PDA

View Full Version : مشکل در ارسال SMS های فارسی از طریق سایتهایی که امکان ارسال SMS رو فراهم می کنند(؟؟؟ ارسال میشه)

resident
سه شنبه 15 تیر 1389, 16:40 عصر
سلام.من میخوام از طریق url سایتهایی که امکان ارسال SMS رو فراهم میکنند SMS ارسال کنم.SMS های انگلیسی بدون مشکل ارسال میشه اما فارسی ها رو ??? یا کاراکترهای دیگه میندازه.وقتی querystring ساخته شده رو از طریق browser ارسال می کنم مشکلی نیست، فارسی ارسال میشه ولی از طریق برنامه فارسی ها رو ؟؟؟ میزنه.چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.با webservice مشکلی نداره فارسی ارسال میکنه ولی میخوام از url استفاده کنم.برنامم رو با vb.net نوشتممتشکرم

ali_najari
دوشنبه 10 آبان 1389, 11:52 صبح
سلام.من میخوام از طریق url سایتهایی که امکان ارسال SMS رو فراهم میکنند SMS ارسال کنم.SMS های انگلیسی بدون مشکل ارسال میشه اما فارسی ها رو ??? یا کاراکترهای دیگه میندازه.وقتی querystring ساخته شده رو از طریق browser ارسال می کنم مشکلی نیست، فارسی ارسال میشه ولی از طریق برنامه فارسی ها رو ؟؟؟ میزنه.چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.با webservice مشکلی نداره فارسی ارسال میکنه ولی میخوام از url استفاده کنم.برنامم رو با vb.net نوشتممتشکرم

دوست عزيز چطوري ميشه كه از طريق Windows Application توست Url اس ام اس فرستاد؟
من خيلي دنبال چنين چيزي گشتم ولي تا حالا پيدا نكردم و خيلي هم روش كاركردم ولي نتونستم ارسال كنم

Hamid.AFS
سه شنبه 11 آبان 1389, 02:30 صبح
با اجازه دوستان ، به عنوان مثال : سورس سایت رو بخون نام فیلد مربوط به sms و شماره رو پیدا کن بعد با کنترل inetبا تابع Openurl میتونی آدرس رو باز کنی . url باید اینتوری باشه
مثال :

url="http://www.sms.com/?txtnumber=+98917...&txtsms=salam"

inet.openurl(url)

وقتی این url با inet فراخوانی بشه ، انگار رفتی توی سایت sms.com توی فیلد مربوط به شماره نوشتی +98917... و توی فیلد sms متن salam رو نوشتی و Enter زدی ، پس ربطی به اینکه با windows Application نمیشه نداره چون داریم کار رفتن تو سایت رو آسون میکنیم .

اگه از vb.net استفاده میکنی inet رو نداری یا باید از vb 6 اضافه کنی ، همون بهتر از class های .net برای این کار استفاده کنی اینطوری غم کامپوننت inet هم نداری .

__________________________________________________ __________________________________________

resident جان . شما هم فک کنم اگه unicode رو تو vb.net رعایت کنی مشکلت حل بشه .

ali_najari
سه شنبه 11 آبان 1389, 10:08 صبح
با اجازه دوستان ، به عنوان مثال : سورس سایت رو بخون نام فیلد مربوط به sms و شماره رو پیدا کن بعد با کنترل inetبا تابع Openurl میتونی آدرس رو باز کنی . url باید اینتوری باشه
مثال :

url="http://www.sms.com/?txtnumber=+98917...&txtsms=salam"

inet.openurl(url)

وقتی این url با inet فراخوانی بشه ، انگار رفتی توی سایت sms.com توی فیلد مربوط به شماره نوشتی +98917... و توی فیلد sms متن salam رو نوشتی و Enter زدی ، پس ربطی به اینکه با windows Application نمیشه نداره چون داریم کار رفتن تو سایت رو آسون میکنیم .

اگه از vb.net استفاده میکنی inet رو نداری یا باید از vb 6 اضافه کنی ، همون بهتر از class های .net برای این کار استفاده کنی اینطوری غم کامپوننت inet هم نداری .

__________________________________________________ __________________________________________

resident جان . شما هم فک کنم اگه unicode رو تو vb.net رعایت کنی مشکلت حل بشه .

دوست عزيز توي كلاسهاي خود .net معادل دستور inet چي هست؟

ali_najari
سه شنبه 11 آبان 1389, 10:10 صبح
دوست عزيز شما فرض كنيد كه از سايت مكفا ميخواي sms ارسال كني كه داراي User و password هستش با اين بايد چيكار كرد/؟

babak_jooon
سه شنبه 11 آبان 1389, 13:00 عصر
من هم یه همچین مشکلی دارم با این تفاوت که حتی آدرس سایتی رو هم که اس ام اس فارسی میتونه بفرسته رو ندارم لطفا لینک بدین :گریه::گریه::گریه:

alirezash
سه شنبه 11 آبان 1389, 14:20 عصر
دوستان عزیز شما باید یک شماره از مگفا بخرین که بهتون یه user و pass میده
که برای send بهتون یک آدرس url می ده که برای ارسال از آن استفاده می کنید.
اما برای دریافت باید حتماً یه سرور و یک Ip داشته باشید که فکر نمی کنم که براتون بصرفه باشه .
شرکت هایی هستند که این هزینه ها رو انجام دادن و با مبلغ حدود 40-50 تومان بهتون شماره و آدرس میده که می تونید استفاده کنید. من خودم از یک شرکت در بابل گرفتم که قیمتش مناسب و امکانات زیادی می داد.
www.candoosms.com اینم اسم سایتش هست . الان شمارشو نمی دونم . اما توی تماس و پشتیبانی می تونید شمارشو بگیرین

hosein_dig
دوشنبه 27 بهمن 1393, 21:35 عصر
منم هم همین مشکل رو در پی اچ پی دارم نظری ندارید؟

متن انگلیسی ارسال میشه ولی فارسی نه

مدیر محترم جناب آقای :گزارش روزانه خود را ارسال نموده=http://user.smskari.ir/API/SendSms.ashx?username=username&password=password&from=30002223&to=91234567890&text