PDA

View Full Version : سوال: فیلدهای جدول

صبا9841
شنبه 12 تیر 1389, 07:19 صبح
دوستان سلام؛ دو سوال متفاوت در مورد فیلدها دارم:
1- اگر نام فیلدهای جدول بجای حروف لاتین فقط از حروف فارسی استفاده شود چه مشکلی برای برنامه پیش می آید؟
2- برای فیلد تاریخ شمسی در جدول کدام یک از انواع فیلد (Data Type) بهتر است؟ تکس یا نامبر
از راهنماییتان متشکرم

bita_ziba77
شنبه 12 تیر 1389, 07:35 صبح
دوستان سلام؛ دو سوال متفاوت در مورد فیلدها دارم:
1- اگر نام فیلدهای جدول بجای حروف لاتین فقط از حروف فارسی استفاده شود چه مشکلی برای برنامه پیش می آید؟
2- برای فیلد تاریخ شمسی در جدول کدام یک از انواع فیلد (Data Type) بهتر است؟ تکس یا نامبر
از راهنماییتان متشکرم

با سلام
بهتر است از نام لاتين براي نام فيلدها استفاده نماييد ولي در قسمت Caption نام فارسي را وارد نماييد ولي اگر در گزارشتان بخش Export داريد (خصوصا خروجي به اكسل) بهت است نام فيلدتان فارسي باشد .(در هنگام خروجي نام فيلد در خروجي مي آيد نه Caption)

من جهت جلوگيري از مشكلات در خروجي گزارشم ، معمولا از فرمت Text جهت تاريخ شمسي استفاده مي كنم (در هنگام خروجي از گزارش چون فرمت Number مي باشد ، ممكن است در اكسل فرمت آن به صورت تاريخ ميلادي تغيير نموده و مشكلاتي را ايجاد نمايد)

صبا9841
شنبه 12 تیر 1389, 12:18 عصر
باسلام مجدد
1- برای تهیه گزارش از فیلدهایی که توسط کاربر انتخاب میشن اگه نام فیلدها لاتین باشه گزینش فیلد حتی بصورت فینگلیسی(نوشته فارسی با تلفظ انگلیسی) هم برای بعضی کاربرها راحت نیست.
گرچه نامگذاری لاتین برای فیلدها ارجح هست اما شما برای این مشکل چه توصیه ای دارید؟

2- من هم از فرمت تکس برای فیلد تاریخ شمسی استفاده میکنم ولی نکته ای که قابل توجه اینه که در وضعیت جستجو داده ها با عملگرهای مختلف فرمت نامبر کارآیی بهتری میتونه داشته باشه (از نظر سرعت و دقت). نظرشماچیه؟