PDA

View Full Version : سوال: حذف سطر تکراری در gridview

L_eskandary
پنج شنبه 10 تیر 1389, 12:24 عصر
سلام دوستان عزیز.
پیشاپیش از توجه تون ممنونم.
راستش من دارم یه سایت برا Online Shoping‌ طراحی می کنم ولی خوب فعلا به مشکل برخوردم . من یه listbox‌دارم که کاربر از تو اون کالای مورد نظرش رو انتخاب می کنه و اطلاعات کالای انتخابی رو توی datatable‌می ریزم و تو session‌ذخیره می کنم تا کاربر یکی یکی اطلاعاتش رو به این ترتیب انتخاب کنه . حالا مشکلی که پیش اومده اینه که در این حالت اگه کاربر یک کالا رو دو بار انتخاب کنه اون کالا دوبار تو گرید نشون داده میشه . من می خوام وقتی کاربر یک کالا رو برا بار دوم به صورت تکراری انتخاب میکنه با یه پیغام مواجه شه و در واقع تو datatable‌هم مجددا اطلاعات اون کالا اضافه نشه . راستش راههای زیادی رو امتحان کردم ولی فعلا به نتیجه نرسیدم !
مشکل دیگه هم اینه که کاربر چطور تعداد مورد نظرش رو برا هر کالا انتخاب کنه ؟

L_eskandary
پنج شنبه 10 تیر 1389, 19:31 عصر
سلام
بازم منم ...
راستش گفتم حالا که دوستان زحمت خوندن تا÷یک و دادن جواب به سوالم رو میکشن سوال دومم رو هم مطرح کنم :
من برا textbox موجود در grid مقدار اولیه 1 رو قرار دادم و این طوری وقتی بعد از تغییر تعداد محصولات اگه دوباره بخوام یه محصول جدید به grid اضافه کنم همون مقدار 1 رو برا تعداد همه سطرها نشون میده چون تو listbox_selectedindexChange این مقدار رو قرار دادم . حالا سوالم اینه که چطور می تونم این اعداد رو save کنم اصلا روش درست برا اینکار چیه ؟:متفکر:
با تشکر از راهنمایی هاتون

L_eskandary
جمعه 11 تیر 1389, 17:34 عصر
دوست عزیز shirin_sh1024 من هم دقیقا این سوال رو پرسیدم که روش رو بگین و الا فک کنم نوشتم که اصلا شاید روش درست این کار رو من ندونم . لطفا اگه می تونید به طور واضح راهنمایی کنید چون من چند راه رو امتحان کردم و جواب نگرفتم ...
با تشکر

L_eskandary
جمعه 11 تیر 1389, 19:23 عصر
شیوه کدنویسیتون رو اصلاح کنید ولی در حال حاضر کدهای شما واقعا ناشناخته و عجیب برای من به نظر میرسه و به عقیده من با این شیوه جلو برید برای هر عملی به مشکل میخورید چون به نظر میاد پایه و اساس برنامه تون خیلی اصولی نیست

دوست عزیز من خودم برنامه هام رو با معماری سه لایه می نویسم . ولی خوب این بار مجبورم به این شیوه جلو برم و مشکلی هم که هست اصولا باید راه حلی داشته باشه . الان مشکل من پیدا کردن Index‌سطر تکراری تو datatable‌ هستش که با مشخص شدن Index‌مربوط به سطر تکرار میشه مسئله سطر تکراری رو حل کرد ...
با تشکر

L_eskandary
شنبه 12 تیر 1389, 12:33 عصر
سلام دوستان
امیدوارم امروز یکی پیدا شه و مشکل من رو حل کنه ...:گریه: