PDA

View Full Version : استفاده از .Net به همراه Qt

taktaz1387
دوشنبه 14 تیر 1389, 10:27 صبح
با سلام
من Qt رو در ویندوز کامپایل کرده و از اون استفاده می کنم. برای نوشتن یه برنامه نیاز پیدا کردم که از یه ابزار خارجی که یه فایل ocx است استفاده کنم.
اگر پروژه ای که ایجاد می کنم از نوع windows forms application باشه می تونم با اضافه کردن فایل ocx در تولباکس ویژوال استودیو از اون استفاده کنم ولی در این حالت نمی تونم از qt استفاده کنم و برعکس وقتی که پروژه از نوع qt باشه دیگه این تولباکس ظاهر نمیشه و نمی تونم از اون استفاده کنم.
از دوستان به خصوص جناب Nima_NF و eshpilen تقاضا دارم در این زمینه بنده رو راهنمائی کنند.

حامد مصافی
دوشنبه 14 تیر 1389, 17:59 عصر
ActiveQt Framework (http://doc.trolltech.com/4.3/activeqt.html)

taktaz1387
سه شنبه 15 تیر 1389, 11:12 صبح
ممنون از پاسخ شما
ولی همونطور که می دونید active Qt تحت لیسانس تجاری وجود داره.
بنابر این من باید بیخیال کیوت بشم .
من به دلیل استفاده از کیوت همیشه برنامه هام رو با تلفیق C++ و کیوت می نوشتم. در این حالت مجبورم کیوت رو کنار بزارم و برای قسمت GUI اون از ابزارهای دیگه مثل MFC یا . NET Framework
استفاده کنم. این فایل خارجی ocx هم که می خوام به پروژه اضافه کنم (در تولباکس ویژوال استودیو)
فقط در صورتی که پروژه از نوع windows forms application باشه در تولباکس ظاهر می شه. در این حالت هم پروژه تبدیل به .NET Framework میشه.
به نظر شما :
اولا چرا در حالت های غیر از نوع windows forms application من نمی تونم در تولباکس ocx اضافه شده رو ببینم؟
دوما چون با تبدیل پروژه به نوع .NET من مجبورم از ابزارهای اون استفاده کنم آیا به نظرتون بهتره من کلا برم سراغ سی شارپ یا نه از دات نت در ویژوال سی پلاس پلاس استفاده کنم. می تونید منو راهنمائی کنید که خود سی شارپ چه چیز اضافه ای نسبت به کتابخانه های دات نت داره؟
ممنون از دوستان

حامد مصافی
سه شنبه 15 تیر 1389, 13:18 عصر
من به دلیل استفاده از کیوت همیشه برنامه هام رو با تلفیق C++‎ و کیوت می نوشتم. در این حالت مجبورم کیوت رو کنار بزارم و برای قسمت GUI اون از ابزارهای دیگه مثل MFC یا . NET Framework
استفاده کنم. این فایل خارجی ocx هم که می خوام به پروژه اضافه کنم (در تولباکس ویژوال استودیو)
فقط در صورتی که پروژه از نوع windows forms application باشه در تولباکس ظاهر می شه. در این حالت هم پروژه تبدیل به .NET

مي تونيد برنامه را با MC++ و كتابخانه Qt و با استفاده از كامپايلر C++ مايكروسافت بنويسيد، در اين صورت از كنترل هاي ocx هم مي توانيد استفاده كنيد.

دوما چون با تبدیل پروژه به نوع .NET من مجبورم از ابزارهای اون استفاده کنم آیا به نظرتون بهتره من کلا برم سراغ سی شارپ یا نه از دات نت در ویژوال سی پلاس پلاس استفاده کنم. می تونید منو راهنمائی کنید که خود سی شارپ چه چیز اضافه ای نسبت به کتابخانه های دات نت داره؟
اگر كتابخانه هاي دات نت رو از C# بگيريم چيزي جز يك سينتكس باقي نمي مونه!

taktaz1387
پنج شنبه 17 تیر 1389, 15:43 عصر
با تشکر از شما
"مي تونيد برنامه را با MC++‎ و كتابخانه Qt و با استفاده از كامپايلر C++‎ مايكروسافت بنويسيد، در اين صورت از كنترل هاي ocx هم مي توانيد استفاده كنيد."
1-منظورتون از MC++ چیه؟ متوجه نشدم
2-همونطور که گفتم اون فایل خارجی ocx که می خوام به پروژه اضافه کنم (در تولباکس ویژوال استودیو) فقط در صورتی که پروژه از نوع windows forms application باشه در تولباکس ظاهر می شه. در این حالت هم پروژه تبدیل به دات نت میشه بنابراین از نوع Qt Project نیست و نمیشه در این حالت از کیوت استفاده کرد.
پیشاپیش از همفکریتان متشکرم