PDA

View Full Version : مبتدی: چند سوال درباره فریم ورک

maysam.m
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:24 عصر
با سلام
من بعد از کلی جستجو توی گوگل به چند تا تاپیک در این انجمن و سایر انجمنها برخوردم که توضیح کمی درباره فریم ورک داده بود. تنها چیزی که فهمیدم چیزای کلی بود و همچنین که چند تا فریم ورک خوب مثل zend و cakephp و .. در پی اچ پی هست.

1- میخواستم بدونم استفاده از یک فریم ورک آیا سطح فنی برنامه نویس را بالا می برد؟
2- دلیل شما که از فریم ورک استفاده میکنید چیست؟
3- چند سی ام اسی که با فریم ورک خاصی ساخته شدند را معرفی کنید.
4- آیا نوشتن یک سی ام اس با یک فریم ورک، باعث میشه که در سرور تغییرات خاصی را اعمال کرد؟
5- دلایل ساخته شدن این همه فریم ورک چیه؟

ممنون میشم با این سوالات پاسخ دهید.

rapidpich
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:48 عصر
1.بله
2. تنبلی(امنیت، سرعت، مراجعه کن به جواب 5)
3. گوگل کن symfony csm,zend cms,cake cms
4. ها؟
5. هر کدوم یک چیزی رو بت میخان بدن که فکر میکنن اونیکی نمیده( از خودشون بپرس)

maysam.m
چهارشنبه 16 تیر 1389, 16:21 عصر
با تشکر از پاسختون

1.بله
از چه نظر؟ میشه یه کمی ریز بشید؟

3
. گوگل کن symfony csm,zend cms,cake cms
دو نمونه پیدا کردم.
البته در فریم ورک زند.

http://digitaluscms.com
http://www.tomatocms.com

4. ها؟
منظورم اینه که مثلا نوشتن یک سی ام اس با یک فریم ورک خاص، احتیاج به چیزهای اضافی مثلا اکستنشن خاصی یا تنظیمات خاصی اعمال بشود، می شود؟ یا مثل سایر سی ام اس ها است؟

5. هر کدوم یک چیزی رو بت میخان بدن که فکر میکنن اونیکی نمیده( از خودشون بپرس)
به طور خلاصه مزیت ها و معایب استفاده از آنها برای یک برنامه نویس چیه؟

- شما اگه بخوای به کسی پیشنهاد استفاده از فریم ورک را بدهی، این پیشنهاد را به چه کسانی میدهی؟

با تشکر مجدد

maysam.m
پنج شنبه 17 تیر 1389, 18:19 عصر
با سلام
تقریبا به جواب تمام سوالاتم رسیدم.
با تشکر

rapidpich
جمعه 18 تیر 1389, 18:41 عصر
اصولا وقتی تو برنامه نویسی به یه نقطه میرسی که احساس میکنی کاری که داری انجام میدی خیلی احمقانست به یه فریمورک جدید نیاز داری

UnnamE
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:36 صبح
استفاده از فریم ورک سرعت و استانداردی کار رو افزایش میده
ولی بعد ها چون کدها توسط خودت نوشته نشده یکم اذیت میشی و در کل مانع پیشرفت در برنامه نویسی خودت میشه و باعث میشه از کدنویسی دور بمونی
من اصلا از فریم ورک خوشم نمیاد...

s_salavati2002
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 12:52 عصر
استفاده از فریم ورک سرعت و استانداردی کار رو افزایش میده
ولی بعد ها چون کدها توسط خودت نوشته نشده یکم اذیت میشی و در کل مانع پیشرفت در برنامه نویسی خودت میشه و باعث میشه از کدنویسی دور بمونی
من اصلا از فریم ورک خوشم نمیاد...
اصلا با این حرفت موافق نیستم!
اذیت شدن نداره ، وقتی داری پروژتو انجام می دی و احساس می کنی که باید یک سبک و معماری درست داشته باشه که بتونی آینده کارتو پیش بینی کنی میری سراغ فریمورک
اگر پروژه هات در حد دانشگاه باشه آره شاید فریمورک اذیتت کنه ولی وقتی ابعاد کار بزرگتر میشه دیگه نمی تونی از فریمورک استفاده نکنی
این که می گی از کد نویسی دور می مونی رو من اصلا نفهمیدم چرا!
فکر کن می خوای یک پروژه سازمانی رو بدون فریمورک بنویسی ، شروع می کنی به نوشتن یه دفعه می بینی کوئریات داره همین طور بزرگتر میشه، پس به یک مدیریت واحد برای کوئریت احتیاج داری! بعد می بینی برای پرمیشنات خیلی دردسر داری برای همین میری دنبال یک کلاس برای پرمیشن ها و احراز هویت ، CAPTCHA ، VALIDATION و...
واقعا فکر می کنی اگر دنبال اینا بگردی و به هم وصل کنی بیشتر طول می کشه و از کد نویسیت دور میمونی یا اینکه این کارا رو فریمورک انجام بده و تمرکزتو بذاری رو کد نویسی؟؟
تازه اینا کتابخانه ها بود ، سبک برنامت چی؟

نمونه ای از cms های پر کاربرد : جوملا که از فریمورک اختصاصی استفاده می کنه