PDA

View Full Version : فونت در data base های مختلف

zapata-es
شنبه 28 خرداد 1384, 19:43 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز :flower:
بچه ها من هنگامی که یک بانک اطلاعاتی از نوع اکسس میسازم و از طریق این کد adodc1.recordset.addnew به اون مقادیر دلخواه رو وارد میکنم مشکلی ندارم یعنی کلمات گ پ رو به شکل صحیح ذخیره میکنه اما وقتی بانکی با پسوند dbf ایجاد میکنم (از طریق visdata) و با همون دستور بالا اطلاعات فارسی را وارد میکنم حروف پ و گ به صورت علامت سوال ذخیره میشه :sad2: :sad2: . چطور میتونم این مشکلو حل کنم؟؟؟

Alirezagoodarzi
شنبه 28 خرداد 1384, 21:20 عصر
من با این visdata کارنکردم ولی احتمال زیاد مشکل به Unicode بودن data و فرمت قبول Data این برنامه مربوط میشه .

zapata-es
شنبه 28 خرداد 1384, 23:02 عصر
با سلام
آقای گودرزی میشه بگید چطور میتونم بانکی درون ویژوال بسازم که با اکسس باز نشه. و با همون دستوری که بالا نوشتم بشه به اون اطلاعات ذخیره کرد.
اگه میشه درباره sql-vb6 هم توضیح بدید. اگه باهاش کار کردید . چطوری باید اجراش کنم؟؟ آیا از برنامه های ویژوال هست یا نه؟؟؟

Alirezagoodarzi
یک شنبه 29 خرداد 1384, 05:53 صبح
شما برای اینکه فایلتون در اکسس باز نشه باید روی اون PassWord بذارید (در برنامه اکسس) و داخل وی بی این PassWord رو در کانکشن استرینگ اضافه کنید.
دو روش برای PassWord در اکسس هست که در Help اکسس براحتی میتونید پیدا کنید.

اگه منظورتون اینه که این فایل اصلا از نوع اکسس نباشه خوب باز هم امکان پذیره ولی اگر فایل بزرگی باشه و عملیات حذف و اضافه و سورت رو هم بخواهید داشته باشه اونوقت باید دستورات حاضر آماده بانکهای الاعاتی مثل َاکسس یا Sql را خودتون کد نویسی کنید که کار تکراری و خسته کننده و پر و تخصصی و ..... هست.

در مورد سوال sql هم در تاپیکش با هم پیگیری میکنیم.

zapata-es
یک شنبه 29 خرداد 1384, 16:58 عصر
مجدد سلام
اگه راه حل ساخت یک بانک اطلاعاتی به غیر از اکسس رو بگید ممنون میشم .از نظر بانک هم مشکلی نیست چون بیشتر از 400 تا رکورد ندارم. از نظر اینکه دستورات sql بنویسم هم مشکلی نیست سرم درد میکنه واسه کد نویسی. اما تا حالا نتونستم همچین بانکی بسازم . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. در ضمن من برای یک بانک اطلاعاتی که از نوع اکسس بود پسورد گذاشتم و در کانکشن هم password=1234 را هم گذاشتم ولی یک ایرادی گرفت که البته توی یگ تاپیک دیگه مطرح کردم که متاسفانه جوابی نگرفتم. :cry:

Alirezagoodarzi
یک شنبه 29 خرداد 1384, 17:47 عصر
این کار اینقدر کار بزرگیه (اگه بخواهی خوب باشه) که تصور انجامش هم برای من سخته.
به هر حال اگه میخوایی شروع کنی یه قفسه کتاب لازم داری که میتونی بری تهیه کنی و موفق باشی .
کار کار تاپیک نویسی نیست.

ولی اگه کوتاه اومدی همون اشکال اکسس رو دقیق تر مطرح کن ببینیم چی میشه

zapata-es
یک شنبه 29 خرداد 1384, 18:03 عصر
بابا توی دلم رو خالی نکن دیگه :(

zapata-es
یک شنبه 29 خرداد 1384, 18:38 عصر
خب فعلا که چاره ای نیست جز کوتا اومدن :mrgreen:
آقا من داخل coonection string خودم این عبارت را وارد کردم database password= mypassword و این پیغام رو جناب vb به من عنایت نمودن. could not find installable ISAM
یکی گفت موقع نصب vb باید بری و isam رو چک بزنی و من هم رفتم یکبار دیگه ویزوال خودمو نصب کردم و هر چی که چک باکس بود رو تیک زدم از جمله همینو. اما بازم نشد.اگه این کار بشه که دیگه نیازی به اون قفسه کتاب هم ندارم اما دیگه نمیدونم چکار کنم. فکر میکنید مشکل کجاست؟؟؟
با تشکر از لطفتون :flower:

Alirezagoodarzi
یک شنبه 29 خرداد 1384, 21:24 عصر
بازم اصل خط برنامتو نذاشتی :sad2:

ولی حالا ...

به جای اون عبارت خودت اینو بذار ببینیم چی میشه.

cn.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\data\file.mdb;Jet OLEDB:Database Password=yourpass;"

اگه نشد اصل connectionstring رو بذار به اضافه اینکه بگو چطوری رو db پس وورد گذاشتی.

Alirezagoodarzi
یک شنبه 29 خرداد 1384, 21:34 عصر
در کل نظر شخصی من اینه که قید datagrid و adodc1 رو بزن.
بهتره از فرم Object در ADO استفاده کنی. :موفق:

zapata-es
دوشنبه 30 خرداد 1384, 20:01 عصر
سلام علی جان
آقا با هر سختی بود درستش کردم :kaf: .ممنونم از راهنماییت :flower: .

bachemosbat
سه شنبه 26 مهر 1384, 03:56 صبح
در ضمن برنامه ی Officce 2000 یا XP رو هم نصب کن