PDA

View Full Version : سوال: css توسط دیتابیس

majid_3ma
چهارشنبه 09 تیر 1389, 13:51 عصر
سلام میخواستم بدونم میشه مقادیر css رو از روی دیتابیس خواند؟
منظورم داخل صفحه asp نیست میخوام یه فرم بزارم مثالا کاربر خودش بتونه اندازه هدر انداره Border شو اینارو تغییر بده البته با فرمی که براش درست شده نه دستی

chaalesh
پنج شنبه 10 تیر 1389, 10:18 صبح
چرا می خواهید این کار رو انجام بدید؟
روشهای دیگری برای انجامش نیست ؟

imanasp
پنج شنبه 10 تیر 1389, 11:15 صبح
سلام میخواستم بدونم میشه مقادیر css رو از روی دیتابیس خواند؟
منظورم داخل صفحه asp نیست میخوام یه فرم بزارم مثالا کاربر خودش بتونه اندازه هدر انداره Border شو اینارو تغییر بده البته با فرمی که براش درست شده نه دستی

میتونید از theme استفاده کنید

azmoodeh
پنج شنبه 10 تیر 1389, 13:31 عصر
اين امكان وجود داره
مثلا ميشه شما استايل ها رو توي ديتابيس با فرمت خودتون ذخيره كنيد و در page_load صفحات استايل ها رو به كنترلهاي مربوطه اضافه كنيد اما اين كار ميتونه سيستمتون رو از لحاظ سرعت اجرا و حجم صفحات ناكارامد كنه
از طرفي ميتونيد يك سيستم Style Editor به ساييتون اضافه كنيد كه مدير سايت يا افرادي كه لازمه بتونن فايل CSS رو ويرايش و مجددا روي سرور ذخيره كنند تا سيستم از هزينه هاي اضافي صفحات و زمان اجرا جلوگيري بشه
راه حلهاي ديگه اي هم جود داره كه بستگي به معماري نرم افزارتون داره

majid_3ma
پنج شنبه 10 تیر 1389, 19:59 عصر
ممنون از جواباتون
من قبلا یه cms دیده بودم که برای ساخت سفحه از جدول استفاده کرده بود
بد تو قسمت تنظیمات میشد همه چیو تقریبا تغییر داد
ولی نمیدونم چه جوری اینکار رو انجام میداده
گفتم شاید css باشه آخه سئو هم خیلی به استایل جدا اهمیت میده
!!!!!!!!!!!!!
گیج شدم مثلا میشد اشیا رو جا به جا کرد رنگ همه جارو تغییر داد
منو هم بود ولی منو چیز خاصی نیست
شما چه نظری دارید؟

majid_3ma
شنبه 12 تیر 1389, 16:03 عصر
کسی نمیدونه؟

azmoodeh
شنبه 12 تیر 1389, 18:41 عصر
سلام
براي جابجايي و Drag&Drop اشياء صفحه كه ميتونيد از DotNetNuke ايده بگيريد .
براي تغيير Style هم كاملا بستگي به تعريفتون از كاري كه مي خوايد انجام بديد داره و اينكه صفحات و اجزا اونها رو چطور طراحي كرديد و چطور مي خوايد تغييرات اعمال بشه .
اين كار شدنيه . اما خودش مبحث مفصليه و بايد يه مقدار زيادي در طراحي صفحات Asp.Net تبحر و تجربه داشته باشيد تا بتونيد از بيم راه حلهاي موجود بهترين رو انتخاب كنيد .
الان هم به نظر من اگر مي خوايد بشه اينجا جوابهاي دقيقي داد بهتره اطلاعات كاملي از معماري نرم افزارتون و اينكه مي خوايد اين تغيير Style رو تا چه حد و تا كجا انجام بديد ارايه كنيد .

majid_3ma
یک شنبه 13 تیر 1389, 11:23 صبح
ببینید یه همچین فرمی برای تغییر استایل داشت
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=52248&stc=1&d=1278228077