PDA

View Full Version : سوال: مطلع شدن از اتمام برنامه SQL plus

shahidi1356
سه شنبه 15 تیر 1389, 10:06 صبح
سلام
من در برنامه vb6 مي خواهم از بسته شدن برنامه SQL plus كه تحت برنامه vb6 شروع به كار مي كند چگونه از اين موضوع مطلع شوم ؟
(برنامه SQL plus توسط دستور shell اجرا مي شود.)

M.T.P
سه شنبه 15 تیر 1389, 11:20 صبح
راه اصولی و قانونی اینه که پروسه های ویندوز رو یک به یک چک کنی و اگه تو لیست پروسه ها نبود معلومه که بسته شده ، کدش رو دارم تو back-Up هام هست اگه نداریش بفرما تا بزارم.
اما یه راه ساده و (در رو :لبخند:) اینه که با دستور Name فایل اجرایش رو Rename کنی. ارور رو کنترل میکنی اگه دستور ناموفق بود و ارور داد معلوم میشه که برنامه در حال اجراست اما اگه عملیات Rename موفق آمیز بود معلومه که اجرا نشده.
نکته: وقتی Rename کردی بلافاصله در خط بعدی کد به اسم اصلی برگردونی ها :چشمک:

mpmsoft
سه شنبه 15 تیر 1389, 12:20 عصر
راه اصولی و قانونی اینه که پروسه های ویندوز رو یک به یک چک کنی و اگه تو لیست پروسه ها نبود معلومه که بسته شده ، کدش رو دارم تو back-Up هام هست اگه نداریش بفرما تا بزارم.
اما یه راه ساده و (در رو ) اینه که با دستور Name فایل اجرایش رو Rename کنی. ارور رو کنترل میکنی اگه دستور ناموفق بود و ارور داد معلوم میشه که برنامه در حال اجراست اما اگه عملیات Rename موفق آمیز بود معلومه که اجرا نشده.
نکته: وقتی Rename کردی بلافاصله در خط بعدی کد به اسم اصلی برگردونی ها

دوست عزیز برنامه زمانی که در حال اجرا باشه می تونی اسم فایل برنامه رو عوض کنی ولی نمی تونی فایلو حذف کنی (امتحان) کنید