PDA

View Full Version : گفتگو: به نظر شما این دلیل خوبی برای دور انداختن ASP.NET هست ؟

WindowsXp
چهارشنبه 09 تیر 1389, 20:06 عصر
داشتم توی وب پروفایل های ویندوز لایو میگشتم.
با این صفحه رو به رو شدم :

http://codenevies.com/why%20not%20aspx.JPG (http://codenevies.com/why%20not%20aspx.JPG)

همون طور که می دونید Windows Live توسط متخصصان ماکروسافت توسعه یافته و از تکنولوژی دات نت هم استفاده کردند.
اگر خودشون نمی تونند یک سایت بی ارور داشته باشند چرا ما بای دنبال اون ها بدویم ؟
مثلا شما چند تا اشکال توی سایت PHP.NET دیدید ؟
یا چند تا اشکال توی سایت شرکت سان دیدید ؟
به نظر شما دلیل من برای فراموش کردن DOTNET کافیه ؟

hamid1988
چهارشنبه 09 تیر 1389, 20:55 عصر
عزیز دل برادر شما Php.Net رو با Live.com یکسان میدونی؟!
والا کسی که از برنامه نویسی سر در نمیاره، با چند ساعت وقت گذاشتن روی فرانت پیج خیلی سایت جذابتری از Php.Net میتونه درست کنه!
در ثانی FaceBook.Com با Php نوشته شده، شما اگه به آرشیو مجلات کامپیوتری نگاه کنی میبینی مدام هک شده و هزار و یک بلای دیگه که بر سر کاربرانش بر اثر قصور تیمش در اومده.
آینده فقط و فقط از آن مایکروسافت و دات نته، شک نکن!

WindowsXp
چهارشنبه 09 تیر 1389, 20:58 عصر
آینده فقط و فقط از آن مایکروسافت و دات نته، شک نکن!

میشه بپرسم آخه چرا؟
نمی خوام دات نت رو محکوم کنم اما دنبال یک انتخاب خوب برای آیندم هستم.

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 09 تیر 1389, 21:03 عصر

همون طور که می دونید Windows Live توسط متخصصان ماکروسافت توسعه یافته و از تکنولوژی دات نت هم استفاده کردند.
اگر خودشون نمی تونند یک سایت بی ارور داشته باشند چرا ما بای دنبال اون ها بدویم ؟

این رقم دلیل ها، بچه گانه است. یعنی این خطا نمی تونه یه خطای انسانی باشه؟ رو چه حسابی نتیجه گرفتید این خطا قطعا به خاطر آشغال بودن دات نت هست؟ می شه یه برنامه کاملا بدون bug معرفی کنید (برنامه ماشین حساب یا جمع عدد صحیح رو نمی گم)

WindowsXp
چهارشنبه 09 تیر 1389, 21:13 عصر
یک وقت شما می خوای بری داخل تنظیمات پروفایل لایو اونجا یک قسمتی یک متنی یک چیز جزئی رو درست کنی یک باگ پیدا می کنی اما این که بخوای وبلاگ رو باز کنی کلا همچین اروری ببینی اصلا قابل توجیه نیست.
خیلی ساده برات بگم من تا حالا توی همین vBulletin به مشکل خیلی اساسی ای بر نخوردم اما باز نشدن یک پروفایل توی لایو اصلا چیز قابل گذشتی نیست.
چطور شما ساده از کنارش رد میشید در حالی که داریم در مورد یک پروژه که به صورت خالص از محصولات ماکروسافت ساخته شده و طراحانش هم تیم های ماکروسافتی هستند صحبت می کنیم.
بله شاید هیچ برنامه ای بدون باگ نباشه اما هر برنامه ی درست و درمونی وظیفش رو انجام میده حالا شاید چند تا باگ هم داشته باشه.
اما این باگ کوچولوی لایو باعث شده ساده ترین وظیفش رو درست انجام نده.
به نظر من شما داری توجیه می کنی.

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 تیر 1389, 21:59 عصر
من فکر می کنم با این طرز تفکری که دارید، این خطا کاملاً دلیل خوبی برای ترک دات نت هست.

موفق باشید.

hamid1988
چهارشنبه 09 تیر 1389, 23:04 عصر
بله شاید هیچ برنامه ای بدون باگ نباشه اما هر برنامه ی درست و درمونی وظیفش رو انجام میده حالا شاید چند تا باگ هم داشته باشه.
هیچ پروژه ای بدون خطا نیست برای همین هم نسخه های آلفا، بتا و... از پروژه بیرون داده میشه تا خطایابی و رفع خطا شه.
همین خطایی رو که شما گفتید، اگه همین الان با ایمیلی به مایکروسافت گزارش بدید و فردا صبح که از خواب بلند شدید و به صفحه ی مورد نظر رجوع کردید می بینید که رفع شده.
موقعی میتونید بگید دات نت به درد نمیخوره که خطاهاش غیر قابل رفع باشه نه اینکه اشتباهات دات نت کارا رو به خود دات نت نسبت بدید!

rana-writes
چهارشنبه 09 تیر 1389, 23:12 عصر
سلام
توی بحث امنیت، بانک ملی خیلی از Live بالاتره
یه بار موقع پرداخت از طریق اینترنت از همین مدل باگها دیدم
حالا آیا باید دوستان برنامه نویس در بانک ملی و خیلی از جاهایی که براشون امنیت حرف اول رو میزنه، Asp.Net رو شوت کنن دور؟
یه برنامه نویس حرفه ای می شناسم که داره رو پروژه های بزرگ و مهم کار میکنه
عمیقا اعتقاد داره که آینده از آن دات نت و مایکروسافته
برنامه نویسان انسان هستند و احتمال خطا دارند
و این باگها قابل رفع توسط انسانه
نمیشه به خاطر خطاهای انسانی از امکانات عالی چیزی صرفنظر کرد

