PDA

View Full Version : سوال: رتبه بندی اطلاعات در بانک

zari_attari
چهارشنبه 09 تیر 1389, 15:51 عصر
کارفرمای سایتی که دارم مینویسم گفته میخواد توی پورتال مدیریتش به داده ها اولویت بده که مثلا فلان داده در صفحه نمایش user اول نشون داده بشه یا در رتبه های بعد!
حالا باید توی بانک یک ستون اضافه کنم که مدیر سایت بهش عدد بده یا راه دیگه ای هم هست؟؟؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 16:42 عصر
جدول شما نیاز به سه تا فیلد داره. فیلد تاریخ (برای درج خودکار تاریخ ارسال داده)، فیلد امتیاز و فیلدی با نام Sticky از نوع bit.
هر رکورد در حالت پیش فرض مقدار 1 رو برای فیلد امتیاز خواهد داشت. هر رکوردی که قرار هست زودتر از بقیه ی رکوردها نمایش داده بشه، یک واحد به فیلد امتیازش اضافه میشه. در حقیقت باید بیشترین مقدار امتیاز یک داده رو در جدول بازیابی و یک واحد به اون اضافه کنی و در فیلد امتیاز رکورد انتخابی قرار بدی. رکوردها در ابتدا بر اساس امتیاز به صورت نزولی و سپس بر اساس تاریخ به صورت نزولی مرتب می شوند.

اما کارفرما ممکنه ازت بخواد که داده یا داده هایی خاص همیشه اولویت داشته باشند. در حقیقت دو نوع اولویت داری. در این حالت فیلد Sticky به کمکت میاد. اگر داده ای Sticky باشه اون رو ابتدا قرار میدی و سپس با Union بقیه ی رکوردها رو پشت سرش قرار میدی. داده های Sticky نیز همانند داده های معمولی در ابتدا بر اساس امتیاز به صورت نزولی و سپس بر اساس تاریخ به صورت نزولی مرتب می شوند.

موفق باشید.

zari_attari
پنج شنبه 10 تیر 1389, 09:43 صبح
جدول شما نیاز به سه تا فیلد داره. فیلد تاریخ (برای درج خودکار تاریخ ارسال داده)، فیلد امتیاز و فیلدی با نام Sticky از نوع bit.
هر رکورد در حالت پیش فرض مقدار 1 رو برای فیلد امتیاز خواهد داشت. هر رکوردی که قرار هست زودتر از بقیه ی رکوردها نمایش داده بشه، یک واحد به فیلد امتیازش اضافه میشه. در حقیقت باید بیشترین مقدار امتیاز یک داده رو در جدول بازیابی و یک واحد به اون اضافه کنی و در فیلد امتیاز رکورد انتخابی قرار بدی. رکوردها در ابتدا بر اساس امتیاز به صورت نزولی و سپس بر اساس تاریخ به صورت نزولی مرتب می شوند.
ممنون از راهنماییتون. من تا اینجا فهمیدم اما بقیه اش یه کم گنگه.....

Behrouz_Rad
پنج شنبه 10 تیر 1389, 15:54 عصر
اگر به دقت مطالعه بفرمایید نکته ی مبهمی وجود نداره.... با این حال ابهامات خودتون رو مطرح بفرمایید، با کمال میل پاسخگو خواهم بود :)

موفق باشید.

zari_attari
پنج شنبه 10 تیر 1389, 16:18 عصر
فیلد Sticky چطور پر میشه؟ چطور ازش استخراج کنم؟؟؟

Behrouz_Rad
پنج شنبه 10 تیر 1389, 16:38 عصر
فیلد Sticky داده در حالت پیش فرض برابر با صفر هست. اگر داده ای قرار هست که "همیشه" در ابتدا باشه، مقدار فیلد Sticky اون رو "یک" می کنی. چون ممکنه چند داده Sticky باشن، از فیلد امتیاز و تاریخ اونها کمک می گیری تا ترتیب اولویت اونها مشخص بشه.

موفق باشید.