PDA

View Full Version : میزان حقوق برنامه نویسی در کشورهای شرق آسیا (نظر خواهی)

Ali_Hashemi
شنبه 12 تیر 1389, 16:02 عصر
باسلام.

از دوستان برنامه نویس کسی هست که سابقه کار در کشورهای شرق آسیا مثل سنگاپور و مالزی رو داشته باشه؟
و از میزان متوسط حقوق برنامه نویسی حرفه ای در اونجا با خبر باشه؟

البته میزان رو خودم میدونم ولی میخوام اگر کسی در سنگاپور و کشورهای اون اطراف (نه استرالیا) سابقه فعالیت داشته یا فعالیت داره یا اطلاعات صحیح داره , اطلاعاتی در این زمینه بده.
من در کشورهای مختلفی کار کرده ام ولی میدونید که به طور کلی میانگین حقوق در کشورهای آسیای شرقی از کشورهای اروپایی پایینتره

فرض کنید که کارفرما یک آپارتمان در اختیار برنامه نویس بذاره. و درضمن ساعات کاری و بقیه موارد هم کاملا طبق قانون باشه.
کار اصلی هم برگرداندن یک برنامه حسابداری بسیار بزرگ و پیچیده به زبان دات نت هست که از سال 1997 تا بحال در حال توسعه بوده. برنامه به طرز ناجوری پیچیده است:ناراحت:
درصورت نیاز , برنامه نویس کمکی هم در کنار برنامه نویس اصلی قرار خواهد گرفت.
این هم در نظر بگیرید که برنامه نویس ارزان قیمت هم در اون منطقه کم نیستند و احتمال از دست رفتن پیشنهاد هم وجود داره.

با این اوصاف , و فرض اینکه هیچ وابستگی به هیچ چیزی ندارید! اگر شما بخواهید که به این پیشنهاد پاسخ مثبت بدید , با چه حقوق ماهیانه ای حاضرید که این کار رو بپذیرید؟:لبخندساده:

saleh.hi.62
شنبه 12 تیر 1389, 18:35 عصر
خوب دوست عزیز حالا چرا اینجا ها ؟
اگه همه چی رو یکجا میخوای برو استرالیا ! کار خوب دستمزد خوب و به احتمال زیاد اقامت هم میتونی بگیری که خیلی ارزش داره !

Ali_Hashemi
شنبه 12 تیر 1389, 20:33 عصر
خوب دوست عزیز حالا چرا اینجا ها ؟
اگه همه چی رو یکجا میخوای برو استرالیا ! کار خوب دستمزد خوب و به احتمال زیاد اقامت هم میتونی بگیری که خیلی ارزش داره ! ممنون از پاسختون:لبخندساده:

جایی که به من پیشنهاد کار میده, چیزی نیست که من انتخاب کرده باشم , بسته به شانسه , و ایندفعه از اینطرفها این پیشنهاد رسیده و نه از استرالیا یا جای دیگر.:لبخندساده:
کاش به همین راحتی بود که هرجا میخوام بتونم برم :ناراحت:
در استرالیا حقوق عالیه ولی من که از استرالیا Offer کاری ندارم پس اگه بخوام خودم باید اقدام کنم و کلی خرج کنم و وکیل بگیرم و ... که این بیش از یکسال طول میکشه

ولی این پیشنهاد چند تا مزیت داره ,
اول اینکه در صورت پذیرفتن این شغل, هیچ هزینه ای بابت مسکن نخواهم داشت و این برای من مهمه.
خودشون هم همه مراحل رو برای ویزای کاری انجام میدن و هیچ دردسر و هزینه ای برای من نداره.
سوم اینکه من چندان راغب به گرفتن اقامت و زندگی در استرالیا برای همیشه نیستم و تلاشی هم برای رفتن به اونجا انجام نداده ام.هرچند که هیچ کسی از آینده خبر نداره :لبخند:
فکر میکنم سوال من کاملا واضح و مشخصه:خجالت:

