PDA

View Full Version : Add کردن Object ScrollBar

فاطمه هاشمیان
شنبه 28 خرداد 1384, 18:53 عصر
به چه صورت میتونم Object ScrollBar رو به GroupBox اضافه کنم؟

dot_net_lover2
شنبه 28 خرداد 1384, 22:57 عصر
با سلام
پست شما را که دیدم تست زدم ، به GroupBox نتونستم Scroll بدم ولی در GroupBox یک Panel قراردادم و خاصیت Dock = Fill قرار دادم و نیز َAutoScroll = True و مثل این شد که GroupBox من Scroll دارد . :sunglass:

فاطمه هاشمیان
یک شنبه 29 خرداد 1384, 02:01 صبح
از توجهتون ممنونم
اما مشکل اینه که من نمیخوام با Panel کار کنم چون وقتی یه سری Object رو داخل Panel قرار میدم و Anchor آنها رو Top, Left,Right قرار میدم Panel سایز آن Object هارو تغییر میده و باهاشون مشکل پیدا میکنه بخاطر همین میخوام از GroupBox + ScrollBar استفاده کنم تا این مشکل برطرف شه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چیکار کنم ؟
تو MSDN برای اضافه کردن یه ScrollBar به مثلا" PicturerBox توضیح داده بود اما من نتونستم اون Sample رو پیاده سازی کنم :sorry: بخاطر همین گفتم شاید اینجا بتونن راهنماییم کنن. :oops:

dot_net_lover2
یک شنبه 29 خرداد 1384, 09:28 صبح
وقتی یه سری Object رو داخل Panel قرار میدم و Anchor آنها رو Top, Left,Right قرار میدم Panel سایز آن Object هارو تغییر میده

به این دلیل است که شما set میکنید که همیشه فاصله Top,Left,Right هر Object نسبت به فرم به یکه اندازه باشد ، مشخص است که با تغییر سایز Object فاصله هایی را که شما انتخاب کرده اید را ثابت نگه میدارد. در واقع زمانی که Anchor آنها رو Top, Left قرار میدهید چون فرم از سمت راست تغییر اندازه می دهد و فاصله Object با سمت چپ فرم تغییر نکرده پس هیچگونه تغییر سایزی را شما مشاهده نمیکنید.
به همین دلیل نسبت به فرم یا پنل هیچ تفاوتی ندارد.

فاطمه هاشمیان
یک شنبه 29 خرداد 1384, 14:54 عصر
من میخوام وقتی فرمم Resize میشه این Object ها هم(چه Panel چه Object داخل Panel)باهاش Resize بشن در صورتی که در حالی که Anchor Top, Left باشد Object ها سایزشون ثابت میمونه وقتی که هم که Top, Left,Right باشد (داخل Panel ) تغیر سایز درست انجام نمیشه شما چند تا Object مثلا" Lable داخل یه Panel قرار بدید و Anchor از Label هارو ُTop,Left,Right قرار بدید میبینید با هر بار Complie و Maximize کردن فرم سایزشون اونجور که باید تغیر نمیکنه

dot_net_lover2
یک شنبه 29 خرداد 1384, 14:58 عصر
دقیقا ، اگر توضیحی را که دادم یک دور دیگه بخونید کاملا متوجه میشید. ::نوشتن:: :reading: