PDA

View Full Version : سوال: کار با ديتابيس در شبکه

hkhorshidi
دوشنبه 14 تیر 1389, 10:13 صبح
من يک ديتا بيس در SQL ايجاد کرده ام و از روي سيستم خودم با نام کامپيوتر به آن دسترسي دارم ولي از روي يک سيستم ديگر در شبکه نميتوانم آن را ببينم علت چيست؟
لطفا مرا راهنمائي کنيد....
:متفکر:

ozzy_mra
دوشنبه 14 تیر 1389, 11:49 صبح
کانکشن استرینگتو باید جوری تنظیم کنی که از شبکه دنبال کامپیوتر سرورت بگرده یه چیزی شبیه به این

server=192.168.1.39;initial catalog=database name;uid=sa;pwd=1

NIK
دوشنبه 14 تیر 1389, 11:53 صبح
من يک ديتا بيس در SQL ايجاد کرده ام و از روي سيستم خودم با نام کامپيوتر به آن دسترسي دارم ولي از روي يک سيستم ديگر در شبکه نميتوانم آن را ببينم علت چيست؟
لطفا مرا راهنمائي کنيد....
:متفکر:

با یوزر و پسورد بهSQL متصل میشید یا Windows Authentication؟
اصلاً یوزر فعال دارید؟

mohsenonline
دوشنبه 14 تیر 1389, 12:36 عصر
اگر دیتابیس ما access بود چه گونه اتصال برقرار کنیم به شبکه

mohammad_2039
دوشنبه 14 تیر 1389, 12:38 عصر

با اكسس نميتوني، بايد درايو اون سيستم رو كه روش بانك اكسس هست Map كني و مستقيم از شبكه بهش وصل بشي:اشتباه:

ozzy_mra
دوشنبه 14 تیر 1389, 13:19 عصر

چون اکسس یه فایله نمی تونه عین sql server باهاش برخورد کرد مگر اینکه share کنی یعنی تو یه فولدر تو شبکه بزاریش و بعد اون فولدرو تحت عنوان یه درایو مجازی واسه کلاینتات مپ کنی اینو از ادمین شبکت بخوای انجام میده و خیلی پیچیده نیست بعدش تو کانکشن استرینگت دیتا سورس رو به مسیر فایل اکسست تو درایو مپ شده ست کن
هر جند برای کار باشبکه خیلی بهتره که از اکسس استفاده نکنی چون کنترلهایی که sql server برای کنترل همزمانی داره خیلی قوی هست و مشکلی بوجود نمیاد ولی تا اونجا که من می دونم اکسس خیلی تو این زمینه قابل اعتماد نیست