PDA

View Full Version : علت اضافه کردن نامرتب به جدول

ahmad_lovely
پنج شنبه 10 تیر 1389, 14:21 عصر
با سلام
من وقتی با دستور Insert Into رکوردی به جدول اضافه می کنم بعد از اینکه چند رکورد از آخر به جدول اضافه شد، دیگه رکورد های جدید از آخر به جدول اضافه نمی شن و در بین رکورد ها پخش می شن، کسی می تونه کمک کنه که چرا اینجوری شده ؟
ممنون

Rejnev
پنج شنبه 10 تیر 1389, 15:08 عصر
اگه روی جدولتون ایندکس داشته باشید(مثل primary key) به طور پیش فرض در دستور select بر اساس اون مرتب میشن
در ضمن میشه بگید که بعد از select اطالاعات رو کجا نمایش میدید؟
ممکنه توی گرید بر اساس یک فیلد مرتب سازی کنید یا در دستور select از Orderby استفاده کرده باشید.

baharvand87
پنج شنبه 10 تیر 1389, 15:53 عصر
سلام اگه چیزای که دوستمون گفت رور چک کنی درست میشه و یه چیز دیگه اگه از access استفاده میکنی و primary key رو یه فیلد auto number گزاشتی ممکنه اشکال از اینجا باشه چن بر اساس اون مرتب میشن

ahmad_lovely
پنج شنبه 10 تیر 1389, 19:47 عصر
اگه روی جدولتون ایندکس داشته باشید(مثل primary key) به طور پیش فرض در دستور select بر اساس اون مرتب میشن
در ضمن میشه بگید که بعد از select اطالاعات رو کجا نمایش میدید؟
ممکنه توی گرید بر اساس یک فیلد مرتب سازی کنید یا در دستور select از Orderby استفاده کرده باشید.

مشکل همینجاست که اصلا رکورد ها براساس هیج فیلدی مرتب نیستند ! در ضمن فقط از دستور Insert Into استفاده کردم و از دستور select استفاده ای نکردم !
دیتا گراید هم به صورت ویزاردی به پایگاه وصل کردم !

mohammad_2039
پنج شنبه 10 تیر 1389, 23:32 عصر
خوب یه فیلد به اسم id اول تیبل اضافه کن، اون کلید رو بزن تا Primery Key بشه. بعد outo number رو از جدول پایین yes کن درست میشه دیگه. بعد این فیلد اصلا با شما کاری نداره تو دستور insert into هم نمیخواد بیاریش خودش اوتومات اضافه میکنه.