Ali_Hashemi
یک شنبه 13 تیر 1389, 08:38 صبح
از این 52 نفری که این پست رو خوندن:لبخند:, از دوستانی که کار برنامه نویسی حرفه ای انجام میدهند , میتونند که تصور کنند که این پیشنهاد بهشون شده , و نظرشونو بدن.:لبخندساده: این قسمت نظر خواهی میتونه بدون اینکه کسی سابقه کار در اون کشورهارو داشته باشه هم پاسخ داده بشه:چشمک: بالا خره با اون فرضیاتی که گفتم , هرکس میتونه پیش خودش تخمین بزنه که برای همچین کاری , با چه دستمزدی حاضره کنار بیاد.:لبخندساده:

NIK
یک شنبه 13 تیر 1389, 09:39 صبح
از این 52 نفری که این پست رو خوندن:لبخند:, از دوستانی که کار برنامه نویسی حرفه ای انجام میدهند , میتونند که تصور کنند که این پیشنهاد بهشون شده , و نظرشونو بدن.:لبخندساده: این قسمت نظر خواهی میتونه بدون اینکه کسی سابقه کار در اون کشورهارو داشته باشه هم پاسخ داده بشه:چشمک: بالا خره با اون فرضیاتی که گفتم , هرکس میتونه پیش خودش تخمین بزنه که برای همچین کاری , با چه دستمزدی حاضره کنار بیاد.:لبخندساده:

سلام

طبیعتاً برای هر کسی متفاوته. من دوستی دارم که عاشق غربته. همش دوست داره بره جایی که کسی اونو نشناسه! بعضی ها هم خیلی احساسی هستند و براشون دوری از خانواده و دوستان مشکله.
در هر صورت باید ببینی هزینه هات اونجا چقدره، چقدر از دستمزدت رو میتونی پس انداز کنی و اصلاً هدفت از کار در خارج از کشور چیه.
یکی از دوستان میگفت گرفتن اقامت کشورهای اروپایی و امریکا واسه ایرانیایی که چند سال در یک کشور ثالث اقامت داشتند خیلی راحت تره.
اگه قصدت پیشرفته و دوست داری به جاهای خوب خوب برسی، پیشنهاد رو رد نکن حتی اگه حقوقت به اندازه مخارجت باشه. شاید این یک شروع برای آینده روشن باشه.
ولی اینم بدون، مردمان کشورهای آسیای شرقی خیلی سخت کوش و پر جنب و جوش تر از ما هستند. جاهایی مثل ژاپن که دیوانه کار هستند. اونجا 8 ساعت کار در روز مثل 8 ساعت کار در ایران یا خیلی کشورها نیست! به این نکته هم توجه کن.
یه نکته دیگه:
اگه مجرد هستی، خیلی مته به خشخاش نزار و برو. چون وقتی متاهل شدی، خواب این جور کارها رو هم نمیبینی!!! غرق در مشکلات میشی و فقط برات مهمه که بی پول نمونی. قدرت ریسکت خیلی میاد پائین و در مجموع "بیچاره میشی".

مهران رسا
یک شنبه 13 تیر 1389, 10:35 صبح
یک برنامه حسابداری بسیار بزرگ و پیچیده به زبان دات نت هست که از سال 1997 تا بحال در حال توسعه بوده. برنامه به طرز ناجوری پیچیده است .
حالا چه دلیلی داره پروژه به این پیچیدگی فقط در اختیار یک برنامه نویس قرار بگیره ؟ اگر اینطور که شما میگید گسترده و پیچیده باشه ، این کار یک تیم هست نه کار یکی دو تا برنامه نویس .
ضمناً اگه از سال 1997 در حال گسترش بوده و با توجه به اینکه اولین نسخه FrameWork در سال 2002 در اختیار عموم قرار گرفته احتماً با یک برنامه ++C یا Pascal مواجه میشید که باید بشینید با VB.NET از اول پیاده سازیش کنید .

