PDA

View Full Version : سوال: برنامه برای دستگاه PLC

VisualBasic-NET
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:19 عصر
با سلام به دوستان عزیز
من می خوام یک برنامه گرفیکی برای دستگاه PLC بنویسم که مثلاً فلان سنسور دمای 50 را نشون میده منم در برنامه اینا نشون بدم یا تعداد اجناسی که از روبروی یک سنسور عبور میکنه.
حالا مشکل اینجاست که خود برنامه PLC این امکان را داره که مقداری را که PLC به PC میده را در Excel نمایش بده. با این شرط که فایل Excel باز باشه.

حالا من این داده ها را تونستم دریافت کنم و در vb.net نمایش بدم و محیط گرافیکی درست کنم ولی مشکل این که باید فایل excel هم باز باشه و من می خوام این طور نباشه و دیگه اینکه با دستوراتی میشه از excel به plc دستوز داد حالا این دستورات را چطور به excel بدم که این کارا انجام بده. دستورات خواندن و نوشتن در excel این:

این خواندن:

=FaconSvr|Channel0.Station0.Group0!R0

اینم نوشتن در PLC

Private Sub CommandWrite_Click()
Cells(1, 1) = "100" “Put the written value at cell (1,1)
Channel = DDEInitiate("FaconSvr", "Channel0.Station0.Group0") “Setup the data linkage
DDEPoke Channel, "R0", Cells(1, 1) “Write the cell(1,1) data to the PLC
DDETerminate (Channel) “Close the data group
End Sub

لطفا کمک کنید

Mani_rf
پنج شنبه 17 تیر 1389, 16:39 عصر
به همراه دستگاه PLC حتما یک CD برای نصب نرم افزاری هم ارائه شده . اگر درون آن را جستجو کنی احتمالا باید کامپاننت هایی برای برقراری ارتباط مستقیم با زبان برنامه نویسی وجود داشته باشد.
در صورتی که نبود نام و مدل دستگاه را به همراه کلمه هایی کلیدی مانند ،Componnet یا VB.NEt و ... در اینترنت جستجو کن. مطمعنا برای همچین دستگاهی کامپاننتی هم ارائه شده که شما را از محیط اکسل بی نیاز کند.

MehdiLiver
جمعه 18 تیر 1389, 01:40 صبح
با سلام به دوستان عزیز
من می خوام یک برنامه گرفیکی برای دستگاه PLC بنویسم که مثلاً فلان سنسور دمای 50 را نشون میده منم در برنامه اینا نشون بدم یا تعداد اجناسی که از روبروی یک سنسور عبور میکنه.
حالا مشکل اینجاست که خود برنامه PLC این امکان را داره که مقداری را که PLC به PC میده را در Excel نمایش بده. با این شرط که فایل Excel باز باشه.

حالا من این داده ها را تونستم دریافت کنم و در vb.net نمایش بدم و محیط گرافیکی درست کنم ولی مشکل این که باید فایل excel هم باز باشه و من می خوام این طور نباشه و دیگه اینکه با دستوراتی میشه از excel به plc دستوز داد حالا این دستورات را چطور به excel بدم که این کارا انجام بده. دستورات خواندن و نوشتن در excel این:

این خواندن:

=FaconSvr|Channel0.Station0.Group0!R0

اینم نوشتن در PLC

Private Sub CommandWrite_Click()
Cells(1, 1) = "100" “Put the written value at cell (1,1)
Channel = DDEInitiate("FaconSvr", "Channel0.Station0.Group0") “Setup the data linkage
DDEPoke Channel, "R0", Cells(1, 1) “Write the cell(1,1) data to the PLC
DDETerminate (Channel) “Close the data group
End Sub

لطفا کمک کنید

کافی رفرنس اکسل رو به برنامت اضافه کنی
به همین راحتی میتونی از وی بی با اکسل تبادل اطلاعات کنی (send & recived )