PDA

View Full Version : آپديت يه ركورد در grid viewدر حالتي كه gridveiw به چند جدول وصله

66hamed99
دوشنبه 14 تیر 1389, 14:30 عصر
سلام خسته نباشيد.
يه سوال پريشان كننده دارم:عصبانی++:
توي وبسايتم كه با C#وasp.netدارم مينويسم

اطلاعات چندتا جدول بانك اطلاعاتي رو توي gridview نمايش ميدم(با استفاده از جملات sql).حالا ميخوام يكي از
ركوردارو ويرايش كنم.شرطي كه براي اپديت نوشتم اينه:
update tbl_taghabol set pishbini_flag=1
اما چونwhereنداره كل جدول رو آپديت ميكنه.
ميخوام بدونم چطوري ميشه كاري كرد كه فقط همون ركوردي كه دكمه آپديتش
كليك شده رو ويرايش كنه و بقيه ركورداي جدول تغيير نكنه؟؟
ممنون ميشم كمكم كنيد
:متفکر::افسرده::گریه:

--

ozzy_mra
سه شنبه 15 تیر 1389, 07:36 صبح
سلام
بدون where همون اتفاقی که گفتی میفته
میتونی تو کوئریت که با اون دیتا گریدتو به اطلاعاتت وصل می کنی کلید اصلی هر کدوم از تیبل هات هم در بیاری ولی تو گریدت نمایش ندی بعد آپدیتتو بر اساس همون کلید اصلی انجام بدی که انتخاب کردی ضمن اینکه باید توجه داشته باشی که اگه اون فیلد تو یه جدول دیگه کلید خارجی باشه باید اونا هم آپدیت بشن

66hamed99
سه شنبه 15 تیر 1389, 09:05 صبح
سلام
بدون where همون اتفاقی که گفتی میفته
میتونی تو کوئریت که با اون دیتا گریدتو به اطلاعاتت وصل می کنی کلید اصلی هر کدوم از تیبل هات هم در بیاری ولی تو گریدت نمایش ندی بعد آپدیتتو بر اساس همون کلید اصلی انجام بدی که انتخاب کردی ضمن اینکه باید توجه داشته باشی که اگه اون فیلد تو یه جدول دیگه کلید خارجی باشه باید اونا هم آپدیت بشن

سلام.شما ميدونيد كه توي شرط آپديت چي بايد بنويسم.فرض كن اسم جداولم table1,table2,....
و اسم فيلد كليدشون هم id1,id2,.....
هست.لطفا جمله اي بايد توي اپديت نوشت رو برام بنويس

66hamed99
سه شنبه 15 تیر 1389, 09:07 صبح
راستي!
من براي اتصال gridviewبه datasourceاز ويزارد خود visual studioاستفاده كردما

66hamed99
سه شنبه 15 تیر 1389, 09:09 صبح
راستي!
من براي اتصال gridvewبهdatasourceاز روش روزارد استفاده كردم.فقط جايي كه بايد جدول رو مشخص كنيم،من قسمت استور پروسيجر رو انتخاب كردم و در اونجا مسقيما جمله sql نوشتم

66hamed99
سه شنبه 15 تیر 1389, 09:09 صبح
سلام.شما ميدونيد كه توي شرط آپديت چي بايد بنويسم.فرض كن اسم جداولم table1,table2,....
و اسم فيلد كليدشون هم id1,id2,.....
هست.لطفا جمله اي بايد توي اپديت نوشت رو برام بنويس

راستي!
من براي اتصال gridvewبهdatasourceاز روش روزارد استفاده كردم.فقط جايي كه بايد جدول رو مشخص كنيم،من قسمت استور پروسيجر رو انتخاب كردم و در اونجا مسقيما جمله sql نوشتم