PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توان چند اطلاعات را در 1 سیشن قرار داد و بعدا آن ها را بازیابی کرد

mohsen_namad
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:35 عصر
من می خواستم چند تا اطلاعات مثلا 5 تا اسم رو به ترتیب وارد یک سیشن کنم و بعدش اونا رو دونه دونه بازیابی کنم
میشه راهنمایی کنید؟

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:50 عصر
من می خواستم چند تا اطلاعات مثلا 5 تا اسم رو به ترتیب وارد یک سیشن کنم و بعدش اونا رو دونه دونه بازیابی کنم
میشه راهنمایی کنید؟

شما میتونید هر Type ای رو در Session ذخیره کنید , مثلا 5 تا یا هر چند تا که دلتون خواست رشته رو در یک ArraList یا <List<Stringقرار بدید و اون رو در Session قرار بدید .

سربلند باشید

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:53 عصر
از لیست ژنریک استفاده کنید.
یک روش:

List<string> Names=new List<string>();
Names.Add("a");
Names.Add("b");
Session["Names"]=Names;

و بازیابی:

if (Session["Names"]!=null)
{
List<string> Names=(List<string>) Session["Names"];
}

mohsen_namad
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:57 عصر
بعنی میشه اطلاعات رو تو یه آرایه ریخت و بعدش اون آرایه رو در سیشن قرار داد. بعدش با یه حلقه فور اون اطلاعات رو بازیابی کرد؟

mohsen_namad
چهارشنبه 16 تیر 1389, 15:10 عصر
آقا میتونید یه مثال عملی رو از لیست ژنریک بزنید؟
من نمیدونم چطور یابد اطلاعات رو باز یابی کنم

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 16 تیر 1389, 15:32 عصر
یک نمونه مثال ضمیمه شد

mohsen_namad
چهارشنبه 16 تیر 1389, 16:06 عصر
آقا وحید من با اون کدی که دادید این پروژه رو طراحی کردم .یه مشکل داره و اون اینه که من میخوام وقتی کاربر روی هرکدوم از دکمه های grid view کلید می کنه قسمت مربوط به cala name اون در 1 سیشن ذخیره بشه ولی فقط آخرین موردی که کلید می کنم ذخیره می شه چی کار باید بکنم؟

profnami
چهارشنبه 16 تیر 1389, 16:42 عصر
شما چه کدی برای ذخیره کردن نوشتید ؟

mohsen_namad
چهارشنبه 16 تیر 1389, 16:44 عصر
تو ضمیمه گذاشتم.

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 16 تیر 1389, 17:09 عصر
به این دلیله که شما هر بار که می خواید یه آیتم به Session اضافه می کنید، یه لیست رو می سازید و آبتم رو توی اون می ریزید و بعد لیست رو در Session قرار می دید. اینطوری هربار session قبلی رو پاک می کنید. کد رو اصلاح کردم. لطفا به تغییرات دقت کنید.