PDA

View Full Version : سوال: wamp server

fatemeh.h
دوشنبه 14 تیر 1389, 22:15 عصر
سلام
کاربرد دقیق نرم افزار wamp server چیست؟

صابر طهماسبی
دوشنبه 14 تیر 1389, 22:48 عصر
سلام
wamp مخفف Windows Apache Mysql Php است
چون راه اندازی یک سرور کمی تخصص لازم دارد و با دردسر همراه است و برای کاربر معمولی یا طراح سایت فرقی نمی کند که از چگونه یک وب سرور لوکال را راه اندازی کند نرم افزار های لازم برای اینکار را در یک برنامه جمع آوری کرده اند که با نصب آن به آسانی یک وب سرور راه اندازی و کانفیگ می شود.
البته برای سرور های واقعی اینکار توصیه نمی شود و بهتر است برای سرورهای واقعی وب از نرم افزار های اصلی استفاده کرد.
نرم افزار های زیادی در این زمینه هستند مانند XAMPوEasyPHP.
یک نرم افزار بسیار جالب هم هست به نام USBWebserver که کاملا portable است و می توان وب سرور شخصی خود را همیشه همراه داشت.

امیـرحسین
دوشنبه 14 تیر 1389, 23:45 عصر
فایلهای PHP توسط سرور اجرا میشوند. این برنامه یک سرور مجازی در ویندوز ایجاد می کنه که امکان اجرای فایلهای PHP رو تحت سرور آپاچی به همراه MySQL فراهم می کنه.
این برنامه محیطی رو ارائه میده که بتونیم یک سرور کامل رو روی کامپیوتر خودمون داشته باشیم.

fatemeh.h
سه شنبه 15 تیر 1389, 20:06 عصر
ممنون از پاسخ هاتون
پس یعنی برای من که تازه دارم php یاد میگیرم فقط نصب این نرم افزار کافیه؟
این بهتره یا easyphp؟

امیـرحسین
سه شنبه 15 تیر 1389, 20:29 عصر
برای شروع کار با PHP همچین برنامه لازمه!
EasyPHP کاملا مشابه WampServer هست. قابلیتی که توی WampServer به نظرم جالبه اینه میشه نسخه های مختلف PHP و MySQL و Apache رو راحت روش نصب کرد. مثلا من برای کاری MySQL 4 نیاز داشتم. به سایتش رفتم. یک فایل 4 مگابایتی رو داونلود کردم و تونستم MySQL 4 رو کنار نسخه 5 اش داشته باشم و به راحتی بینشون سوئیچ کنم.
این قالبیت رو توی EasyPHP ندیدم. در کل به نظر من WampServer رادست تره و زود به زود آپدیت میشه.

funpatogh
جمعه 18 تیر 1389, 11:54 صبح
به نظر من فعلا با Nusphere کار کنید که هم ادیتور php هست هم لوکال داره

kabotareazad
شنبه 19 تیر 1389, 15:21 عصر
سلام همگی خسته نباشید
من نمی تونم درWindows 7 نرم افزار wamp و easyphp رو نصب کنم چطور می تونم این کار را انجام بدهم؟

صابر طهماسبی
شنبه 19 تیر 1389, 16:12 عصر
سلام همگی خسته نباشید
من نمی تونم درWindows 7 نرم افزار wamp و easyphp رو نصب کنم چطور می تونم این کار را انجام بدهم؟
قانونا نباید مشکل داشته باشد
از XAMP استفاده کنید

kabotareazad
شنبه 19 تیر 1389, 16:20 عصر
در ویندوز 7 نمی توان از ip: 127.0.0.1 استفاده کرد. من در داخل فایل httpd.conf تنظیم زیر را انجام دادم، listen 127.0.0.1:8080
قبل از این کار اصلا سرور ران نمی شد اما این کار را که انجام دادم سرور درست میشه ولی localhost غیر فعال هست!!!

نمی دونم چه کار باید بکنم؟؟؟

صابر طهماسبی
شنبه 19 تیر 1389, 17:24 عصر
از کدام ویرایش wamp استفاده می کنید؟
فایل

c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
در ویندوز XP هست نمی دونم در ویندوز7 کجار قرار داره اگه پیداش کردی باید این خط داخلش باشه :

127.0.0.1 localhost

kabotareazad
شنبه 19 تیر 1389, 17:57 عصر
این که گفتین رو انجام دادم ولی باز هم نشد

XAMP رو هم دانلود کردم و نصبش هم کردم ولی اونم مشکل داره؟!!!
می دونه مشکل چیه؟، apache اجرا نمی شه ولی mysql اجرا میشه!!!
:گریه::گریه::گریه:

صابر طهماسبی
شنبه 19 تیر 1389, 18:08 عصر
حتما نرم افزار دیگری پورت آپاچی را اشغال کرده
هرچی نرم افزار مربوط به وب سرور نصب کردی به طور کامل حذف کن مرورگر هم ببند
بعد با استفاده از دستور net stat -na در cmd چک کن ببین پورت 80 یا 8080 فعاله؟

marjane_abi
یک شنبه 20 تیر 1389, 23:04 عصر
دوست عزيز شما بايد IIS رو غير فعال كنيد تا آپاچي اجرا بشه! به مسير زير بريد و غير فعالش كنيد بعد آپاچي رواجرا كنيد
control panel\Administrative Tools\servise

kabotareazad
دوشنبه 11 مرداد 1389, 09:24 صبح
جواب رو پیدا کردم
در فایل httpd.conf در قسمت Listen این پورت را قرار بدهید، 127.0.0.1:8080
حالا هروقت خواستین از سرورتون استفاده کنید (مثل wamp) کافی در بروزر به ادرس localhost:8080 بروید
تمام
با تشکر