PDA

View Full Version : راهنمایی برای نوشتن یک شرط با SQL

saeed6162
جمعه 11 تیر 1389, 11:14 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
یک table دارم که یکی از ستون هاش به نام MixCode ، از نوع اعداد هست که همه مقادیری که توی این فیلد هستند 3 رقمی اند.
هر کدوم از این ارقام برای برنامه من یک مفهوم دارند ، فرض کنید می خوام یک query بگیرم که همه مقادیری رو که رقم وسط اونها صفر هست رو به من نشون بده باید چی بنویسم.
دوباره این نکته رو می گم که نوع این فیلد رشته ای نیست و عدده، آیا راه حلی به غیر از تغییر دادن جنس این فیلد به رشته وجود داره؟

و یا همه مقایری رو نمایش بده که رقم یکان اونها 3 و رقم صدگان اونها 9 (بدون توجه به اینکه رقم دهگان چی باشه) باشه. برای این شرط چی بنویسم؟

Select MixCode From MyTable Where ????????????

vcldeveloper
جمعه 11 تیر 1389, 12:37 عصر
1- این سوال مربوط به دلفی نمیشه، و باید در تالار بانک های اطلاعاتی سایت مطرح کنید.
2- باید نوع بانک اطلاعاتی تون مشخص باشه، چون هر بانک اطلاعاتی هر تابعی رو پشتیبانی نمیکنه.
3- متناسب با نوع بانک اطلاعاتی تون، ممکنه بتونید از توابع CAST یا CONVERT برای تبدیل یک مقدار عددی به رشته در دستور SQL، و انجام پردازش رشته ایی مناسب، استفاده کنید.
4- اگر این بانک را خودتان طراحی کردید، و الان به این نتیجه رسیدید که به همچین کوئری از بانک نیاز دارید؛ پس در طراحی بانک اشتباه کردید، و نباید اون فیلد رو به صورت فیلد عددی تعریف می کردید.

تاپیک به تالار عمومی بانک های اطلاعاتی منتقل شد (چون مشخص نیست مربوط به چه نوع بانک اطلاعاتی هست).

saeed6162
جمعه 11 تیر 1389, 13:33 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون
ولی بانک من Access هست و Interfae برنامم هم دلفی 2009 .
حالا با این مشخصات چه کمکی می تونید به من بکنید؟