PDA

View Full Version : پی اچ پی -> پول

Shyan Javani
یک شنبه 13 تیر 1389, 21:56 عصر
سلام

من یکی از اون 320000 نفری هستم که پنجشنبه کنکور ریاضی دادن.حالا هم آزادم.حدود یه سال پیش PHP رو یاد گرفتم.حالا هم میخوام ازش پول در بیارم.میخواستم یه چند تا سوال بپرسم:
1-من هیچی از فریم ورک های php نمیدونم تا الان فقط با wamp server تمرین کردم.میخوام بپرسم آیا لازمه که کار با یه فریم ورک رو یاد بگیرم؟اگه آره کدوم بهتره.البته اصلا سادگی برای مبتدیان رو به حساب نیارید چون همچین هم مبتدی نیستم.C++ و python هم بلدم و با کلی از این نرم افزارا کار کردم.فقط چون تجربه ام تو این دو تا کافی نیست میخوام با php کار کنم و اینا رو تو این فرصت بهتر یاد بگیرم.
2-برای کار گرفتن چی کار باید بکنم؟منظورم اینه که مثلا برم تو روزنامه آگهی بدم یا دفتر کار لازم دارم یا نه؟
3-عفو کنید اما چون اینجا تاپیک زدم این سوال رو هم همینجا میپرسم.من الان دارم Qt برای c
++رو یاد میگیرم.میخوام بدونم وقتی یاد گیرفتم با اون چه جوری میتونم پول در بیارم؟

توضیح:اینقدر پول پول کردم لابد میگید چه قدر پولکیه.نه من فقط به خاطر علاقه همه رو یاد گرفتم.اما خب چیزهای دیگه ای هم باید و میخوام یاد بگیرم که بی مایه فتیره و خب من هم که دیگه از یه ماه پیش دانش آموز نیستم که از والدین پول بگیرم.

ممنون

fazelm
یک شنبه 13 تیر 1389, 22:01 عصر
سلام

من یکی از اون 320000 نفری هستم که پنجشنبه کنکور ریاضی دادن.حالا هم آزادم.حدود یه سال پیش PHP رو یاد گرفتم.حالا هم میخوام ازش پول در بیارم.میخواستم یه چند تا سوال بپرسم:
1-من هیچی از فریم ورک های php نمیدونم تا الان فقط با wamp server تمرین کردم.میخوام بپرسم آیا لازمه که کار با یه فریم ورک رو یاد بگیرم؟اگه آره کدوم بهتره.البته اصلا سادگی برای مبتدیان رو به حساب نیارید چون همچین هم مبتدی نیستم.C++‎ و python هم بلدم و با کلی از این نرم افزارا کار کردم.فقط چون تجربه ام تو این دو تا کافی نیست میخوام با php کار کنم و اینا رو تو این فرصت بهتر یاد بگیرم.
2-برای کار گرفتن چی کار باید بکنم؟منظورم اینه که مثلا برم تو روزنامه آگهی بدم یا دفتر کار لازم دارم یا نه؟
3-عفو کنید اما چون اینجا تاپیک زدم این سوال رو هم همینجا میپرسم.من الان دارم Qt برای c
++رو یاد میگیرم.میخوام بدونم وقتی یاد گیرفتم با اون چه جوری میتونم پول در بیارم؟

توضیح:اینقدر پول پول کردم لابد میگید چه قدر پولکیه.نه من فقط به خاطر علاقه همه رو یاد گرفتم.اما خب چیزهای دیگه ای هم باید و میخوام یاد بگیرم که بی مایه فتیره و خب من هم که دیگه از یه ماه پیش دانش آموز نیستم که از والدین پول بگیرم.

ممنون

یه سوال فنی : شما اهل کدام شهرید ؟

eshpilen
یک شنبه 13 تیر 1389, 22:17 عصر
واسه چی رفتی سراغ Qt؟ بر چه مبنا و اطلاعاتی؟
بنظرم این روزها برای پول درآوردن باید بری سراغ سی شارپ و دات نت. یا شاید بقیه مثل ویژوال سی++ یا دلفی و غیره.
Qt البته یک فریمورک قدرتمند و وسیع بازمتن و مستقل از پلتفرم هست. ولی چندان بدرد بازار کار ایران نمیخوره بنظرم. مگر اینکه توی یه کاری شخصی استفاده کنیش و توی پروژه های انفرادی که زبان و ابزار کارت رو کسی جز خودت تعیین نکنه. ولی باید متوجه باشی که روی ویندوز هم برای همه کاری به پای امکانات محیطهای بومی خود ویندوز نمیرسه (این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=225430) رو ببین).
ضمنا این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=222357) هم بنظرم برات جالب باشه اگر میخوای بیشتر راجع به کیوت بدونی و شخصا بهش علاقه داری.

اما PHP بحثش فرق میکنه. بنظرم میشه ازش پول لازم رو درآورد. برنامه نویسی وب هست و ذاتا مستقل از سیستم عامل و پی اچ پی هم نصف وب رو تشکیل داده. میتونی سفارش سایت بگیری، با اینهمه نرم افزار بازمتن و رایگانش مثل CMS کار انجام بدی، و کلی کار دیگه.
حالا اینکه بازم توی ایران مثلا ASP.NET بهتره یا PHP و در کل دنیا چطور بحثیه. ولی چیزی که واضحه PHP همه جا کاربرد و فرصتهای کار و درآمد قابل توجهی داره. من خودم چنتا آگهی استخدام PHP کار در ایران هم دیدم. البته توجه داری که معمولا تنها یک زبان کافی نیست و زبانها و ابزارهای دیگری هم بعنوان تخصص یا آشنایی حداقلی ذکر میشن و مورد نیاز هستن.

درکل منکه حالم بهم میخوره همه چیز فقط مال یه شرکت اونم میکروسافت انحصارگر باشه.
آدم اینقدر ذلیل هم نباید باشه که بخاطر دو لقمه نون اضافه تر خودش رو مثل گوسفند کاملا منفعل و بی شعور قرار بده :لبخند:
واسه همین PHP خیلی چیز خوبیه که آدم مجبور نباشه همه جا روح بیل گیتس رو ناظر بر اعمال و رفتار خودش ببینه!!

maysamscript
یک شنبه 13 تیر 1389, 23:02 عصر
انشاا... که تو کنکور موفق باشی.
در مورد فریم ورک توصیه می کنم کیک پی اچ پی رو یاد بگیر پشیمون نمی شی.
http://cakephp.org/

Shyan Javani
دوشنبه 14 تیر 1389, 07:11 صبح
آقایان گفتم که من همه چیزایی که یاد گرفتم فقط به خاطر علاقه بود و هیچ وقت با هدف پول درآوردن چیزی یاد نگرفتم.Qt رو هم به دلیل اینکه با c++ نوشته میشه(که زبان قشنگیه)یاد گرفتم چون نمیخواستم به این دلیل که تو c++ فقط میشه با یاد گرفتم اون Wind32 API که خداییش هم افتضاح سخت بود GUI نوشت ،C++ رو ول کنم.در ضمن API Qt واقعا قشنگه و موقع برنامه نویسی حال میده.
بگذریم.من فکر کنم اگه سفارش برنامه نویسی نرم افزار (Application)بگیرم دیگه کسی کاری نداره که با چی مینویسمش!؟ها؟یعنی داره؟
من اون تاپیک اعترافاتت رو اول که عضو شدم خوندم و باید بگم اولین باری بود که چنین چیزی میخوندم.نتایج خوبی گرفته بودید.و البته با خوندن اون فهمیدم من با این دانش کم چرا اومدم بین شما حرفه ای ها؟!
من قزوین زندگی میکنم.
و باید بگم من میخوام حتما به صورت آزاد مار کنم.اگه میشه بیشتر راهنمایی بدید
در مورد ASP هم باید بگم درسته که وقتی داشتم php یاد میگرفتم تقریبا چیزی ازش نمیدونستم اما وقتی چند ماه بعدش شناختمش هم باز رغبتی نداشتم.چون علاوه بر اینکه نمیخوام تو انحصار مایکروسافت باشم،یه دلیل دیگه هم دارم.اونم اینه که من از همون موقعی که یاد گرفتن C++ رو شروع کردم(تقریبا اولین زبانی بود که یاد گرفتم)تا همین الان یه چیز عجیبی از درون بهم میگه که نباید به یه پلتفرم محدود باشی.(یکی دیگر از دلایل انتخاب Qt)اما الان که به دانشم اضافه شده دیگه میشه گفت دارم برنامه نویس میشم فهمیدم که این غیرممکنه که با دونستن یه چیز با همه پلتفرما کر کنی.تقصیر Qt هم نیست.تنها راهش اینه که چند تا زبان خوب انتخاب کنی که بعد از یاد گرفتنشون بتونی بگی با اینا و یه چند تا وصله پینه کاری میشه همه جا کار کرد
(وای چقدر حرف زدن)
در ضمن معذرت میخوام از مدیر سایت چون الان فهمیدم این تاپیک جاش تو انجمن PHP نبود.اما دیشب خب لابد خسته بودم متوجه نشدم.
ممنون

Shyan Javani
دوشنبه 14 تیر 1389, 07:15 صبح
در ضمن من الان Zend framework رو دارم که متوجه شدم محیط برنامه نویسی نداره پس میتونه یه مکمل خوب برای CakePHP باشه.البته یکیش نوشتهZend studio for eclicpse اما اون یکی Zend خالبه.نظرتون راجع به این چیه.CakePHP امکانات Zend رو داره که بشه تنهایی ازش استفاده کرد؟
بازم ممنون

Shyan Javani
دوشنبه 14 تیر 1389, 13:41 عصر
راستی یه سوال دیگه.میخواستم بدونم که به نظر شما برای کسی که میخواد حرفه ای سایت طراحی کنه،بهتره که کد HTML رو دستی بنویسه یا از این نرم افزارای طراحی استفاده کنه؟

Shyan Javani
چهارشنبه 16 تیر 1389, 09:00 صبح
چیه چرا یه هو بی خیال شدید.لطفا جواب بدید.من قول میدم دیگه تاپیک جای اشتباهی نزنم.:اشتباه:

صابر طهماسبی
چهارشنبه 16 تیر 1389, 09:56 صبح
دوست گرامی
بنده تقریبا 6 سال است php کار می کنم با توجه به مطالبی که در این تاپیک نوشتید حقیر احساس می کنم موارد زیر برای شما مفید باشد:
1- فعلا سراغ فریم ورک ها نروید و سعی کنید کاملا به تکنیک های برنامه نویسی و خصوصا شی گرایی و الگوهای طراحی(design pattern) ها مسلط شوید.برای اینکار کتاب زیر را توصیه می کنم:
Packt.Publishing.Object.Oriented.Programming.with. PHP5.Dec.2007
2- برای برنامه نویسی دسکتاپ هم بنده به شما دلفی را توصیه می کنم چون هم یادگیری آن ساده است هم فوق العاده قدرتمند است

eshpilen
چهارشنبه 16 تیر 1389, 12:12 عصر
راستی یه سوال دیگه.میخواستم بدونم که به نظر شما برای کسی که میخواد حرفه ای سایت طراحی کنه،بهتره که کد HTML رو دستی بنویسه یا از این نرم افزارای طراحی استفاده کنه؟
بخصوص چون شما میخواید سرورساید هم برنامه بنویسید، باید نوشتن دستی رو بلد باشید. اما من با اینکه خودم از نرم افزارهای طراحی ویژوال تقریبا استفاده نکردم و همیشه کدها رو دستی نوشتم، قاعدهء خاصی نمی بینم که روش دیگر رو رد کنه. فکر میکنم بستگی به مورد و شرایط شخص هم داره.
ولی شخصا هیچوقت به این ابزارها احساس نیاز چندانی نکردم و بنظرم بعضی وقتا حتی کار رو بیخودی پیچیده تر میکنن یا بعضی وقتا اصلا بدرد نمیخورن چون بهرحال بیشتر کار رو باید خودتون دستی انجام بدید و توانایی این نرم افزارها از تفکر خلاق بشر و قدرت برنامه نویسی اون خیلی کمتر هست. البته ممکنه چون من زیاد کار تجاری و پروژه های بزرگ نداشتم اینطور بنظرم اومده و در عمل این نرم افزارها در همون کار طراحی ظاهر خیلی کمک بکنن.

Shyan Javani
چهارشنبه 16 تیر 1389, 23:35 عصر
لطفا یه لینکی بذارید که این کتابو دانلود کنم.سرچ کرم یه لینک پیدا شد که خراب بود.
ممنون