PDA

View Full Version : سوال: کار با نرم افزار دارای چند فرم

ali_asg
جمعه 11 تیر 1389, 20:11 عصر
سلام

من دارم یه نرم افزار می سازم که داریس دو فرم هست . توی فرم شماره یک ، یه لیست باکس هست که یه سرس آدرس رو نگه می داره . برای اینکه آدرس جدیدی رو به اون لیست باکس اضافه کنم ، یه دکمه و یه textbox نیاز دارم . من از روی ناچار باید این دوتا رو توی فرم شماره دو قرار بدم . من وضعیت لیست باکس رو عمومی و در فرم دو ، فرم اولی رو ارث بری کردم . حالا نمی دونم چی کار کنم که وقتی کاربر دکمه رو کلیک کردن اون آدرس توی textbox یه لیست باکس فرم اولی اضافه بشه .

این هم سورس! لطفا کمک کنید

mehrsa_fr
جمعه 11 تیر 1389, 20:59 عصر
شما میخواید این کارو انجام بدید

r.dizin
شنبه 12 تیر 1389, 07:25 صبح
private void addAAddressToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
Form2 form_2 = new Form2();
form_2.ShowDialog(this);
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Form1 form_1 = (Form1)this.Owner;
form_1.listBox1.Items.Add(textBox1.Text);
}

ali_asg
شنبه 12 تیر 1389, 15:25 عصر
آره همین کار رو می خواستم انجام بدم . فقط می شه در مورد set و get که به کاربردید بیشتر توضیح بدین؟

mehrsa_fr
شنبه 12 تیر 1389, 16:50 عصر
برای اضافه کردن به listbox به set و get ربطی نداره شما اگه متغییر اولی هم به صورت public تعریف کنید میتوانید از فرم دیگه تون ایتمی را ادد کنیدد ولی بر اساس object oriented باید برای استفاده از متغییر ها از باید property ها استفاده کرد

ali_asg
شنبه 12 تیر 1389, 17:00 عصر
برای اضافه کردن به listbox به set و get ربطی نداره شما اگه متغییر اولی هم به صورت public تعریف کنید میتوانید از فرم دیگه تون ایتمی را ادد کنیدد ولی بر اساس object oriented باید برای استفاده از متغییر ها از باید property ها استفاده کرد

اصلا کاربرد set و get چیه؟

mehrsa_fr
شنبه 12 تیر 1389, 17:06 عصر
از اسمش معلومه set برای نوشتن متغییر وget برای خواندن متغییر