PDA

View Full Version : گفتگو: كمك در طراحي نرم افزار

iman2023
سه شنبه 15 تیر 1389, 10:09 صبح
سلام دوستان.
من قصد دارم برنامه اي رو براي يك نمايشگاه مبلمان بنويسم كه فروش و انبارشون رو به صورت نيمه حرفه اي مديريت كنه.
به اين صورت كه براي هر كالايي باركدي تعيين شده و با فروش هر كالا از تعداد انبار كم بشه. فروش بصورت نقد و اقساط و چكي انجام ميشه. ليستي از مشتريان بايد داشته باشيم و امكاناتي از اين قبيل. همونطور كه مي دونين تغيير دادن يك برنامه خيلي سختر از نوشتن يك برنامه از ابتدا هست و من مي خوام تمام امكانات و مواردي كه مي تونه يه همچين برنامه اي داشته باشه رو تو اين برنامه بگونجونم.
حالا از دوستان تقاضا دارم اگه امكاناتي مد نظرشون هست كه قبلاً توي برنامه اي ديدن كه بدرد كار من مي خوره يا برنامه اماده اي اگه دارن بهم معرفي كنن تا ببينم مهندسي نرم افزارش چه جوريه .

Asad.Safari
سه شنبه 15 تیر 1389, 10:23 صبح
همونطور كه مي دونين تغيير دادن يك برنامه خيلي سختر از نوشتن يك برنامه از ابتدا هست

برنامه را طوری بنویسید که اعمال تغییرات در آن سخت نباشد . شما هر قدر فکر کنید ک سعی کنید که برنامه عوض نشود , عوض خواهد شد , زیرا مشتری اینگونه خواهد خواست .

شما نرم افزار تون رو با آگاهی ها و دانش موجود توسعه بدهید , منتهی به صورتی که اعمال تغییرات زیاد هزینه بر نباشد , و نگران تغییرات نباشید .

مسلمان نرم افزار نویس باید : Embrace the Changes کند .

موفق باشید

iman2023
سه شنبه 15 تیر 1389, 10:28 صبح
دوست عزيز من مشكلي با تغييرات بر اساس نيازهاي مشتري ندارم.
شايد من سوالم رو درست مطرح نكردم. در واقع من دنبال منطق درستي براي برنامم هستم. مطمئناً اگر منطق و راه حل درستي پشت هر كاري باشه تغييرات توي اون ساده تر هست.