PDA

View Full Version : آموزش: یک گالری عکس سمت کلاینت با سرعت بالا برای همه

aspismylove
جمعه 11 تیر 1389, 21:50 عصر
سلام ، شب بخیر به همه دوستان عزیز

بدون هیچ مقدمه میرم سر اصل مطلب :

یکی از دغدغه های خوم برای طراحی سایت گالری عکس بود که کلی هم دنبال یک گالری عکس آماده گشتم ولی چیزی گیرم نیومد (البته من بلد نبودم باهاشون کار کنم)

و این امر باعث شد که خودم دست به کار بشم و یک گالری عکس بسازم (با کمک دوستم)

این گالری عکس با جاوا اسکریپت نوشته شده و دارای سرعت بالایی هستش چون اصلا نیازی نیست که درخواستی به سمت سرور بفرسته و هر دفعه که دکمه عکسهای بعدی زده میشه فقط 5 تا عکس رو میخونه و بزرگ نشون میده که همین امر باعث شده که سرعتش کلی بالا بره

این رو هم بگم که من جاوا زیاد بلد نیستم برای همین نمیدونم که چطور باید افکت بدم برای باز شدن یا زیباتر شدن عکسها

ولی خب گالری کار راه اندازی هستش

برای استفاده فقط کافیه صفحه رو به پروژه خودتون اضافه کنید

من دوتا فایل ضمیمه کردم که یکی راهنمایی هستش که بصورت PDF گذاشتم و دیگری هم که خود گالری عکس هستش

* فایل گالری چون حجمش زیاد بود توی 4shared آپلود کردم (4MB)

* فایل راهنمایی تمامی کارهای انجام شده در پروژه بخوبی و کامل توضیح داده شده

با تشکر از دوست عزیزم رشید باقری

دانلود گالری عکس : http://www.4shared.com/file/JQxR9OUk/Gallery_BarnameNevisorg.html

موفق باشید

shirin_sh1024
جمعه 11 تیر 1389, 22:23 عصر
هنوز کدش رو نگاه نکردم فقط اجراش کردم خیلی عالی به نظر میاد
حتما سر فرصت کدش رو هم نگاه میکنم
با تشکر از شما :لبخندساده:

aminghaderi
جمعه 11 تیر 1389, 23:05 عصر
مرسی عزیزم فعالیت شما و اینکه چون کدی پیدا نکردین خودتون گالری نوشتید قابل تحسینه.:تشویق:
مطالب زیر رو هم یه مطالعه کنید شاید در ورژن های بعدی مورد استفادتون قرار بگیره.

جستجو کنید :
برنامه نویس => Jquery(بخش جی کویری)
برنامه نویس => Jquery LightBox (این رو شخصا جستجو نکردم!)
برنامه نویس =>Ajax (فکر کنم برای توسعه کار شما ابتدا AjaxToolKit و یا AjaxExtension جواب گو باشه؟!)

اطلاعات بیشتر :
گوگل=> Jquery
گوگل=> Jquery LightBox
گوگل=>Ajax

موفق باشی.

salehbagheri
شنبه 12 تیر 1389, 01:32 صبح
گالری عکستون چندین مشکل داره:

فقط برای عقب جلو کردن عکس حدود 100 خط کد جاوا اسکریپت نوشتید که این اصلا خوب نیست. JQuery این مشکلات رو به راحتی حل کرده.

گالری های پیشرفته معمولا برای سرعت بخشیدن به Load صفحه، از یک Thumbnail برای نمایش کوچک عکس ها استفاده میکنه اما گالری شما عمل رو انجام نمیده و ...

شما اگه از کنترلهای Data برای نمایش عکسها استفاده میکردید خیلی بهتر بود که در اون صورت کنترل شما قابلیت گسترش رو داشت.

من از 10 نمره به شما 3 میدم.

با تشکر.

shirin_sh1024
شنبه 12 تیر 1389, 01:50 صبح
دوست عزیز 2 تا سئوال دارم:
اول اینکه میشه یه کم در مورد این کدی که نوشتید توضیح بدید؟
متوجه فرمتی که استفاده کردید نمیشم

idx1= ss.indexOf("q%20(",0);
idx2=ss.indexOf(")",idx1);
imageNumber=ss.substring(idx1+5,idx2);

دومین سئوالم اینه که درسته در موقع آپلود عکس اون رو به شکل فرمتی که مورد نیاز هست ذخیره میکنید ولی اینکه از نام عکس برای کدنویسی استفاده بشه مشکلی نداره؟ (تمام کدهای نوشته شده به اندیس عکس که از نام اون گرفته میشه وابسته است) به نظر نمیاد کار درستی باشه
در ضمن یه موردی که در مورد تاپیک شما خیلی جای تحسین داره فایل راهنمایی هست که قرار دادین خیلی مرتب و مفید بود

aspismylove
شنبه 12 تیر 1389, 11:07 صبح
سلام به همه دوستان
ممنون از همه انتقادات و ...

