PDA

View Full Version : سوال: ست کردن آدرس عکس برای ImageButton

احمد سامعی
چهارشنبه 16 تیر 1389, 00:44 صبح
سلام

من یک ListView دارم که باهاش چند تا عکس نشون می دم و می خوام به جای این عکس ها از ImageButton استفاده کنم اما وقتی ران تایم می خوام ImgUrl تنظیم کنم خطا می ده می گه مجاز به این کار نیستی

این هم کدم:

<asp:ListView ID="ImgViewer" runat="server">
<ItemTemplate>
<asp:ImageButton ID="btImg" runat="server" ImageUrl="<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "ImgName")%>" />

</ItemTemplate>
<LayoutTemplate><asp:PlaceHolder ID='itemPlaceholder' runat="server"/></LayoutTemplate>
</asp:ListView>
اما اگر به صورت استاتیک آدرس عکس بدم مشکلی نیست چه راهی داره که به صورت دینامیک از دیتابیس آدرس عکس ها رو بدم ؟

mehdi.mousavi
چهارشنبه 16 تیر 1389, 03:11 صبح
سلام.
ListView ی شما به DataSource ای Bind نشده... خوندن این مقاله (http://weblogs.asp.net/scottgu/archive/2007/08/10/the-asp-listview-control-part-1-building-a-product-listing-page-with-clean-css-ui.aspx) به شما کمک میکنه تا مشکلتون رو رفع کنید و اینکارو درست انجام بدید.

موفق باشید.

احمد سامعی
پنج شنبه 17 تیر 1389, 10:39 صبح
سلام.
ListView ی شما به DataSource ای Bind نشده...

سلام و ممنون
اما در این مقاله از کنترل عکس html استفاده کرده و می خوام کلید تعریف کنم و این که من دتیاسورس لیست ویو رو از متد لود صفحه با کدنویسی ست می کنم شاید از دیتاآبکجت بدم درست بشه امتحان می کنم؟

در واقع من می خوام یک گالری درست کنم با کلیک روی هر کدام از این imagebutton ها عکس اصلی نمایش داده می شه در یک html.imge نمایش داده می شه، آیا راه حل ساده تری هم هست ؟ (البته من زیاد سرچ کردم اما اون چیزی می خواستم پیدا نکردم هر کدام یک کاستی داره مثلاً یکی پیدا کردم خیلی خوب کار می کنه اما وقتی تو صفحه ای که مستر پیج داره استفاده می کنی خطا می ده - البته ببخشید مثل اینکه مسیر تاپیک منحرف شد-)