PDA

View Full Version : مبتدی: ايجاد يك حركت ساده در فرم برنامه

reza_edu
چهارشنبه 09 تیر 1389, 08:42 صبح
با سلام خدمت برنامه سازان محترم
سوال بنده در رابطه با انجام اعمال گرافيكي در محيط برنامه نويسي است(محيطي كه كاربر مشاهده مي كند) مي خواهم برنامه اي را بنويسم كه در فرمي كه محيط ويژوال استديو به ما ميدهد يك مربه نمايش داده شود كوچكتر از فرم و با رنگي متفاوت و اين مربع در يك تايم خاص كه به صورت رندم تو ليد شده است در آن زمان مسافتي را از مسير (الف) به مسير (ب) طي كند لازم به ذكر است كه مسير اين مربع به صورت ال(حركت اسب در بازي شطرنج) است من تابحال از اشكال گرافيكي در محيط ويژوال استفاده نكرده ام براي همين از مهندسان عزيز راهنماي مي خواستم تا بنده را در اين مورد راهنماي كنند كه به چه نحوي بايد عمل كنم با تشكر. :عصبانی++:

hossein-khoshseyar
پنج شنبه 17 تیر 1389, 08:27 صبح
با سلام خدمت برنامه سازان محترم
سوال بنده در رابطه با انجام اعمال گرافيكي در محيط برنامه نويسي است(محيطي كه كاربر مشاهده مي كند) مي خواهم برنامه اي را بنويسم كه در فرمي كه محيط ويژوال استديو به ما ميدهد يك مربه نمايش داده شود كوچكتر از فرم و با رنگي متفاوت و اين مربع در يك تايم خاص كه به صورت رندم تو ليد شده است در آن زمان مسافتي را از مسير (الف) به مسير (ب) طي كند لازم به ذكر است كه مسير اين مربع به صورت ال(حركت اسب در بازي شطرنج) است من تابحال از اشكال گرافيكي در محيط ويژوال استفاده نكرده ام براي همين از مهندسان عزيز راهنماي مي خواستم تا بنده را در اين مورد راهنماي كنند كه به چه نحوي بايد عمل كنم با تشكر. :عصبانی++:

اکه در همین حد ساده میخوای که خوب یه لیبل بردار و بک کالرش رو بکن اون رنگی که می خوای
اول برنامت هم یه عددی به صورت رندم تولید کن و بعد بسته به اینکه عدد رندمت (سرعت ) چند بوده خاصیت left و top لیبل رو تغییر بده تا حرکت کنه د رآخر هم viabel لیبل رو off کن تا محو بشه

ACorvinus
پنج شنبه 17 تیر 1389, 10:54 صبح
سلام.

این مساله شما یه جورایی بازی با اعداد هستش. من یه برنامه براتون گذاشتم. زیاد روش کار نکردم ولی اگه کمی روش کار کنین به خواسته خودتون میرسین.

52510

اگه مشکلی بود بفرمائین.

nasim bahari
پنج شنبه 17 تیر 1389, 11:47 صبح
همانطور که دوستمون اشاره کردند این کار را با یک lable به راحتی می تونی انجام بدی..........

البته اگر حتماً می خوایی از graphic استفاده کنی . برنامه رو ریز کن تا اونو رو به کمک هم انجام بدهیم.............