده از ADOConnection برای مقداردهی مسیر بانک در زمان اجرا هست ( زمانی که آدرس یا نام بانک شما ثابت نیست ) .

کافیه یک کنترل ADOTable روی فرم قرار بدید و خصیصه ConnectionString این کنترل رو مقدار دهی کنید و بعد هم از خصیصه Table Names نام جدول مورد نظرتون تو بانک رو انتخاب کنید .

..........................

من ADOQuery1 داخل فرمم قرار دادم ولی نمی دانم چطور وصل کنم به دیتابیس و جدولم در اکسس

Felony
چهارشنبه 09 تیر 1389, 21:01 عصر
روی پراپرتی Connection String دو بار کلیک کنید و سپس دکمه Build رو بزنید ، سپس گزینه Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 OLE DB Provider رو انتخاب کنید و Next رو بزنید ، حالا در قسمت Select or enter database name فایل Access خودتون رو انتخاب کنید و OK .

حالا در پراپرتی SQL شئ ADOQuery تون کد زیر رو وارد کنید :

Select * From TableName
به جای TableName نام جدول مورد نظرتون تو بانک رو وارد کنید و در آخر ADOQuery رو فعال کنید .