PDA

View Full Version : سوال: تنظیمات زبان در ویندوز

سيد مجتبي هاشمي
پنج شنبه 10 تیر 1389, 11:31 صبح
دوستان من نیاز به کدی دارم که پس از اجرای برنامه تنظیمات زبان ویندوز رو برای فارسی تنظیم بکنه. آیا همچین کدی هست؟ میشه راهنمایی کنید، خیلی بهش نیاز دارم.

BORHAN TEC
پنج شنبه 10 تیر 1389, 13:50 عصر
برای تغییر زبان به فارسی باید از کد زیر استفاده کنید:

LoadKeyboardLayout('00000429', 1);
و برای تغییر زبان به انگلیسی:

LoadKeyboardLayout('00000409', 1);

Felony
پنج شنبه 10 تیر 1389, 13:53 عصر
فکر کنم منظورشون تنظیمات Regional and language option باشه .

AliReza Vafakhah
پنج شنبه 10 تیر 1389, 14:17 عصر
دوستان من نیاز به کدی دارم که پس از اجرای برنامه تنظیمات زبان ویندوز رو برای فارسی تنظیم بکنه. آیا همچین کدی هست؟ میشه راهنمایی کنید، خیلی بهش نیاز دارم.

اگر فونت های فارسی روی سیستم نصب باشند با تغییر در رجیستری می توانید این کار را انجام دهید الیته توجه کنید برای اولین بار که می خواهید این عمل را در سیستم مورد نظر انجام دهید حتما باید سیستم مربوطه را logoff کنید .

فکر کنم این مشکل را با پروژه های دلفی 7 دارید ؟ درسته

موفق باشید.

سيد مجتبي هاشمي
پنج شنبه 10 تیر 1389, 21:26 عصر
فکر کنم منظورشون تنظیمات Regional and language option باشه .

بله دقیقا منظورم همینه. لطفا راهنمایی کنید باید چه طور این کد رو بنویسم و یا اگه کدی دارین که این کار رو انجام میده لطف کنید و اینجا بذارین.

در ضمن من کاری به فونتها ندارم فقط میخوام قسمت Regional and language تنظیم بشه برای فارسی و ریست کردن کامپیوتر رو هم بعدا انجام میدم.

سيد مجتبي هاشمي
پنج شنبه 10 تیر 1389, 21:30 عصر
فکر کنم این مشکل را با پروژه های دلفی 7 دارید ؟ درسته

بله اما فکر میکنم توی هر برنامه ای که از فونتهای فارسی استفاده میشه اگه قسمت Regional and language نتظیم نباشه متون فارسی به صورت علامت سوال نمایش داده میشه.

Felony
پنج شنبه 10 تیر 1389, 22:01 عصر
بله اما فکر میکنم توی هر برنامه ای که از فونتهای فارسی استفاده میشه اگه قسمت Regional and language نتظیم نباشه متون فارسی به صورت علامت سوال نمایش داده میشه.

خیر این مشکل برای برنامه های non-Unicode پیش میاد .

Mahdi.Delphi
جمعه 11 تیر 1389, 12:11 عصر
سلام
من مشکل درچ علامت سوال به جای رشته های فارسی در اکسس رو دارم. البته در ویندوز Seven و با دلفی 7
توی XP خیلی راحت در Regional & Language برای برنامه هایی که unicode رو ساپورت نمی کنن زبان فارسی رو انتخاب می کردم و مشکل حل میشد. اما توی Seven با اینکه همین کار رو کردم جواب نگرفتم.

تاپیک هم زدم تو این آدرس (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=230374) :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=230374

باز هم این مشکل تکراری این بار در Win7 برای من رخ داد. :اشتباه:
اینبار با دلفی 7 در ویندوز 7 و پایگاه داده Access:ناراحت:
توی XP که راه حلش مشخصه اما توی Win7 هر کاری کردم درست نشد.:عصبانی++:
وقتی از کامپوننت TNT استفاده می کنم داده ها توی Access به شکل ؟؟؟؟؟ ذخیره میشن.
اما وقتی مستقیما توی اکسس تایپ می کنم مشکلی پیش نمیاد.
توی تنظیمات Regional & Language هم در قسمت Administrative بخش System Local Language رو که برای برنامه هایی که یونیکد رو ساپورت نمی کنن روی Persian گذاشتم.
مشکل از کجاست؟!

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن:افسرده:

سيد مجتبي هاشمي
جمعه 11 تیر 1389, 13:04 عصر
دوستان عزیز با تشکر از راهنمایی هاتون. اما فکر میکنم منظور من رو متوجه نشدین.

من نیاز به کدی دارم که پس از اجرای نرم افزاری که در دلفی7 نوشتم در همان ابتدا قبل از ورود به نرم افزار چک بکنه اگه Regional and language برای زبان فارسی تنظیم نبود اون رو به صورت اتوماتیک برای زبان فارسی تنظیم بکنه.

AliReza Vafakhah
شنبه 12 تیر 1389, 10:56 صبح
دوستان عزیز با تشکر از راهنمایی هاتون. اما فکر میکنم منظور من رو متوجه نشدین.

من نیاز به کدی دارم که پس از اجرای نرم افزاری که در دلفی7 نوشتم در همان ابتدا قبل از ورود به نرم افزار چک بکنه اگه Regional and language برای زبان فارسی تنظیم نبود اون رو به صورت اتوماتیک برای زبان فارسی تنظیم بکنه.

دوست عزیز من که عرض کردم ، مشکل شما با تنظیم در رجیستری حل میشه . (تو هر سیستمی)

سيد مجتبي هاشمي
شنبه 12 تیر 1389, 15:28 عصر
دوست عزیز من که عرض کردم ، مشکل شما با تنظیم در رجیستری حل میشه . (تو هر سیستمی)

ممنون از شما. میشه بگین چه طور با کد نویسی میتونم این قسمت مربوط به رجیستری رو تغییر بدم؟

Mahmood_M
شنبه 12 تیر 1389, 16:07 عصر
قبل از ایجاد تاپیک در سایت جستجو کنید !! (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=46783)