Alireza_Salehi
پنج شنبه 10 تیر 1389, 00:01 صبح

به نظر من حتما ASP.NET را دور بیاندازید. البته احتمالا به زودی مجبور خواهید شد PHP را هم دور بیاندازید، بعد از آن حتما هر فناوری دیگری را که یک خطای بچه گانه داشته باشد دور خواهید انداخت.سایت های غیر ASP.NET هم به اندازه کافی خطا دارند ج.ن شما ندیده اید دلیل نمی شود.

موفق باشید.

maxpayn2
پنج شنبه 10 تیر 1389, 12:56 عصر
با آقایان راد و Alireza_Salehi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=33355) موافق هستم ، کلا بی خیال دات نت بشی بهتره ، یه نفر رو میشناختم که مادرزادی یه پاش کوتاه تر بود ، به همین خاطر مادرش رو کشت ، چون فکر میکرد تقصیره مادرشه .
راحت باش

aminghaderi
جمعه 11 تیر 1389, 00:34 صبح
نه عزیزم برای خطای زمان اجرا شما می خوای دات نت رو فراموش کنی!!
Run time Error خطایی هست که به هر دلیل به وجود آمده و دلیل اون برنمی گرده به طراح و یا ASP.NET
شاید سرور مشکل داشته و هزار تا شاید دیگه؟!
شما قضیه بن نست در پردازش رو که احتمالا اطلاع دارید؟!
یادآوری : (اگه بخشی رو اشتباه توضیح دادم لطفا یاد آوری کنید. )
وقتی چند تا در خواست با هم برای IO فرستاده بشه در بعضی از شرایط الویت ها یکسان می شه و دو پردازش به وجود می یاد که باهم می خوان به IO دسترسی داشته باشند که معمولا به Restart خطتم می شه؟! خوب اون وقت باید خیلی سال پیش CPU رو شوتش می کردن بیرون؟!
مبحث زمان بندی CPU برای کل سیستم عاملهاست.

نه به نظر من دلیل خوبی نیست؟! منم با اومدن ورژن جدید VS2008 همین فکر شما رو کردم و لی بعد فهمیدم مشکل من اشتباه نصب کردن Sql و VS بوده!! :کف:
والانم که کم کم باید سویچ کنیم رو 2010 چون مسلما بهینه تر و امکاناتشم بیشتر شده.

موفق باشی.

WindowsXp
جمعه 11 تیر 1389, 00:41 صبح
نه عزیزم برای خطای زمان اجرا شما می خوای دات نت رو فراموش کنی!!
Run time Error خطایی هست که به هر دلیل به وجود آمده و دلیل اون برنمی گرده به طراح و یا ASP.NET
شاید سرور مشکل داشته و هزار تا شاید دیگه؟!
شما قضیه بن نست در پردازش رو که احتمالا اطلاع دارید؟!
یادآوری : (اگه بخشی رو اشتباه توضیح دادم لطفا یاد آوری کنید. )
وقتی چند تا در خواست با هم برای IO فرستاده بشه در بعضی از شرایط الویت ها یکسان می شه و دو پردازش به وجود می یاد که باهم می خوان به IO دسترسی داشته باشند که معمولا به Restart خطتم می شه؟! خوب اون وقت باید خیلی سال پیش CPU رو شوتش می کردن بیرون؟!
مبحث زمان بندی CPU برای کل سیستم عاملهاست.

نه به نظر من دلیل خوبی نیست؟! منم با اومدن ورژن جدید VS2008 همین فکر شما رو کردم و لی بعد فهمیدم مشکل من اشتباه نصب کردن Sql و VS بوده!! :کف:
والانم که کم کم باید سویچ کنیم رو 2010 چون مسلما بهینه تر و امکاناتشم بیشتر شده.

موفق باشی.
توی این پست تعداد زیادی پاسخ ارائه شد.
اما واقعا هیچ کدوم به کاملی و دقت این پاسخ نبود.
امین جان واقعا سپاس گذارم.

raptor89
جمعه 11 تیر 1389, 15:56 عصر
یک وقت شما می خوای بری داخل تنظیمات پروفایل لایو اونجا یک قسمتی یک متنی یک چیز جزئی رو درست کنی یک باگ پیدا می کنی اما این که بخوای وبلاگ رو باز کنی کلا همچین اروری ببینی اصلا قابل توجیه نیست.
خیلی ساده برات بگم من تا حالا توی همین vBulletin به مشکل خیلی اساسی ای بر نخوردم اما باز نشدن یک پروفایل توی لایو اصلا چیز قابل گذشتی نیست.
چطور شما ساده از کنارش رد میشید در حالی که داریم در مورد یک پروژه که به صورت خالص از محصولات ماکروسافت ساخته شده و طراحانش هم تیم های ماکروسافتی هستند صحبت می کنیم.
هیچ برنامه ی بدون باگ نیست در ضمن برای مثال اگه دیتا بیس ارتباطش به هر دلیلی با برنامه برقرار نشه برنامه پیغام خطا میده و این نقص در برنامه به حساب نمیاد