PDA

View Full Version : سوال: شرط عدم وجود یک فیلد در دیتابیس

reza4359
چهارشنبه 09 تیر 1389, 14:58 عصر
سلام دوستان من یه تکس باکس تو صفحه دارم که وقتی رو باتون کلیک میکنم شماره شناسایی رو توی دیتابیس سرچ میکنه حالا میخوام وقتی شماره شناسایی در دیتابیس موجود نبود پیغام بده که این شماره در دیتابیس نیست باید چه کدی بنویسم.ممنون

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 15:11 عصر
باید دید که شما مقادیر برگشتی رو در چه چیزی قرار میدی. پاسخ های متعددی میشه داد. به عنوان مثال اگر از SqlDataReader استفاده می کنی، می تونی متد HasRows اون رو برای بررسی وجود نتیجه بررسی کنی.

موفق باشید.

reza4359
چهارشنبه 09 تیر 1389, 15:35 عصر
باید دید که شما مقادیر برگشتی رو در چه چیزی قرار میدی. پاسخ های متعددی میشه داد. به عنوان مثال اگر از SqlDataReader استفاده می کنی، می تونی متد HasRows اون رو برای بررسی وجود نتیجه بررسی کنی.

موفق باشید.
من از sqldatasource و یک gridview استفاده کردم

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 15:50 عصر
شما اشتباه کردی. DAL رو با PL ادغام کردی.
لایه ها رو جدا کنید و صحیح کد بنویسید.

موفق باشید.

reza4359
جمعه 11 تیر 1389, 13:43 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید من متوجه منظورتون نشدم

Behrouz_Rad
جمعه 11 تیر 1389, 14:02 عصر
در مورد مبحث برنامه های چند لایه تحقیق یا در سایت جستجو بفرمایید.

موفق باشید.

Mostafa_Dindar
جمعه 11 تیر 1389, 14:59 عصر
همانطور که اقای راد فرمودند سعی کنید هر چه سریعتر از SqlDataSource کوچ کنید , بهتره با ObjectDataSource کار کنید .

در هر صورت این کد رو امتحان کنید :

protected void SqlDataSource1_Selected(object sender, SqlDataSourceStatusEventArgs e)
{
if (e.AffectedRows == 0)
{
Response.Write("<Script Language='javascript'> alert('There are no records available');</script>");
}
}

reza4359
جمعه 11 تیر 1389, 15:14 عصر
آقای دیندار ممنون از لطفتون ولی این کد رو باید داخل رویداد باتون بنویسم یا sqldatasource؟

Mostafa_Dindar
جمعه 11 تیر 1389, 15:19 عصر
آقای دیندار ممنون از لطفتون ولی این کد رو باید داخل رویداد باتون بنویسم یا sqldatasource؟

در رویداد Selected از SqlDataSource . (در جریان باشید که من تست نکردم .)