PDA

View Full Version : سوال: تبديل يك پروژه 2003 به 2007

Mahsa Hatefi
جمعه 11 تیر 1389, 12:13 عصر
با سلام

براي تبديل يك پروژه 2003 كه بصورت BackEnd هستش ، برنامه و بانك (BackEnd) را در فرمت 2007 ايمپورت كردم اما ..

* فرمها بدون صفحه و خط دور جهت كوچك و بزرگ كردن مي باشند و حتي فرم جديدي هم كه در پروژه ايجاد مي شود همينطور است اما وقتي در يك پروژه جديد كه ابتدا به ساكن در 2007 ساخته مي شود ، فرمي طراحي مي شود داراي صفحه و خطوط دور مي باشد كه براحتي قابل تنظيم است
متاسفانه حجم بالاي برنامه اجازه آپلود نمي دهد

لطف اساتيد بزرگوار مورد امتنان خواهد بود

alirezabahrami
شنبه 12 تیر 1389, 08:08 صبح
با سلام

براي تبديل يك پروژه 2003 كه بصورت BackEnd هستش ، برنامه و بانك (BackEnd) را در فرمت 2007 ايمپورت كردم اما ..

* فرمها بدون صفحه و خط دور جهت كوچك و بزرگ كردن مي باشند و حتي فرم جديدي هم كه در پروژه ايجاد مي شود همينطور است اما وقتي در يك پروژه جديد كه ابتدا به ساكن در 2007 ساخته مي شود ، فرمي طراحي مي شود داراي صفحه و خطوط دور مي باشد كه براحتي قابل تنظيم است
متاسفانه حجم بالاي برنامه اجازه آپلود نمي دهد

لطف اساتيد بزرگوار مورد امتنان خواهد بود
سلام
ببين لينك زير بهت كمكي ميكنه!
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=158900
موفق باشيد

Mahsa Hatefi
یک شنبه 13 تیر 1389, 00:54 صبح
استاد ارجمند

اين مراحل كه در تاپيك مذكور امر شده بود رو انجام داده بودم . چند بار هم عمليات ايمپورت را تست كردم اما اندازه تمام فرمها (مرز دور فرم) بزرگتر از حالت تعيين شده (تصوير شماره 1 ) و در حالت اجرا ، خيلي كوچك (تصوير شماره2 ) نمايش داده مي شود.

در ضمن از روشي كه در راهنماي خود 2007 بود يعني باز كردن پروژه 2003 در 2007 و سپس استفاده از دگمه Convert در منوي اكسس نيز استفاده كردم ، مشكل بالا را ندارد و فرمها بدرستي عمل مي كنند اما متاسفانه كدي كه بواسطه يه ماژول ارتباط با BackEnd رو مشخص مي كند ، عمل نكرده و خطاي 13 Type Mismatch را به نعداد جداول لينك شده مي دهد .مثلا 22 بار ( به همين خاطر متوجه شدم كه ارتباط با جداول BackEnd مشكل دارد )
اگر بتوانم مشكل ارتباط با بانك رو حل كنم اين روش ديگه فرمها رو به هم نمي ريزه

در ضمن جزء رفرنسهايي كه در 2003 استفاده كرده بودم Microsoft DAO3.6 Object Library نيز بود كه در پروژه كانورت شده تيك نخورده و وقتي اقدام به اضافه كردن آن در رفرنسها مي كنم خطا مي گيرد ( شكل 3 )

از مساعدت شما سپاسگزار خواهم بود .

جعفر88
یک شنبه 13 تیر 1389, 14:34 عصر
سلام
به نظرم خاصيت Moveable فرم مي تواند مشكل شما را حل كند و در ضمن منوي شخصي را در ribbon name مشخصات بانك جاري در قسمت access option مي تونيد به نام منوي شخصي خودتان تغيير داده و از منوهاي شخصي خود در محيط اكسس 2007 استفاده كنين .

Mahsa Hatefi
یک شنبه 13 تیر 1389, 21:11 عصر
دوست بزرگوار ظاهرا متوجه مشكل من نشده ايد

حقير عرض كرده بودم كه كليه فرمهايم كه از 2003 به 2007 ايمپورت كرده ام دچار اين مشكل شده اند منظورم در طراحي فرم جديد در 2007 نبود . در ضمن بسياري از فرمهايم طوري هستند نبايد Movable باشند .

اگر برنامه اي كه بصورت BackEnd در 2003 طراحي شده در دسترس داشته باشيد و در 2007 ايمپورت كنيد متوجه مشكلي كه عرض كرده بودم خواهيد شد .

جعفر88
دوشنبه 14 تیر 1389, 15:36 عصر
با سلام مجدد
در مورد سوال اولتون اگه منظورتون اينكه فرم ها بعد وارد كردن بانك اطلاعات به محيط اكسس 12 در نماي Design برنامه قابل جابجائي نمي باشند و بعد از مشاهده فرم به شكل دومي كه ارسال كردين درميايند ، به نظرم اين مورد هم بررسي كنين شايد چاره ساز باشه : در Access Option وارد بخش Current Database بشيد و گزينه Overlapping windows را در زير متن Ducument Window options انتخاب كنين و بعد از خروج از برنامه و ورود مجدد فرمتون رو دوباره در نماي طراحي بررسي و تغيير اندازه بدين و براي خطاي كتابخانه DAO 3.6 هم دوباره فايلشو رو از طريق دگمه Browse پنجره References به VBA معرفي كنيد .