PDA

View Full Version : اعتبارسنجی بدون ارسال؟

green_pm
پنج شنبه 10 تیر 1389, 11:32 صبح
یا کنترل های اعتبار سنجی ،این امکان را دارند که قبل ازاینکه کاربر دکمه ی ارسال را کلیک کند،همان موقع تایپ ،اعتبار سنجی صورت گیردو از ورود کاراکتر نامعتبر جلوگیری کند یا حتما یک بار باید ارسال انجام شود؟

maxpayn2
پنج شنبه 10 تیر 1389, 11:50 صبح
با AJAX میتونی این کار رو بکنی

azmoodeh
پنج شنبه 10 تیر 1389, 11:55 صبح
براي كنترل هايي كه توي صفحه PostBack رو انجام ميدن مثل Button خاصيت CausesValidation رو True كنيد

reza4359
پنج شنبه 10 تیر 1389, 13:21 عصر
دوستمون درست میگن عضویتش ارور میده لطفا در مورد فایل sqldatasource هم توضیح بدید این کدو باید جایی از برنامه کپی کنیم من متوجه نشدم پس فایلهای پایگاه داده اش کجا هستند

Mostafa_Dindar
پنج شنبه 10 تیر 1389, 13:26 عصر
یا کنترل های اعتبار سنجی ،این امکان را دارند که قبل ازاینکه کاربر دکمه ی ارسال را کلیک کند،همان موقع تایپ ،اعتبار سنجی صورت گیردو از ورود کاراکتر نامعتبر جلوگیری کند یا حتما یک بار باید ارسال انجام شود؟

موقعی که Focus از روی کنترل مربوطه منتقل شود , اعتبار سنجی صورت میگیرد و نیازی نیست حتما رو دکمه ارسال کلیک کنید .

ضمن اینکه در UI اعتبار سنجی میکنید حتما ServerSide هم اعتبار سنجی کنید.

Page.Validate();
If(!Page.Isvalid)return ;

چون ممکن است کاربر جاوا اسکریپیت رو در مرورگر خودش غیر فعال کرده باشد .

سربلند باشید

green_pm
جمعه 11 تیر 1389, 20:25 عصر
موقعی که Focus از روی کنترل مربوطه منتقل شود , اعتبار سنجی صورت میگیرد و نیازی نیست حتما رو دکمه ارسال کلیک کنید .
اما برای من اینطور نیست ، ممکنه مشکل از غیرفعال کردن javascript نباشه ،چون من فرمای سایتای دیگرو که باز میکنم،همون موقع پیغام خطا را به من نشان میدهد.

aminghaderi
جمعه 11 تیر 1389, 22:14 عصر
کنترول های اعتبار سنجی تا انجایی که من می دونم سمت کلاینت پردازش می شوند؟!
در صورتی که کنترل ها قابلیت انجام کار مورد نظر را نداشتند شما می تونی از JavaScript کمک بگیرید و در صورتی که مباحث امنیتی برای کارتون خیلی مطرحه پیشنهاد می کنم فقط سمت سرور اعتبار سنجی رو انجام بدید.(حتی اگر وقته زیادی صرف شود!) .
واگر هم قراره چیزی چک شود مثل یاهو در هنگام انتخاب کد کاربری ، شما به گفته دوستمون می تونی از اجکس هم کمک بگیری.
موفق باشید.