PDA

View Full Version : سوال: تشخیص null بودن در ریپورت

navid1n2000
جمعه 11 تیر 1389, 10:44 صبح
من توی ریپورتم(کریستال ریپورت) یه فرمول دارم که قسط 12 ماه رو از یک عدد بزرگ کم می کنه . اما بعضی وقتا چند تا از اون 12 عدد null هستن و هنگام گزارش سازی ارور میده که نمیشه عمل تفریق رو انجام داد.مثل الان که فقط 3 ماه از سال گذشته و بقیه ماهها null هستن . اینم فرمول:

if {DataTable1.مانده سال قبل}=0 then if {@Vam Jadid}=0 then 0 else {@Vam Jadid}-{DataTable1.فروردین}-{DataTable1.اردیبهشت}-{DataTable1.خرداد}-{DataTable1.تیر}-{DataTable1.مرداد}-{DataTable1.شهریور}-{DataTable1.مهر}-{DataTable1.آبان}-{DataTable1.آذر}-{DataTable1.دی}-{DataTable1.بهمن}-{DataTable1.اسفند} else {DataTable1.مانده سال قبل}-{DataTable1.فروردین}-{DataTable1.اردیبهشت}-{DataTable1.خرداد}-{DataTable1.تیر}-{DataTable1.مرداد}-{DataTable1.شهریور}-{DataTable1.مهر}-{DataTable1.آبان}-{DataTable1.آذر}-{DataTable1.دی}-{DataTable1.بهمن}-{DataTable1.اسفند}
اینم فرمول :
سوال اول : راه حل من چبه برای این مشکل؟؟؟؟؟؟
سوال دوم : توی فرمول های کریستال ریپورت چطور می شه تشخیص داد یه متغیر null هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟ مثلا بگیم اگر null بود صفرش کن
خیلی ممنون میشم

حجتی نیا
جمعه 11 تیر 1389, 12:04 عصر
سوال دوم : توی فرمول های کریستال ریپورت چطور می شه تشخیص داد یه متغیر null هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟ مثلا بگیم اگر null بود صفرش کن
میشه واسه پارامترهای کریستال یه مقدار پیش فرض تعریف کنی که در صورتی که مقداری براش نذاشتی اونو قرار میده . تو تنظیمات پارامتر تو کریستال هست(کلیک راست رو فیلد و defultValue)

navid1n2000
جمعه 11 تیر 1389, 13:39 عصر
میشه واسه پارامترهای کریستال یه مقدار پیش فرض تعریف کنی که در صورتی که مقداری براش نذاشتی اونو قرار میده . تو تنظیمات پارامتر تو کریستال هست(کلیک راست رو فیلد و defultValue)
میشه بیشتر توضیح بدین

navid1n2000
جمعه 11 تیر 1389, 15:43 عصر
پیدا کردم چی میگین.اما این روش شما برای پارامترهایی هست که توی ریپورت تعریف بشن اما پارامترهای من از دیتا بیس میان . اگه دقت کنین اول همه شون دیتا تیبل هست.این مشکل منه ؟؟؟؟؟؟؟؟

navid1n2000
جمعه 11 تیر 1389, 21:04 عصر
راه حل من چیه

navid1n2000
شنبه 12 تیر 1389, 15:34 عصر
واقعا مشکل من راه حل نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