PDA

View Full Version : عدم امكان trace براي يك برنامه؛ مشكل كجاست؟

msanaei
یک شنبه 13 تیر 1389, 13:35 عصر
سلام
اخيرا برنامه هايي كه جديد ايجاد ميكنم و ميخوام اونا رو trace كنم، امكان trace كردن ندارند يعني وقتي breakpoint بذارم، روي اون متوقف نميشه، ضمن اينكه موقع كمپايل هم كنار خطوط اون نقطه هاي آبي نمياد! ولي برنامه هايي كه قبلا نوشتم هنوز اين امكان رو دارند و trace هم ميشن كسي از دوستان ميدونه كدوم تنظيم بهم خورده؟
ضمنا من با delphi 5 كار ميكنم.
ممنون.

Mahyaa
یک شنبه 13 تیر 1389, 15:26 عصر
اگر نسخه دیگه ای از همون پروژه رو در جای دیگه ای از هاردت داری، اون رو پاکش کن یا مسیرش رو عوض کن (این احتمال وجود داره که کدی که داری کامپایل میکنی همونی نیست که داری درش تغییرات اعمال میکنی).
بعدش برنامه رو یکبار Build کن (منوی Project و Build MyProject ).

vcldeveloper
یک شنبه 13 تیر 1389, 16:18 عصر
برید به صفحه Project Options، در اونجا در بخش مربوط به Compiler، بررسی کنید که گزینه مربوط به Debug info فعال باشه. سپس تمام فایل های DCU مربوط به پروژه خودتان را حذف کنید، و یک بار پروژه را Build کنید.

gbg
دوشنبه 14 تیر 1389, 12:09 عصر
اگه از نسخه های آخر دلفی استفاده می کنی (مثل 2010) گزینه دیباگ باشه و ریلیز رو انتخاب نکرده باشی

bootshow
شنبه 02 مرداد 1389, 15:59 عصر
آخر معلوم نشد مشکلشون حل شد یا نه.
component -> installpackage .تیک گزینه build with runtime package را بردارید.
ربطشو خودم نمیدونم ولی یه مشکل عجیبی داشتم اینجوری حل شد.سورس برنامه را عوض میکردم و Breakpoint میزاشتم ولی دلفی برای خودش خطهای خالیو هم ترک میکرد و دستوراتی که عوض کرده بودم کار نمیکرد.توضیحش هم عجیبه!!:گیج: