PDA

View Full Version : سوال: صدور پيغام خاموش بودن يا آماده نبودن چاپگر

abas1388
چهارشنبه 16 تیر 1389, 13:26 عصر
سلام
اگر براي چاپ يك گزارش ، بر روي فرم خود يك كمند باتن ايجاد كرده باشيم چه كدي بايد در رخداد كليك اين كمند باتن بنويسم كه اگر چاپگر به هر دليلي آماده چاپ نبود يك پيغام مبني بر آماده نبودن چاپگر صادر شود .
با تشكر

fazelm
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:49 عصر
سلام
اگر براي چاپ يك گزارش ، بر روي فرم خود يك كمند باتن ايجاد كرده باشيم چه كدي بايد در رخداد كليك اين كمند باتن بنويسم كه اگر چاپگر به هر دليلي آماده چاپ نبود يك پيغام مبني بر آماده نبودن چاپگر صادر شود .
با تشكر

فکر کنم خود چاپگر باید این کار رو بکنه یعنی اگر آماده نباشه یه پیغام میاره که مثلا میگه چاپگر خاموشه یا وصل نیست یا کاغذ نداره و ........

abas1388
چهارشنبه 16 تیر 1389, 15:30 عصر
فکر کنم خود چاپگر باید این کار رو بکنه یعنی اگر آماده نباشه یه پیغام میاره که مثلا میگه چاپگر خاموشه یا وصل نیست یا کاغذ نداره و ........
بله چنين پيغامي از خود چاپگر صادر ميشود ولي من ميخواهيم اين پيغام بصورت فارسي در برنامه صادر شود.

mmssoft
چهارشنبه 16 تیر 1389, 15:48 عصر
برای مثال میشه در ابتدای کدها عبارت زیر رو نوشت :

On Error GoTo ERRH

و بعد در انتهای کدها ، خطوط زیر رو وارد کنید :

ERRH:
MsgBox "Dar hale hazer emkan chab faraham nist. lotfan dobare talash konid.", vbExclamation, "Error"

در این صورت ، اگر هنگام چاپ خطایی پیش بیاد یک پیغام دلخواه به نمایش در میاد.

fazelm
چهارشنبه 16 تیر 1389, 16:26 عصر
می تونی title هر پنجره ارور رو هم یادداشت کنی و توی یه تایمر چک کنه که اگر همچین پنجره ای تو ویندوز باز شد فلان پیغام فارسی رو نشون بده