با این اوصاف , و فرض اینکه هیچ وابستگی به هیچ چیزی ندارید! اگر شما بخواهید که به این پیشنهاد پاسخ مثبت بدید , با چه حقوق ماهیانه ای حاضرید که این کار رو بپذیرید؟
ماهیانه 10 هزار دلار امریکا :چشمک:

Ali_Hashemi
یک شنبه 13 تیر 1389, 11:31 صبح
ممنون از پاسخهاتون

در هر صورت باید ببینی هزینه هات اونجا چقدره، چقدر از دستمزدت رو میتونی پس انداز کنی و اصلاً هدفت از کار در خارج از کشور چیه.اینها رو که بررسی کردم. در حال حاظر هم در کشورهای مختلف کار میکنم و جابجا میشم. هدف از کار در خارج برای من فقط زندگی کردنه همین و استفاده از امکاناتی که برای پیشرفت علمی در خارج از کشور وجود داره.

ولی اینم بدون، مردمان کشورهای آسیای شرقی خیلی سخت کوش و پر جنب و جوش تر از ما هستند. جاهایی مثل ژاپن که دیوانه کار هستند. اونجا 8 ساعت کار در روز مثل 8 ساعت کار در ایران یا خیلی کشورها نیست! به این نکته هم توجه کن.درسته , اینو میدونم و مشکلی باهاش ندارم چون به اندازه کافی پرکار هستم و تجربه کار سخت رو دارم.

اگه مجرد هستی، خیلی مته به خشخاش نزار و برو. چون وقتی متاهل شدی، خواب این جور کارها رو هم نمیبینی!!! غرق در مشکلات میشی و فقط برات مهمه که بی پول نمونی. قدرت ریسکت خیلی میاد پائین و در مجموع "بیچاره میشی". آره , اگه مجرد نبودم که از این جرات ها نداشتم :بامزه:

حالا چه دلیلی داره پروژه به این پیچیدگی فقط در اختیار یک برنامه نویس قرار بگیره ؟ اگر اینطور که شما میگید گسترده و پیچیده باشه ، این کار یک تیم هست نه کار یکی دو تا برنامه نویس .
ضمناً اگه از سال 1997 در حال گسترش بوده و با توجه به اینکه اولین نسخه FrameWork در سال 2002 در اختیار عموم قرار گرفته احتماً با یک برنامه ++C یا Pascal مواجه میشید که باید بشینید با VB.NET از اول پیاده سازیش کنید .دلیل خاصی نداره , هر زمان که بخوام برنامه نویس اضافی هم بهم میدن و در ضمن برنامه با VBA نوشته شده و نیازی به طراحی از ابتدا نداره

ماهیانه 10 هزار دلار امریکا :چشمک:حقوق برنامه نویس در اون حوالی به طور میانگین حدود 3000 دلار سنگاپوره. تا اونجایی که میدونم.
این حقوقی که گفتید رو در کانادا هم به این راحتی پرداخت نمیکنند حتی در ازای کار سخت :لبخند: تازه هزینه آپارتمان مبله رو هم درنظر بگیریم , این رقم شما چندان منطقی نیست.
گذشته از اینکه برنامه نویس چندان قحط هم نیست:لبخند:

مهران رسا
یک شنبه 13 تیر 1389, 12:29 عصر
این رقم شما چندان منطقی نیست.
متعاقباً این شرایط کاری که شما میفرمایید هم منطقی نیست .

Ali_Hashemi
یک شنبه 13 تیر 1389, 20:15 عصر
متعاقباً این شرایط کاری که شما میفرمایید هم منطقی نیست . منظورتون رو متوجه نشدم:متعجب:
یعنی اگه یه پیشنهاد کاری وجود داشته باشه که در نظر شما منطقی نباشه (به هر علتی!) اونوقت این مسئله توجیه میشه که قیمت بی ربط بدید؟

اگر به نظر شما منطقی نیست , یا فکر میکنید که من از سر مزاح این پست رو ایجاد کردم , هیچ اجباری در پاسخگویی نیست.