ببینید ، درسته من در آپلود اسم عکس رو عوض میکنم چون فکر کردم که برای بدست آوردن و پیدا کردن اندیس آخرین عکس کار ما خیلی راحت تر میشه که نشون بده یا اگه وجود نداشت اون و نشون نده همون طور هم که گفتم من جاوا زیاد بلد نیستم چون تا هفته پیش اصلا کار نکرده بودم

خب دیگه این هم از اولین کار ما که با راهنکایی های شما هم فکر کنم بتونم کار خودم رو تکمیل کنم

mohsen.nsb44
شنبه 12 تیر 1389, 11:26 صبح
سلام به همه دوستان
ممنون از همه انتقادات و ...

ببینید ، درسته من در آپلود اسم عکس رو عوض میکنم چون فکر کردم که برای بدست آوردن و پیدا کردن اندیس آخرین عکس کار ما خیلی راحت تر میشه که نشون بده یا اگه وجود نداشت اون و نشون نده همون طور هم که گفتم من جاوا زیاد بلد نیستم چون تا هفته پیش اصلا کار نکرده بودم

خب دیگه این هم از اولین کار ما که با راهنکایی های شما هم فکر کنم بتونم کار خودم رو تکمیل کنم
ميشه بگين به چه زباني نوشتين؟ من دانلودش كردم اما فايل ناشناخته است .
نه با نود پد نه ويژوال استديو نتونستم بازش كنم.

aspismylove
شنبه 12 تیر 1389, 11:43 صبح
ميشه بگين به چه زباني نوشتين؟ من دانلودش كردم اما فايل ناشناخته است .
نه با نود پد نه ويژوال استديو نتونستم بازش كنم.
باز نشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با ASP.NET و گالری رو هم که با جاوا اسکریپت نوشتم

با ویژوال امکان نداره باز نشه :متفکر::متفکر:

mohsen.nsb44
شنبه 12 تیر 1389, 11:57 صبح
باز نشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با ASP.NET و گالری رو هم که با جاوا اسکریپت نوشتم

با ویژوال امکان نداره باز نشه :متفکر::متفکر:
فايل رو از لينكي كه گذاشتين دانلود كردم شما با نرم افزار خاصي مثل win rar ya win zip يا امثال اينا حجمشو تغيير ندادين؟؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن فايلي كه من دانلود كردم يك فايل هست در صورتي كه شما فرموديد چند فايل جاوا اسكريپت و فايل asp

aspismylove
شنبه 12 تیر 1389, 12:09 عصر
فايل رو از لينكي كه گذاشتين دانلود كردم شما با نرم افزار خاصي مثل win rar ya win zip يا امثال اينا حجمشو تغيير ندادين؟؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن فايلي كه من دانلود كردم يك فايل هست در صورتي كه شما فرموديد چند فايل جاوا اسكريپت و فايل asp
ببخشید سیستم من DC میشه

ببینید من با asp.net نوشتم و توی اون با جاوا کار کردم اشتباه گفتم چند فایل جاوا اسکریپت هم هستش :ناراحت:

من اون و زیپ کردم ولی حجمش و تغییر ندادم معمولی زیپ کردم

شما extract که کردین فکر نکنم که برای باز کردن مشکلی وجود داشته باشه

aspismylove
شنبه 12 تیر 1389, 12:14 عصر
ببخشید شما در ضمن باید فایل

دانلود گالری عکس : http://www.4shared.com/file/JQxR9OUk...eNevisorg.html (http://www.4shared.com/file/JQxR9OUk/Gallery_BarnameNevisorg.html)

رو دانلود کنید ، فکر کنم شما فایل ضمیمه رو دانلود کردید

اون فایل راهنمای پروژه هستش

موفق باشید

mohsen.nsb44
شنبه 12 تیر 1389, 12:18 عصر
ببخشید شما در ضمن باید فایل

دانلود گالری عکس : http://www.4shared.com/file/JQxR9OUk...eNevisorg.html (http://www.4shared.com/file/JQxR9OUk/Gallery_BarnameNevisorg.html)

رو دانلود کنید ، فکر کنم شما فایل ضمیمه رو دانلود کردید

اون فایل راهنمای پروژه هستش

موفق باشید
نه عزيزم من هر دو فايلو دانلود كردم مشكل اينجاست كه فايل به صورت زيپ يا rar نيست كه extract كنم احتمالا نرم افزار win rar من مشكل داره به هر حال موفق باشد