PDA

View Full Version : تنظیم iis

yaghoobi
یک شنبه 13 تیر 1389, 18:19 عصر
آقا اول بگم تو سایت خیلی گشتم و مطلب زیاد پیدا کردم ولی متاسفانه مشکلم برطرف نشد

تو تنظیمات iis به یه error برخورد کردم که چند روزیه وقتم رو داره تلف میکنه تو رو خدا هر کی میتونه راهنمائیم کنه

Failed to access IIS metabase
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.
Exception Details: System.Web.Hosting.HostingEnvironmentException: Failed to access IIS metabase.
The process account used to run ASP.NET must have read access to the IIS metabase (e.g. IIS://servername/W3SVC). For information on modifying
metabase permissions, please see [url]http://support.microsoft.com/?kbid=267904[/url

hamid67fathi
یک شنبه 13 تیر 1389, 19:20 عصر
سلام
دوست من ، مشکل شما با متا بيس های IIS هست،که برای حال اين مشکل دو راه به ذهنم ميرسه :
1.راه ساده : IIS رو حذف کنی و از اول نصب کنی.
2.راه سخت : فايل ها ی متا بيس IIS رو برسی کنی و مشکل رو رفع کنی که زمان بر هست و سخت تر از راه اولی.
اگه راه دوم رو انتخاب کنی(که توصيه نميشه) بگو تا راهنماييت کنم.

yaghoobi
دوشنبه 14 تیر 1389, 11:02 صبح
با تشکر از آقا حمید مشکلم بر طرف شد حالا نمیدونم با راهنمایی هایی بود که آقا حمید فرمودند یا کاری که خودم کردم.در هر صورت میگم چیکار کردم تا اگه کسی هم این مشکل رو داشت کارش راه بیوفته.

طبق فرموده آقا حمید اول IIS رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی این بار بعد از نصب IIS نسخه
DotNetFrameWork3.5 را هم نصب کردم البته قبلا هم همین نسخه رو سیستم نصب بود ولی همون نسخه ای بود که با VitualStadio2008 نصب شده بود
در هر صورت مشکل برطرف شد

yaghoobi
دوشنبه 14 تیر 1389, 11:13 صبح
حالا یه سوال دیگه از اساتید محترم داشتم
من این سایتی رو که طراحی کردم میخوام روی شبکه داخلی شرکت بذارم تا استفاده بشه برای این کار باید چیکار کنم
خواهش میکنم با جزئیات و مرحله به مرحله توضیح بفرمائید
متشکرم

reza_program
سه شنبه 15 تیر 1389, 02:37 صبح
سلام

من یه سوال داشتم

من IIS رو نصب کردم ولی صفحاتم اجرا نمیشه

ویندوزم ایکس پی ، ویژوال استادیو 2008 هم نصب دارم

این پیغام ظاهر میشه وقتی آدرس وب سایت رو میدم(عکس ضمیمه)

127.0.0.1/website1

باید تنظیمات خاصی رو اعمال کنیم؟

ممنون میشم اگه جواب بدید

reza_program
سه شنبه 15 تیر 1389, 02:40 صبح
من این سایتی رو که طراحی کردم میخوام روی شبکه داخلی شرکت بذارم تا استفاده بشه برای این کار باید چیکار کنم
متشکرم

فکر کنم باید بذاری تو پوشه IIS ویندوز کامپیوتر سرور

maxpayn2
سه شنبه 15 تیر 1389, 10:24 صبح
متشکرم

جستجو :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=220118

reza_program
پنج شنبه 17 تیر 1389, 10:00 صبح
سلام
برای اجرای صفحات ASPX توی IIS ویندوز XP چه تنظیماتی لازمه
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید