PDA

View Full Version : کارشناسی ارشد it یا نرم افزار؟

mehr89
دوشنبه 14 تیر 1389, 17:58 عصر
من کارشناسی نرم افزار از دانشگاه آزاد هستم.میخوام برای ارشد 90 شرکت کنم ولی بین رشته it و نرم افزار تردید دارم.
ظرفیت it خیلی کم هست و احتمال قبولی هم کم میشه از طرفی برای شرکت در نرم افزار بعضی دروس نرم افزار مثل مدار ،معماری،نظریه و ریاضیات رو مشکل دارم.امکان کلاس رفتن هم واسم وجود نداره.
دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید.با توجه به توضیحاتی که دادم به نظرتون کدوم رو شرکت کنم؟؟شرکت در هر دو آزمون هم برام سخته چون میخوام فقط روی یک رشته وقت بزارم.

mehr89
سه شنبه 15 تیر 1389, 11:21 صبح
میخوام یکی از این دو آزمون رو شرکت کنم.یا آزمون کارشناسی ارشد نرم افزار یا آزمون کارشناسی ارشد it.
ولی باتوجه به توضیحاتی که دادم نمیدونم کدومش رو شرکت کنم.
از دوستان میخوام که منو راهنمایی کنند.

mehr89
شنبه 19 تیر 1389, 09:42 صبح
راهنمایی خواستم.چرا کسی نظر نمیده؟؟؟

majidmt
شنبه 19 تیر 1389, 10:16 صبح
دوست عزیز هر دو رشته خوبه و لی تصمیم با خودتونه رشته های it تقریبا متقاضی و طرفدار بیشتری داره ولی نرم افزار یعنی عشق و علاقه هیچکدوم نسبت به اون یکی سر نداره هر دوتا عالیه و خودت ببین کدومو دوست داری وتوان ادامه اگه دروسی مثله کامپایلر و الگوریتمو مشکل داری و توان مطالعه نداری برو it بازم به نظر من علاقه شرط اوله

mehr89
شنبه 19 تیر 1389, 11:13 صبح
مرسی majidmt .علاقم به it بیشتره.ولی به قول شما شرکت کننده هاش زیاده.ازطرفی ظرفیت کمی هم داره.

kasra515
پنج شنبه 24 تیر 1389, 11:06 صبح
با سلام.
من باید بگم که به هر دو علاقه دارم(نرم افزار و IT) و این رو هم بگم که زیاد علاقه ای به تئوریات ندارم.
حالا تصمیم گرفتم هر جوری شده ارشد قبول شم، شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟اگه بخونم احتمال قبولیم توی کدوم بیشتره(با فرض اینکه خوب و درست بخونم)؟
با تشکر

mehr89
پنج شنبه 24 تیر 1389, 14:18 عصر
با سلام.
من باید بگم که به هر دو علاقه دارم(نرم افزار و IT) و این رو هم بگم که زیاد علاقه ای به تئوریات ندارم.
حالا تصمیم گرفتم هر جوری شده ارشد قبول شم، شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟اه بخونم احتمال قبولیم توی کدوم بیشتره(با فرض اینکه خوب و درست بخونم)؟
با تشکر

من از استادمون در این مورد پرسیدم به من گفت فقط نرم افزار شرکت کنم.شما که به نرم افزار علاقه داری به نظر من نرم افزار شرکت کن چون ظرفیتش خیلی بالاتر از it هست احتمال قبولی هم بالاتر میره.
مسئله من اینه که بعضی دروس نرم افزار برام مشکل هست و امکان رفتن به کلاس هم برام نیست دروس it واسم راحتتره ولی ظرفیتش خیلی کم هست نمیدونم چی کار کنم.

kasra515
شنبه 26 تیر 1389, 15:48 عصر
آخه شنیدم ارشد نرم افزار خیلی تئوری میشه و آنچنان کاربردی نیست، اما آی تی ارشدش کاربردی تره.
کسی این حرف رو تایید می کنه؟

pooyar
شنبه 26 تیر 1389, 17:06 عصر
آخه شنیدم ارشد نرم افزار خیلی تئوری میشه و آنچنان کاربردی نیست، اما آی تی ارشدش کاربردی تره.
کسی این حرف رو تایید می کنه؟

حرف شما رو تایید می کنم. اصولا ذات IT اینه که تئوری ترین مطالبش هم به نوعی کاربردی باشه. هرچند که تئوری هم کم نداره.
نرم افزار هم تمام مطالب به ظاهر تئوریش کاملا می تونه انقلاب هایی رو ایجاد کنه یا حتی اگر هم انقلاب نکنه به خوبی کاربردی بشه.
خلاصه اینکه در عین تایید حرفتون باید بگم که زیاد هم تفاوتشون قابل حس نیست. اما تو کنکور چرا!!! کاملا می فهمی داری نرم افزار می خونی! :چشمک:

kiani_behzad
پنج شنبه 31 تیر 1389, 19:30 عصر
IT قبول شدنش خیلی خیلی سخت تره و با یکی دو تا تست ممکنه قبول نشی!

pooyar
شنبه 02 مرداد 1389, 10:13 صبح
IT قبول شدنش خیلی خیلی سخت تره و با یکی دو تا تست ممکنه قبول نشی!

دقیقا مثل نرم افزار!

eshpilen
شنبه 02 مرداد 1389, 12:43 عصر
حالا این IT اصلا درساش چیاست؟
از برنامه نویسی چی داره؟

leilast
شنبه 02 مرداد 1389, 14:08 عصر
حالا این IT اصلا درساش چیاست؟
از برنامه نویسی چی داره؟
IT خیلی ظرفیتش کمه ,خیلییییییییییییی , خیلییییییییییی
شاید قبولی شبیه معجزه باشه

eshpilen
شنبه 02 مرداد 1389, 14:12 عصر
بابا درسهای توی دوره رو میگم.
اصلا چیز دندون گیری هست؟
یعنی ما که نرم افزار خوندیم و کلی زبان و مباحث برنامه نویسی بلدیم چیزیمون از IT ها کمه؟
چون من فکر میکنم IT زیرمجموعهء نرم افزار بحساب بیاد از نظر فنی.

kasra515
سه شنبه 05 مرداد 1389, 23:38 عصر
دوستان نظر دیگری در این مورد ندارن؟تصمیم خیلی مهمیه...گیج شدم

mammad_asir
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 12:45 عصر
مهم کم بودن ظرفیت نیست که بگیم آی تی سخت تره چون آی تی یک رشته شناوره شرکت کنندگان پرتی زیاد داره و لی نرم افزار سخت تر است در کل برای قبول شدن نسبت به حجم درسها و مطالب و شرکت کنندگان اصلی آن

leilast
یک شنبه 10 مرداد 1389, 19:59 عصر
تراکم توی IT زیادتره
طبق گفته دکتر حقیقت برای قبولی در کنکور It یا باید هوش فوق العاده داشته باشی یا تلاش بیش از حد!!

سعیدسعید
جمعه 22 مرداد 1389, 23:17 عصر
سلام دوست عزیز
اگر واقعا به it علاقه دارید همون رو ادامه بدید. شما نگران ظرفیتش نباشید. مطمئن باشید درسی رو که با علاقه بخونید حتما از خیلی خیلی ها جلو میفتید. شما علاقه خودتون رو دنبال کنید خدا بزرگه. انشاالله که حتما قبول هم میشید......

fatemeh11126
چهارشنبه 12 آبان 1389, 08:31 صبح
با سلام
دوستان من میخوام ارشدنرم افزار شرکت کنم آیا کسی هست که جزوات پارسه یا کانون خوب دیگه ای رو بهم بده ممنون :خجالت:

HORIA_A
شنبه 15 آبان 1389, 12:04 عصر
سلام
من میخوام بدونم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور دانشگاه های خارج it یا نرم افزار، کدومش بهتر قبولش دارن یعنی it در ایران قوی تره یا نرم افزار
چون تصمیم دارم برای دکترا برم خارج.ممنون میشم که جواب بدین

baidin
یک شنبه 16 آبان 1389, 10:21 صبح
من امسال یعنی سال 89 رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار آزاد پذیرفته شدم
در مورد انتخاب آی تی یا نرم افزار اول بحث علاقه است که خوب هر فردی با توجه به علاقه خودش انتخاب میکنه و مورد دوم که به نظر من در انتخاب بایستی واقعا به اون توجه بشه اینه که در کنکور نرم افزار 4 ریاضی هست
ریاضی مهندسی (ریاضی پیش و ریاضی 1 و ریاضی 2و معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی)
آمار مهندسی(آمار 1 و آمار 2 و آمار مهندسی)
ریاضیات گسسته
محاسبات عددی
اما در آیتی تنها ریاضیات گسسته وجود داره
از طرفی این فکر که بیخیال ریاضیات بشیم و بقیه را خوب(توپ) بخونیم کاملا غلط هست و به نظر من دوستانی که پایه ریاضیاتشون ضعیف هست آیتی را انتخاب کنند چون در طول یکسال اگه بخواین در دروس ریاضیات بالا به سطح خوبی برسید باید فقط ریاضی بخونید.
این تجربیات من بود و گفتم شاید بتونه به بعضی از دوستان کمک کنه
موفق باشید